media/marketing/reklama

Prof. Aleksandra Przegalińska dołącza do grona felietonistów „Wprost”

 

Na łamach „Wprost” zadebiutowała prof. Aleksandra Przegalińska. Tematami jej felietonów będzie to, jak nowe technologie wpływają na naszą pracę, relacje, a nawet tożsamość. – Będziemy krytycznie analizować trendy, demaskować mity i poszukiwać odpowiedzi, które pomogą nam zrozumieć, w jakim kierunku zmierza nasza cyfrowa przyszłość – zapowiada profesor Aleksandra Przegalińska. Pierwszy felieton ukazał się 4 października 2023 r.

Aleksandra Przegalińska jest profesorką Akademii Leona Koźmińskiego, doktorką habilitowaną w dziedzinie nauk o zarządzaniu. Doktoryzowała się w zakresie filozofii sztucznej inteligencji w Instytucie Filozofii UW. Obecnie jest Prorektorką ds. Współpracy z Zagranicą oraz ESR w Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2016 roku prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Jest absolwentką The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Aktualnie Research Fellow w American Institute for Economic Research. W 2022 rozpoczęła współpracę z Labour and Worklife Program na Harvardzie.

Prof. Aleksandra Przegalińska interesuje się szczególnie rozwojem sztucznej inteligencji, przetwarzaniem języka naturalnego, uczeniem maszynowym, robotami społecznymi i technologiami ubieralnymi. Pierwszy felieton profesor Przegalińskiej, można przeczytać TUTAJ.

 

Kim są felietoniści „Wprost”

Prof. Przegalińska dołącza do grona wielu felietonistów współpracujących na stałe dla Wprost. Wśród nich są m.in.: gen. Waldemar Skrzypczak piszący o wojskowości, prof. Zbigniew Lew-Starowicz piszący o psychologii, Tomasz Terlikowski o Kościele, Łukasz Orbitowski o kulturze. Ich felietony ukazują się w dziale Premium Wprost.pl oraz w cotygodniowym e-wydaniu „Wprost” dostępnym dla subskrybentów.

 

Publicyści magazynu weekendowego „Wprost”

„Wprost” współpracuje również z wieloma innymi autorami, którzy tworzą treści do magazynu weekendowego „Wprost” pod redakcją Pauliny Sochy-Jakubowskiej, wieloletniej dziennikarki tytułu.

Do magazynu weekendowego pisze m.in. Krystyna Romanowska, dziennikarka, współautorka bestsellerowego cyklu rozmów z prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem, interesuje ją psychologia społeczna, seksualność, kwestie równouprawnienia i emancypacji. Wśród autorów jest również Wiktor Krajewski, dziennikarz, autor bestsellerowych książek biograficznych i reportaży. Od kilkunastu lat przeprowadza wywiady z ludźmi świata show-biznesu oraz kultury.

Do Magazynu regularnie pisze również Katarzyna Burzyńska-Sychowicz. To znana dziennikarka radiowa i telewizyjna. Swoją przygodę z telewizją rozpoczęła w 2004 r. jako prezenterka muzycznej stacji MTV Polska. Rok później trafiła do Radiostacji, gdzie prowadziła audycję „gadu gadu”. Do 2017 r. związana z Telewizją Polską, gdzie prowadziła program „Hit generator” oraz „Dzień dobry, Polsko”, pracowała w „Pytaniu na śniadanie”, przeprowadzała wywiady z gwiazdami, była reporterką live’ującą oraz autorką felietonów. Pisała do „Playboya”, „Party”, portalu babybyann.com i magazynu „O matko!”.

Kolejnym z autorów jest również Przemysław Bociąga, wcześniej związany z wydawnictwem Bauer czy Wirtualną Polską. Dzisiaj oprócz "Wprost", stale współpracuje z magazynem kulturalno-kulinarnym „Kukbuk”. W 2019 roku wydał książkę „Nienaganny. Biografia męskiego wizerunku” (wyd. Agora).

 

„Wprost” najczęściej cytowany

Przez ostatnie trzy miesiące z rzędu „Wprost” był najczęściej cytowanym medium w kategorii tygodników w Polsce. – W sierpniowym rankingu tygodników i dwutygodników Instytutu Monitoringu Mediów pierwsze miejsce zajął „Wprost” z liczbą 341 wzmianek. W sierpniu najczęściej cytowanym materiałem redakcji była rozmowa z siatkarką Magdaleną Stysiak.

W lipcu „Wprost” zajął również pierwsze miejsce na podium. Na publikacje „Wprost” powoływano się 414 razy. Według IMM, najczęściej cytowaną publikacją był wywiad Joanny Miziołek z Michałem Kuczmierowskim.

W czerwcowym rankingu „Wprost” uplasował się na pierwszym miejscu z 481 wzmiankami w innych mediach. Najczęściej cytowanym materiałem „Wprost”, wg Instytutu Monitoringu mediów, był wywiad Joanny Miziołek i Szymona Krawca z premierem Mateuszem Morawieckim.

 

O Wprost

Istniejący od 1982 roku tygodnik „Wprost” w 2020 roku z sukcesem dokonał transformacji do e-wydań, ukazujących się w każdą niedzielę. Z kolei dzięki Wprost Premium subskrybenci portalu Wprost.pl dostają dostęp do dużych form dziennikarskich: wywiadów, reportaży, analiz, magazynu weekendowego oraz rankingów – takich jak m.in. Lista 100 Najbogatszych Polaków, Lista 200 Największych Polskich Firm, Lista 50 Najbardziej Wpływowych Polaków, itd. To jedyne tego typu rankingi w polskich mediach.

Serwis Wprost.pl co miesiąc odwiedza kilkanaście milionów użytkowników. Jednocześnie, cyklicznie ukazuje się cyfrowe e-wydanie tygodnika „Wprost”. Tytuł pozostaje od lat jednym z najbardziej opiniotwórczych mediów w kraju. Oprócz samych tekstów, „Wprost” daje również dostęp do własnych programów wideo i podcastów. Wśród nich są: „Niedyskrecje parlamentarne”, „Mówiąc Wprost”, „Wprost przeciwnie”, „Wprost o kulturze” czy „Wprost z Ukrainy”, poruszające tematy polityczne, społeczne, kulturalne i zagraniczne.

 Pod marką Wprost rozwijane są serwisy o różnorodnej tematyce, jak Biznes, Zdrowie, Sport, Auto, Historia, Dom czy Rozrywka.

 

O PMPG Polskie Media S.A.

Spółka holdingowa notowana na głównym parkiecie Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych (GPW: PGM). Działa na rynku tradycyjnych i nowych mediów. Do Grupy należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost, wydawca serwisu wprost.pl, e-tygodnika „Wprost” i „Magazynu Wprost Premium” oraz spółka Orle Pióro, wydawca serwisu dorzeczy.pl i  tygodnika „Do Rzeczy” oraz magazynu „Historia Do Rzeczy”. Spółka aktywnie inwestuje również w nowe projekty o charakterze startupowym.

www:                           www.pmpg.pl

FB:                                https://www.facebook.com/PMPG.SA

LinkedIn:                     https://www.linkedin.com/company/point-group/

Twitter:                        https://twitter.com/PMPG_PL

Notowania GPW:         https://pl.investing.com/equities/point-group

 

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

Fundacja Tygodnika Wprost
Fundacja Tygodnika Wprost

MediaForUkraine@wprost.pl

tel: +48 508 040 882

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

Fundacja Tygodnika Wprost
Fundacja Tygodnika Wprost

MediaForUkraine@wprost.pl

tel: +48 508 040 882

informacje o firmie