technologie

Dlaczego warto wybrać telewizor Samsung?

Telewizory firmy Samsung od 17 lat są najchętniej kupowane na całym świecie. Cenione i często nagradzane są za doskonałą jakość obrazu, design oraz za szybkie, intuicyjne menu i dużą ilość sprawdzonych, certyfikowanych aplikacji. Lista benefitów jest jednak znacznie dłuższa. Najnowsze telewizory firmy Samsung wyróżniają takie rozwiązania jak dodatkowe bezpieczeństwo (Knox Security), oszczędność energii (AI Energy Mode) czy dążenie do wykonania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju (ESG Sustainability). Kolejnym wyróżnikiem jest też aplikacja SmartThings, pozwalająca za pomocą smartfona sterować niemal wszystkimi urządzeniami w domu. Te rozwiązania i wiele innych związanych z ułatwianiami w codziennym życiu, docenią z pewnością nie tylko najwięksi fani kina, gier czy sportu.

Na mocną rynkową pozycję firmy Samsung składa się wiele elementów, a wśród nich m.in. zróżnicowane portfolio, obejmujące dziś telewizory QLED, OLED, Excellence Line 8K i osobną kategorię ekranów Lifestyle. Dlaczego właśnie na te egzemplarze warto zwrócić szczególną uwagę?

Samsung Knox – Twoja prywatność pod najwyższą ochroną

Platforma bezpieczeństwa Samsung Knox[1] to podstawa ochrony w urządzeniach osobistych, rozwiązaniach biznesowych dla przedsiębiorstw i usługach. Knox składa się z wielu warstw zabezpieczeń, które chronią dane przed złośliwym oprogramowaniem i zagrożeniami. Platforma ta to sprawdzone rozwiązanie, certyfikowane i wykorzystywane przez różne agencje rządowe, jednostki certyfikujące oraz zewnętrznych dostawców zabezpieczeń[2]. Od chwili włączenia telewizora przez użytkownika, chroni jego urządzenie i usługi – zapewnia bezpieczeństwo na urządzeniach Smart TV marki Samsung oraz na platformach i serwisach internetowych. Dodatkowo, Samsung współpracuje aktywnie z różnymi środowiskami na całym świecie w dążeniu do zapewnienia kompleksowych rozwiązań bezpieczeństwa.

Oszczędzanie z trybem AI Energy – sztuczna inteligencja zadba o rachunki za energię  

AI Energy Mode[3] jest funkcją, która pozwala na obniżenie zużycia energii przez automatyczne uruchamianie urządzeń domowych w trybie oszczędzania energii i można ją ustawić za pomocą programu SmartThings Energy. Usługa SmartThings Energy w telewizorach pomaga zmniejszyć ślad węglowy dzięki prostym zmianom, takim jak automatyczne przełączanie w tryb oszczędzania energii na określonych urządzeniach, gdy nie są używane. Kolejnym rozwiązaniem jest uruchomienie trybu inteligentnego w telewizorze, dzięki czemu dostosowuje on sposób wyświetlania obrazu do oświetlenia i pory dnia. W każdej chwili możemy też sprawdzić w aplikacji Smart Things ile energii zużywa telewizor. Natomiast dzięki widokowi mapy 3D łatwiej można uzyskać całościowy podgląd podłączonych urządzeń i wprowadzać w życie pomysły dotyczące oszczędzania energii.

Cel- zrównoważony rozwój na każdym etapie produkcji i użytkowania

Samsung priorytetowo traktuje środowisko, łącząc cele zrównoważonego rozwoju, innowacyjnego projektowania produktów i partnerstw strategicznych. W rezultacie do 2050 r. wszystkie podmioty z grupy Samsung mają zaspokajać swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną ze źródeł odnawialnych i powinny osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla.  W produkcji wielu telewizorów już teraz zastosowano materiały pochodzące z recyklingu, w tym tworzywo ze zużytych sieci rybackich. Co więcej, dzięki panelom słonecznym umieszczonym na obudowie ulepszonego Pilota SollarCell[4] nie są już potrzebne jednorazowe baterie. Pilot ten jest zasilany energią świetlną: słoneczną lub pochodzącą ze sztucznego oświetlenia. Firma też od kilku lat konsekwentnie prowadzi proces wdrażania coraz bardziej przyjaznych ekologiczne opakowań, projektowanych w duchu zrównoważonego rozwoju – wszystko po to, aby redukować odpady i plastik. Wśród podjętych działań można wymienić m.in. wprowadzenie kartonów bez zszywek, używanie papierowej taśmy czy też minimalizowanie zużycia farby a co za tym idzie ograniczanie nadruku na kartonach.

SmartThings – Twój najlepszy domowy zarządca

SmartThings jest jedyną w swoim rodzaju aplikacją firmy Samsung, która pozwala kontrolować kompatybilne urządzenia elektroniczne oraz sprzęty gospodarstwa domowego za pomocą smartfona. Umożliwia udostępnienia zdjęć na dużym ekranie telewizora, może wzbogacić nasze doświadczenia podczas seansu filmowego, czy też poinformować nas o tym, że właśnie skończyło się pranie i ile energii zużywa nasz telewizor. A to tylko niektóre z jej licznych zastosowań, które za pomocą kilku kliknięć pozwolą zoptymalizować domowe czynności. Aby zapewnić najwyższą jakość korzystania z urządzeń współpracujących w sieci, moduł SmartThings[5] automatycznie synchronizuje urządzenia w celu łatwiejszego sterowania nie tylko urządzeniami Samsung, ale także sprzętem innych firm i urządzeniami IoT[6] np. IKEA, Yale, Philips, Huawei, Tuya i wielu innych, światowych marek.

[1] Samsung Knox dotyczy wyłącznie telewizorów Samsung z system Tizen®, wprowadzonych na rynek od 2015 r. Aktualizacja oprogramowania jest zagwarantowana co najmniej 3 lata od daty premiery telewizora.

[2] Więcej informacji o certyfikatach i krajach, w których wykorzystywany jest Knox na stronie  https://www.samsungknox.com/en/knox-platform/knox-certifications

[3] Oszczędność energii może się różnić w zależności od regionu, modelu, rozmiaru, warunków oglądania lub rodzaju treści.

[4] Aby ładować pilota, należy ustawić go tak, aby panel słoneczny był skierowany ku górze. Pilot może być ładowany w pomieszczeniu, gdy sztuczne źródła światła jest włączone lub w pobliżu okna, aby mógł zaczerpnąć naturalnego światła słonecznego.

[5] Aplikacja SmartThings dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS (Android OS 8↑, iOS 13↑). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi i konto Samsung. Wszystkie zarządzane urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings. Na kompatybilnych produktach i/lub na ich opakowaniach znajduje się logo „Works with SmartThings”.

[6] Moduł SmartThings obsługuje protokół Matter i rozwiązania HCA. Umożliwia to użytkownikom SmartThings bezproblemowe dodawanie tysięcy kompatybilnych urządzeń do środowiska SmartThings Home.

kontakt dla mediów
Olaf Krynicki
Rzecznik Prasowy, Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Olaf Krynicki

o.krynicki@samsung.com

tel: +48 600 088 747

informacje o firmie

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie   telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED. 
Więcej informacji można znaleźć na stronach:  https://news.samsung.com/pl/  oraz  http://news.samsung.com.
kontakt dla mediów
Olaf Krynicki
Rzecznik Prasowy, Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Olaf Krynicki

o.krynicki@samsung.com

tel: +48 600 088 747

informacje o firmie

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie   telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED. 
Więcej informacji można znaleźć na stronach:  https://news.samsung.com/pl/  oraz  http://news.samsung.com.