media/marketing/reklama

e-Wprost nr 41 (193): Youtuberzy-pedofile, ostatnia prosta kampanii i o co walczą lekarze

Ponadto w wydaniu: Adam Bodnar o planach na Senat, Anna Kornacka o wyborach kobiet, Zbigniew Lew-Starowicz o timofilii u polityków, Aleksandra Przegalińska o groźnym „median human”, rozbrat Polaków i Węgrów, jak zaspokoić narodowy głód mieszkaniowy, dlaczego „książkary” zastąpiły „jesieniary” i wiele innych.

„Dzieci molestowane w sieci”. – Influencer, który stosuje podobne do Weinsteina praktyki, ma możliwość kontaktu online z milionami dzieci i młodzieży – ostrzega w rozmowie z Krystyną Romanowską Magdalena Bigaj, prezeska Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa.

„Będą kolejne ofiary”. – Są tacy, którzy molestują nieletnie, ale są też tacy, którzy zarabiają na udawaniu niewinności – tłumaczy w wywiadzie Krystyny Romanowskiej chcący zachować anonimowość influencer z YouTube.

„Obrzydliwa gra pedofilią”. Walczący brzydko się chwytają. Tak podsumować można to, co dzieje się wokół skandalu pedofilskiego wśród polskich youtuberów. Takie sprawy trzeba załatwiać i im przeciwdziałać, ale kłopot polega na tym, że politycy dwóch głównych partii tylko nimi grają – pisze Tomasz Terlikowski.

Co jeszcze w nowym „Wprost”

„Trójgłowy smok i oblężona twierdza”. Marsz Miliona Serc poprawił nieco sytuację partii opozycyjnych. Pierwsze sondaże pokazały poprawę notowań Koalicji Obywatelskiej i stabilizację ponad progiem wyborczym lewicy oraz Trzeciej Drogi. Ale PiS ciągle może wywalczyć utrzymanie władzy – pisze Eliza Olczyk.

„Wybory kobiet”. – Oby jak najwięcej kobiet poszło do wyborów. Trzeba walczyć o każdą zniechęconą do głosowania Polkę – zachęca w rozmowie z Agnieszką Szczepańską Anna Kornacka, była przewodnicząca Partii Kobiet.

„Wiem, co mam robić w parlamencie”. – Agnieszka Holland oddała to, co się działo w tej polskiej duszy w ciągu ostatnich dwóch lat – mówi w wywiadzie Joanny Miziołek prof. Adam Bodnar.

„Psycholog o dyskusji wokół filmu Holland”. – Dyskusja wokół „Zielonej granicy” nie może być logiczna, bo jest tożsamościowa – mówi Krystynie Romanowskiej Paweł Droździak, psycholog i trener grupowy.

„Książkary” wygryzły „jesieniary”. Media społecznościowe zmieniają nasz sposób uczestniczenia w kulturze; najlepszy przykład to bookstagramerzy, którzy sprawili, że młodzież zaczęła czytać książki – pisze Marta Byczkowska-Nowak.

„Nie mam ambicji, żeby być idealną”. – Wolałabym w wywiadach wypowiadać się na temat swojego życiu zawodowego, a nie prywatnego. Zawsze warto wierzyć w to, że marzenia się spełniają – mówi Wiktorowi Krajewskiemu Weronika Rosati.

„Dziwne oblicza seksu”. U jednych kandydatów do władzy widzę szczere dążenie do osiągnięcia dobra wspólnego i autentyczny patriotyzm, ale u innych timofilia, czy zespół pychy są aż nadto widoczne – pisze prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

„Chcemy mieszkać na swoim”. Polacy inwestują w mieszkania jak szaleni. – Coraz częściej kupują drugie mieszkanie bez planu wynajmowania go. Wystarczy, że będzie stało… i drożało – mówi Przemysławowi Bociądze Katarzyna Kuniewicz, analityczka rynku nieruchomości.

„Groźny termin median human”. Nie można zapominać, że sztuczna inteligencja to narzędzie stworzone przez ludzi i dla ludzi. Jej rozwój powinien służyć dobru społecznemu, a nie tylko zaspokajaniu ambicji kilku potentatów technologicznych – pisze prof. Aleksandra Przegalińska.

„Polska obrażona”. Polski przemysł zbrojeniowy i dyplomaci najwyższego szczebla pilnują, żeby omijać Ukrainę szerokim łukiem. Kijów wie, że jest kolejka chętnych, którzy już zajmują nasze miejsce – ostrzega Jakub Mielnik.

„Polak – Węgier, kiedyś dwa bratanki”. Amerykanie pokazali badania, z których wynika, jak dużo różni Polaków i Węgrów. Przede wszystkim stosunek do Moskwy i sankcji nakładanych na Rosję. Więcej w tekście Marcina Makowskiego.

„Konieczne są zmiany systemowe”. – Partie obiecują krótsze kolejki do specjalistów, ale to nie nastąpi, jeśli nie zmieni się funkcjonowania całego systemu ochrony zdrowia – mówi Katarzynie Pinkosz Łukasz Jankowski, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej.

„Dzisiejszy »Znachor«”. Najbardziej wyczekiwany polski film Netflixa – „Znachor” – robi furorę na serwisie. O kulisach jego powstania opowiadają Sylwii Szostak: producentka Magdalena Szwedkowicz oraz reżyser Michał Gazda.

„Realizuję moje plany”. Matteo Bocelli, syn Andrei Bocellego, w rozmowie z Wiktorem Krajewskim mówi, że nie idzie śladem ojca, choć razem kilka lat temu nagrali przebój. Jest piosenkarzem pop, lubi rap i rocka.

„Aktorka, która została bizneswoman”. – Po pięćdziesiątce robisz się przezroczysta dla show-biznesu. Ja na szczęście mam w tej sprawie luz, bo mam swoje wydawnictwo i pracy nawet za dużo – opowiada Katarzynie Burzyńskiej-Sychowicz Edyta Jungowska.

„7 powieści na jesień”. Keith Richards, dziarski osiemdziesięcioletni rockman, czyta dla zdrowia. Czytajmy i my, zwłaszcza że jesień będzie coraz bardziej dokuczliwa. Oto siedem książek, które typujemy, jako ważne lektury na najbliższe miesiące. Poleca Leszek Bugajski.

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

Fundacja Tygodnika Wprost
Fundacja Tygodnika Wprost

MediaForUkraine@wprost.pl

tel: +48 508 040 882

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

Fundacja Tygodnika Wprost
Fundacja Tygodnika Wprost

MediaForUkraine@wprost.pl

tel: +48 508 040 882

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.