budownictwo/nieruchomości

Vastint rozpoczyna swoją pierwszą inwestycję PRS w Polsce

20.09.2023 | Vastint Poland

Vastint Poland rozpoczyna realizację swojego pierwszego projektu w sektorze PRS. Projekt mieszkaniowy Pastelowo powstanie przy ul. Pastelowej w Poznaniu, w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu Business Garden. Osiedle obejmuje 255 mieszkań, które będą w całości przeznaczone na wynajem długoterminowy. Inwestycja będzie gotowa na początku 2025 roku, wtedy też przewidziano podpisanie pierwszych umów z przyszłymi najemcami.

Vastint w ciągu kolejnych pięciu lat planuje oddać blisko 4 000 mieszkań w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu. W połowie przyszłego roku zakończony zostanie drugi etap kompleksu Waterfront w Gdyni, gdzie w części mieszkaniowej przewidziano 146 lokali na sprzedaż. W Poznaniu, który jest największym rynkiem pod względem liczby planowanych przez Vastint inwestycji mieszkaniowych, rozpoczynamy realizację osiedla Pastelowo przeznaczonego w całości na wynajem. Najprawdopodobniej na początku przyszłego roku ruszy pierwszy etap projektu Portowo na Starołęce, a w planach mamy jeszcze realizację budynków wielorodzinnych w Starej Rzeźni. W obu przypadkach, oprócz mieszkań na sprzedaż, część lokali będzie dostępna także w formule najmu instytucjonalnego”, mówi Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland.

Osiedle Pastelowo obejmuje siedem budynków, w których łącznie przewidziano 255 lokali
o metrażu od 33 do 100 m2. Większość z nich posiadać będzie balkony lub, w przypadku mieszkań na parterach, prywatne ogródki. Mieszkania zostaną wykończone w jednakowym stylu
i standardzie, który obejmuje w pełni wyposażone kuchnie i łazienki. Vastint planuje doposażenie wszystkich mieszkań w meble.

W ramach osiedla powstanie również osobny budynek garażowy z miejscami parkingowymi dla lokatorów, zamontowane zostaną stojaki na rowery, a w centralnej części osiedla znajdzie się plac zabaw w otoczeniu zieleni, która zdominuje przestrzeń między budynkami. Mieszkańcy będą mogli korzystać z boisk sportowych zlokalizowanych na terenie sąsiadującego kompleksu biurowego Business Garden.

Lokalizacja osiedla zapewnia przyszłym mieszkańcom dobry dojazd do ważnych punktów miasta, lotniska, Stadionu Poznań, skwerów oraz dostęp do sklepów i punktów usługowych, w tym przedszkola, centrum zdrowia, klubu fitness, centrum handlowego King Cross.

Firma Vastint będzie zarządzała nieruchomością, co znacznie ułatwi kontakt w sprawach najmu oraz w przypadku innych zgłoszeń. Przygotowujemy prostą procedurę najmu i preferencyjne warunki finansowe dla osób planujących najem kilkuletni. Dołożymy starań, aby najemcy poczuli się w mieszkaniach osiedla Pastelowo jak u siebie w domu”, wyjaśnia Joanna Kwiatkowska, Marketing Manager Vastint Poland.

kontakt dla mediów
Ewa Łydkowska
Marketing Manager, Vastint Poland
Ewa Łydkowska

ewa.lydkowska@vastint.eu

tel: +48 22 820 91 29

tel: 512 647 286

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Ewa Łydkowska
Marketing Manager, Vastint Poland
Ewa Łydkowska

ewa.lydkowska@vastint.eu

tel: +48 22 820 91 29

tel: 512 647 286

informacje o firmie