internet

KGHM Cyber Challenge 2023 – miedziowa spółka organizatorem cyberpoligonu dla spółek skarbu państwa

02.10.2023 | KGHM Polska Miedź
Wirtualne warsztaty dotyczące zagrożeń w sieci, wymiana doświadczeń oraz budowanie komunikacji w zespołach – za nami kolejna edycja zorganizowanego przez miedziową spółkę KGHM Cyber Challenge 2023. W warsztatach udział wzięli pracownicy departamentów lub oddziałów odpowiadających za cyberbezpieczeństwo w spółkach skarbu państwa należących do ISAC-GIG oraz z sektora energetycznego.

ISAC-GIG to Centrum Wymiany i Analizy Informacji dla sektora wydobywczego. W tym roku w wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

KGHM Cyber Challenge 2023 to warsztaty, które polegały na podnoszeniu umiejętności w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz budowaniu komunikacji pomiędzy poszczególnymi zespołami. Ich celem było przygotowanie uczestników na zagrożenia cybernetyczne poprzez umożliwienie doświadczenia ataku w kontrolowanych warunkach poligonu cybernetycznego.

Cyberbezpieczeństwo to temat kluczowy w świecie, w którym rozwijające się technologie i internet odgrywają ważną rolę w naszym życiu codziennym, ale też coraz częściej przekładają się na funkcjonowanie kluczowych przedsiębiorstw. KGHM jest jednym ze światowych liderów w branży wydobywczej, ale też stawia czoła coraz bardziej zaawansowanym atakom cybernetycznym. Wiemy, że cyberbezpieczeństwo to już nie tylko kwestia dobrych zabezpieczeń, ale też świadomość i zaangażowanie pracowników – powiedział podczas wydarzenia Tomasz Zdzikot, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Cyberpoligon pozwala na współzawodnictwo pomiędzy zespołami, stanowiąc jednocześnie ciekawą formę aktywnych warsztatów. To co nas odróżnia od innych tego typu warsztatów, to poruszenie zagadnienia cyberbezpieczeństwa w automatyce przemysłowej. Mam nadzieję, że KGHM Cyber Challange na stałe wpisze się w kalendarz cyberimprez – dodał Adam Piotrowski, dyrektor naczelny oddziału KGHM Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji, które było organizatorem szkolenia.  

Dla uczestników przygotowane zostały wirtualne środowiska, które poszczególne zespoły broniły wraz ze scenariuszami ataków, które wymagały szybkich działań i podejmowania decyzji kluczowych dla danych organizacji. Szkolenie dało możliwość wykorzystania swoich doświadczeń i nauki nowych rozwiązań. Zwycięzcami zostały zespoły:

1. ENEA S.A.

2. Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

3. Lubelski Węgiel "Bogdanka" S.A. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Aktywów Państwowych oraz Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy. 

kontakt dla mediów
Zespół Komunikacji
KGHM Polska Miedź SA
Zespół Komunikacji

komunikacja@kghm.com

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Zespół Komunikacji
KGHM Polska Miedź SA
Zespół Komunikacji

komunikacja@kghm.com

informacje o firmie