nauka/edukacja/szkolenia

Niemal dwustu uczniów weźmie udział w I edycji Politechniki Talentów

20.09.2023 | Politechnika Gdańska

W pierwszej edycji szkoły letniej „Politechnika Talentów” weźmie udział niemal dwustu uczniów z liceów i techników, które uplasowały się w pierwszej dziesiątce Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy” 2023.

 

Wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 21 września o godz. 9.00 i potrwa do piątku, do godz. 17.30.

Uczestnicy Politechniki Talentów wezmą udział w warsztatach naukowych i zajęciach praktycznych w laboratoriach. Do wyboru mieli aż sześć bloków tematycznych. Uczniowie, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami mogli zapisywać się na zajęcia w panelu:

  • biologiczno-chemicznym,
  • biznesowo-ekonomiczno-angielskim,
  • architektoniczno-budowlanym,
  • elektroniczno-informatycznym,
  • matematyczno-fizyczno-informatycznym,
  • mechaniczno-energetyczno-technicznym.

Przy rejestracji najchętniej wybierane były te związane z informatyką.

Dodatkowo uczestnicy wezmą udział w warsztatach rozwoju talentów, które poprowadzą doradcy zawodowi z Centrum Rozwoju TalentówCentrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Biura Karier i Absolwentów PG.

Dla chętnych Centrum Sportu Akademickiego przygotowało również dużą dawkę ruchu. Niemal wszyscy uczniowie zapisali się na zajęcia sportowe, najczęściej wybierając siatkówkę, tenis ziemny i judo, chociaż nie brakuje również zainteresowanych by poćwiczyć wioślarstwo czy tenis ziemny.  

Większość młodzieży chce również poczuć klimat studenckiej zabawy w klubie „Kwadratowa”, którą organizuje dla nich Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej i spędzić noc w akademiku.

Uczniom towarzyszyć będą nauczyciele, którzy wezmą udział w warsztatach przygotowanych przez Centrum Nowoczesnej Edukacji, a także w zabawie terenowej i spacerze po historycznych zakątkach kampusu.

Więcej szczegółów 

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie
kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie