zdrowie

Rozstrzygnęliśmy konkurs „Supertalenty w medycynie”

14.06.2023 | Puls Medycyny

Zwycięzca dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu „Supertalenty w Medycynie”, został kardiolog prof. Mateusz Hołda. Ideą konkursu jest docenianie liderów młodego pokolenia medyków, którzy dzięki swojej wiedzy, zaangażowaniu i pasji zmieniają na lepsze polską medycynę.

„To już dziesiąta odsłona „Supertalentów w Medycynie”.  Cieszy nas popularność plebiscytu, o czym świadczy rosnąca liczba zgłoszeń lekarzy z różnych dziedzin medycyny. Możemy też obserwować sukcesy coraz większej liczby Pań, które dołączają do grona wyróżnionych. Myślę, że po dziesięciu latach stworzył się niesformalizowany klub osób, które wspólnie działają na rzecz propagowania osiągnięć nauki” – mówi Małgorzata Konaszczuk, redaktor naczelna „Pulsu Medycyny”

Rywalizowali naukowcy z całej Polski

W szranki stanęli naukowcy przed 40 rokiem życia z ośrodków akademickich w całej Polsce. Jury, w skład którego weszli wybitni specjaliści z równych dziedzin medycyny, oceniało kandydatów w trzech kategoriach: osiągnięcia naukowe (m.in. granty, stypendia, publikacje, nagrody); zaangażowanie w działalność w przestrzeni publicznej (m.in. charytatywną, związkową, w stowarzyszeniach); perspektywy dalszego rozwoju i szanse na wpływy w polskiej medycynie i ochronie zdrowia w najbliższych latach.

„Bycie jurorem nie było łatwym zadaniem, bo wszyscy nominowani prezentowali bardzo wysoki poziom. Trudno było więc znaleźć laureatów, którzy byliby jednoznacznie lepsi od pozostałych. Jest to więc dowód na to, że i w Polsce mogą pracować i realizować się osoby, które nie odstają swym dorobkiem od czołowych młodych naukowców światowego formatu” – mówi dr hab. n. med. Tomasz Dzieciątkowski, wirusolog, członek kapituły konkursu.

Wygrał kardiolog, twórca „mapy serca”

Tegorocznym zwycięzcą konkursu został prof. Mateusz Hołda, kardiolog związany z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego ścieżka naukowa od samego początku wymyka się utartym schematom. Laureat jako pierwszy w historii Polski uzyskał stopień doktora przed ukończeniem studiów wyższych. Trzy lata po doktoracie mógł się już pochwalić stopniem doktora habilitowanego, będąc tym samym najmłodszym posiadaczem tego stopnia w historii polskiej nauki. A w wieku zaledwie 29 lat uzyskał tytuł profesora belwederskiego. Prof. Mateusz Hołda jest kierownikiem licznych grantów naukowych i laureatem kilkudziesięciu nagród i stypendiów za działalność naukową. To twórca nowoczesnej szkoły kardiomorfologii. Stworzony i kierowany przez niego międzynarodowy zespół naukowy HEART jest obecnie jednym ze światowych liderów w swojej dziedzinie nauki. Przedstawiona przez zespół „mapa serca” jest szeroko wykorzystywana przez lekarzy na całym świecie do przeprowadzania zabiegów z zakresu kardiologii inwazyjnej i elektrokardiologii.

Nowa kategoria konkursu

Z okazji dziesiątej edycji konkursu postanowiliśmy wzbogacić plebiscyt o nową kategorię. Wschodząca gwiazda polskiej medycyny, to konkurs w którym chcemy pokazać gwiazdy zanim jeszcze zabłysną, a szukaliśmy ich wśród studentów medycyny, dzięki wsparciu portali z naszej grupy wydawniczej: Konsylim24 i Kompendium24. Odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania i w efekcie wyróżniania „Wschodząca gwiazda medycyny” trafiły do trzech osób.

Ewa Kurzyńska

 

 

kontakt dla mediów
Karolina Kowalska
Chief Marketing Officer, Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.
Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl

tel: 22 333 98 01

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Karolina Kowalska
Chief Marketing Officer, Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.
Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl

tel: 22 333 98 01

informacje o firmie