III Kongres 3W: wyrusz z nami w przyszłość
Jak technologie związane z wodą, wodorem i węglem przekształcają świat? Jakie zmiany zdaniem światowej sławy futurologa Michio Kaku czekają biznes i społeczeństwo? Jak technologie węglowe umożliwią nam podbój kosmosu? Co wybitny fizyk Andrzej Dragan sądzi o sztucznej inteligencji? To tylko kilka z tematów, o których dyskutować będą eksperci Kongresu 3W, organizowanego 27-28 listopada przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
Nauka, Technologia, Przyszłość
Kongres 3W to przede wszystkim miejsce, gdzie technologia spotyka przyszłość, a innowatorzy z różnych dziedzin łączą siły. Naukowcy, myśliciele, ludzie, od których zależy przyszłość – to oni stają się głównymi bohaterami tegorocznej edycji Kongresu.
Profesor Michio Kaku, światowej sławy fizyk i futurolog, zabierze nas w podróż przez nowe możliwości dla biznesu i społeczeństwa. Andrzej Dragan, utalentowany fizyk i artysta, odpowie na pytanie: „Czy AI nas zje?”, a Joanna Jurga, projektantka synestetyczna i badaczka warunków życia w izolacji oraz prof. Łukasz Kaczmarek, ekspert od grafenu, podzielą się wiedzą na temat polskich osiągnięć w przemyśle kosmicznym.
Eksperci z różnych dziedzin przedstawią inspirujące prezentacje oraz poprowadzą dyskusje na temat nowoczesnych technologii, zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi oraz perspektyw rozwoju technologii wodorowych.
Skupimy się na innowacyjnym podejściu do efektywnego zarządzania zasobami wodnymi, które wykorzystuje sztuczną inteligencję, a zwłaszcza na optymalnym wykorzystaniu wody w rolnictwie, sektorze znacząco obciążającym jej zasoby.
Dr inż. Edyta Łaskawiec, rzeczniczka nauki, specjalistka ds. technologii wody i ścieków z Politechniki Śląskiej, zabierze nas w podróż przez innowacyjne metody walki z zanieczyszczeniami przy wykorzystaniu technologii 3W.
Jui-Wen Chen, CEO tajwańskiej firmy Ding Tai Co., Ltd. i wynalazca technologii JW Eco-Technology, Viktor Reimer – Kierownik Rozwoju Naczyń Ciśnieniowych w ACTC Tech oraz Marcin Sawczuk z Uniwersytetu Cornell omówią globalne trendy i wyzwania związane z nowoczesnymi technologiami wodnymi.
Fionn Ferreira, młody naukowiec i pionier w dziedzinie przeciwdziałania zanieczyszczeniu tworzywami sztucznymi podzieli się unikalnym podejściem do wyzwań związanych z plastikiem, zapewniając inspirujący przegląd drogi od koncepcji do praktycznych działań zmierzających ku zmianie naszego świata.
Nie zabraknie tematów o wodorze, m.in. czeka nas prezentacja, o tym jak wodór może być kluczowym elementem w kreowaniu cyrkularnych miast. Jakub Pikulski z „Uwaga Wodór” poprowadzi dyskusję na temat wodorowych miast przyszłości, skupiając się nanowatorskich rozwiązaniach i wyzwaniach.
Instytut ORGMASZ i Sieć Badawcza Łukasiewicz zaprezentują główne wnioski z raportu na temat społecznych reakcji na technologię wodorową, a następnie poprowadzą dyskusję na ten temat.
Pełen dostęp do wiedzy
Kongres 3W to bez wątpienia wyjątkowe wydarzenie tej jesieni. Opłata rejestracyjna wynosi 300 zł, a cena biletu obejmuje udział we wszystkich aktywnościach, od śniadania networkingowego, panele dyskusyjne, prezentacje case study, aż po sesje Q&A. To nie tylko okazja do zdobycia najnowszych informacji z sektora 3W, ale również wyjątkowy moment, aby posłuchać wybitnych naukowców i najbardziej fascynujących osobowości naszych czasów.
Relacje, które przetrwają
Śniadania networkingowe, sesje speed dating, inspirujące dyskusje i warsztaty – to wszystko tworzy atmosferę sprzyjającą wymianie pomysłów i zawieraniu nowych znajomości. To właśnie poprzez współpracę, wymianę myśli i nawiązywanie nowych relacji powstają innowacyjne rozwiązania. Do tego dążymy w Idea 3W! Dlatego nasze wydarzenie nie tylko skupia się na dostarczeniu informacji, ale także stwarza wyjątkową przestrzeń, gdzie kontakty stają się mostem do kreatywnego współdziałania i tworzenia przyszłości.
Poznamy laureatów Konkursu 3W
Również w tym roku rozdamy statuetki 3W. Nagrodzimy przedsiębiorców, ośrodki naukowo badawcze (uczelnie, instytuty, zespoły badawcze, naukowców) oraz jednostki samorządu terytorialnego, które aktywnie rozwijają, wspierają lub stosują innowacje z obszaru wody, wodoru i węgla. Statuetki przyznamy w trzech kategoriach: Nauka 3W, Biznes 3W i Samorząd 3W.
Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 27 listopada.
Zarejestruj się już dziś!
Dołącz do pionierów, wizjonerów i liderów zmiany. Weź udział w Kongresie 3W i zapisz się już dziś na www.Kongres3W.pl. To niepowtarzalna szansa, której nie możesz przegapić!