środowisko naturalne/ekologia nauka/edukacja/szkolenia

Pierwszy w Polsce las Eko-inek „wyrośnie” na kampusie PG

04.12.2023 | Politechnika Gdańska

Ponad dwieście osób z 27 drużyn będzie konstruować w Mikołajki na Politechnice Gdańskiej niepowtarzalne Eko-inki, czyli alternatywę dla świątecznych drzewek. Konstrukcje w duchu upcyklingu i zero-waste ozdobią plac przed Gmachem Głównym PG.

  • 27 zespołów liczących łącznie 221 osób skonstruuje eko-inki, upcyklingowe choinki z nieużywanych, zużytych materiałów
  • Prace rozpoczną się 6 grudnia o godz. 9:00 na Dziedzińcu Heweliusza
  • Konstrukcje trafią na plac przed Gmachem Głównym ok. godz. 13:00, gdzie stworzą wyjątkowy las eko-inek
  • Eko-inki wezmą udział w głosowaniu, w którym wyłonione zostaną najpiękniejsze i najbardziej oryginalne konstrukcje

Wydarzenie będzie miało charakter wspólnej, mikołajkowej zabawy z nutą rywalizacji. Upcyklingowe i w duchu zero-waste choinki, czyli Eko-inki, konstruować będą wcześniej zgłoszone drużyny, stworzone z członków społeczności akademickiej – pracowników wydziałów, członków kół naukowych, grup studentów czy pracowników jednostek administracyjnych.

Łącznie do udziału w wydarzeniu zgłosiło się aż 221 osób w 27 drużynach. Ich konstrukcje wezmą udział w głosowaniu. Tym sposobem wyłonimy najpiękniejsze i najbardziej oryginalne Eko-inki, a ich autorzy otrzymają świąteczne nagrody.

Celem inicjatywy jest pokazanie, że świąteczne ozdoby można stworzyć samemu, a co więcej – wykorzystać do tego stare, nieużywane i zalegające materiały. Prace rozpoczną się już o godzinie 9:00 na Dziedzińcu Heweliusza w Gmachu Głównym PG. Wśród materiałów znajdą się m.in. drewniane elementy geodezyjne czy… stary sprzęt sportowy.

Świąteczna zabawa i las Eko-inek

O godzinie 12:30, wydarzenie przeniesie się na plac przed Gmachem Głównym, gdzie uczestników czeka moc atrakcji. Mikołaj–DJ wybierze najpiękniejsze i najweselsze piosenki z całego świata i zaprosi do koncertu życzeń. Każdy będzie mógł zadedykować wybrany utwór ulubionym koleżankom i kolegom.

W czasie kolędowania nie zabraknie zimowych napoi: herbaty i bezalkoholowego grzańca, a także na pysznych pierniczków. Wystartuje również świąteczne koło fortuny, gdzie będzie można wykazać się znajomością bożonarodzeniowych zwyczajów z całego świata. Nie zabraknie również mikołajkowego konkursu z nagrodami. Z kolei Samorząd Studentów zaprasza do wspólnego zdobienia bombek i mikołajkowej strefy chillu w holu Gmachu Głównego, gdzie będzie można sięgnąć po słodką przekąskę.

Około godziny 13:00 na placu zagoszczą budowane wcześniej Eko-inki. To właśnie tu odbędzie się wielkie głosowanie. Ogłoszenie wyników i wyłonienie zwycięskich zespołów zaplanowano na godzinę 14:00. Symbolicznie też zostaną zapalone lampki przez prof. Krzysztofa Wilde, rektora PG.

Zapraszamy przedstawicieli mediów do wspólnego świętowania i uwiecznienia tego wyjątkowego wydarzenia.

Harmonogram wydarzenia:

  • 9:00 - 12:30 – konstruowanie Eko-inek (Dziedziniec Heweliusza, Gmach Główny PG)
  • 13:00 - 14:00 – Eko-inki: plebiscyt na najładniejsze prace (plac przed Gmachem Głównym PG)
  • 14:05 – ogłoszenie wyników oraz uroczyste zapalenie świątecznych światełek
kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie
kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie