technologie

Samsung wprowadza linię monitorów Smart 2023

Nowe portfolio monitorów Smart marki Samsung oferuje rozwiązania maksymalizujące produktywność oraz zapewnia lepsze dopasowanie do potrzeb użytkownika

Firma Samsung ogłosiła globalną premierę linii monitorów Smart na rok 2023[1]. Monitory M8, M7 i M5 (modele: M80C, M70C, M50C) umożliwiają dostosowanie ich funkcji do potrzeb użytkowników podczas oglądania filmów, grania i w codziennej pracy.

Wprowadzając naszą nową linię, a w szczególności ulepszony model M8, podnosimy poprzeczkę dla monitorów Smart na całym świecie – mówi Hoon Chung, Executive Vice President of Visual Display Business w Samsung Electronics. – Dzięki jednemu monitorowi użytkownik może czerpać radość z najlepszej rozrywki oraz gier, a także cieszyć się wydajnością, wzornictwem oraz spersonalizowanym komfortem użytkowania – dodaje Hoon Chung.

Elegancki design

Linię współtworzy dziewięć zróżnicowanych monitorów Smart. Modele M8, M7 oraz M5 zostały zaprojektowane w różnych kolorach i rozmiarach. Pierwsze dwa można nabyć w wersji 32-calowej, podczas gdy ostatni z nich jest dostępny zarówno w wariancie 32-, jak i 27-calowym. M8 z rozdzielczością UHD i jasnością 400 nitów posiada tonacje Warm White, Daylight Blue, Sunset Pink oraz Spring Green. Model M7 z rozdzielczością UHD i jasnością 300 nitów dostępny jest w wersji Warm White. Natomiast wersję M5 z rozdzielczością Full HD zaprezentowano w eleganckiej czerni i bieli.

Modele M8 i M7 wyróżniają się wyjątkowo smukłym wzornictwem – posiadają zaledwie 11,39 mm w najcieńszym punkcie. Aby sprzęt prezentował się jeszcze atrakcyjniej w swoim otoczeniu, na odwrocie M8 i M7 zastosowano elegancki wzór w jodełkę. Z kolei podstawa o regulowanej wysokości pomaga użytkownikom M8 dostosować kąt nachylenia. Ekran można również obrócić w pionie o 90 stopni, by ograniczyć konieczność przewijania długich plików.

Inteligentna rozrywka

Monitor Smart M8 2023 otrzymał wiele usprawnień w porównaniu z jego poprzednią generacją. Dzięki rozdzielczości 4K, HDR 10+[2] i jasności 400 nitów wyświetla obrazy o niesamowicie żywych barwach i gwarantuje rozrywkę najwyższej jakości. Użytkownicy M8 mogą cieszyć się łatwym dostępem do Smart Hub dla usług takich jak Prime Video, Netflix i YouTube. Zarówno M8, jak i M7 obsługują do 99% gamy kolorów sRGB. W efekcie odwzorowują wszystkie treści w doskonałych barwach. To istotne przede wszystkim dla projektantów i twórców graficznych.

Maksymalna produktywność

Udoskonalenia w ramach tegorocznego lineupu miały m.in. na celu poprawę jakości pracy poza biurem. Przestrzeń robocza monitorów zapewnia zdalny dostęp do zasobów komputera poprzez łącze bezprzewodowe i klonowanie ekranów. M8 posiada magnetyczną i odłączaną kamerę, dzięki czemu użytkownicy mogą łączyć się bez konieczności zakupu dodatkowych akcesoriów. Kamera SlimFit[3] obsługuje rozdzielczość Full HD i funkcje związane z wideokonferencjami. Dzięki niej użytkownicy mogą korzystać z Google Meet i innych aplikacji do spotkań zdalnych, wykorzystując automatyczne kadrowanie – Auto Framing[4]. W konsekwencji ich połączenia będą bardziej efektywne. Ponadto, udoskonalono funkcję Multi View – ta pozwala na korzystanie z pakietu Microsoft 365 i aplikacji przeglądarki w trybie pełnego ekranu, by ograniczyć przełączanie się pomiędzy nimi[5].

W celu ulepszenia interfejsu wszystkich monitorów Smart 2023, do wielu aplikacji, w tym SmartThings i Smart Hub, dodano funkcję sterowania myszką i klawiaturą. Użytkownicy zachowują pełną kontrolę, jednocześnie eksplorując swoje ulubione treści, bez konieczności korzystania z pilota.

Spersonalizowane funkcje

Od teraz możliwe jest sterowanie wszystkimi domowymi, inteligentnymi urządzeniami z jednego monitora – dzięki wbudowanemu IoT Hub. Obsługuje on sieci Zigbee i Thread[6]. Zarówno M8, jak i M7 posiadają wbudowanych asystentów głosowych, w tym Bixby i Amazon Alexa[7], umożliwiając użytkownikom sterowanie monitorem za pomocą głosu. W modelach M8 i M7 obsługiwana jest również funkcja o nazwie Far Field Voice, która poprzez wkomponowany mikrofon pozwala użytkownikom na mówienie bezpośrednio do monitora.

Z kolei nowa opcja My Contents, dostępna teraz w całej linii monitorów Smart 2023, umożliwia szybki dostęp do przydatnych informacji. Gdy monitor znajduje się w trybie czuwania i wykryje zarejestrowany smartfon za pośrednictwem Bluetooth Low Energy (BLE), wówczas ekran wyświetli zdjęcia użytkownika, prognozę pogody i wiele innych przydatnych treści. Monitor powraca do trybu czuwania, gdy smartfon znajdzie się poza jego zasięgiem.

Specyfikacje

Model

M80C

M70C

M50C

Wyświetlacz

Rozmiar ekranu

32”

32”

32”, 27”

Płaski / Zakrzywiony

Płaski

Format obrazu

16:9

Rozdzielczość

3840 x 2160 (UHD)

3840 x 2160 (UHD)

1920 x 1080 (FHD)

Jasność (typowa)

400 cd/㎡

300 cd/㎡

250 cd/㎡

HDR

Tak (HDR 10+)

Tak (HDR 10)

Tak (HDR 10)

Częstotliwość odświeżania

60 Hz

Czas reakcji

4 ms (GtG)

Współczynnik kontrastu

3 000 : 1 (typowo)

Smart

Funkcja Smart

VOD (Netflix, Youtube itp.), Gaming Hub, Workspace, My Contents

połączenie komórkowe, komunikacja wideo (Google Meet)

Asystent głosowy

Tak (Far Field Voice)

-

IoT Hub

Tak (Wbudowany, Zigbee/Thread)

Tak (Obsługa Dongle)

Tak (Obsługa Dongle)

Multi View

2 wyświetlacze (pełny ekran)

2 wyświetlacze (pełny ekran)

2 wyświetlacze

Budowa / wygląd

Kultowy, smukły design

Tak

Tak

-

Kolor

Warm White / Sunset Pink / Daylight Blue / Spring Green

Warm White

Czarny / Biały

Typ stojaka

Regulacja wysokości / obrót w pionie / pochylenie

Prosty

Uchwyt ścienny

100 x 100

Ochrona oczu

Obraz adaptacyjny

Tak

Tak

Tak

Tryb oszczędzania wzroku / bez migotania

Tak

Tak

Tak

Interfejs

Łączność

1 HDMI (2.0) / 2 USB-A / 1 USB-C (65W)

2 HDMI (1.4) / 2 USB-A

Głośnik

5W x 2

Kamera

Wbudowana Kamera Slim Fit

Kompatybilna (gotowa do użytku z Pogo)

Kompatybilna

Pilot

Wbudowane ładowanie USB-C

 

 

[1] Harmonogram wprowadzenia na rynek będzie różnił się w zależności od regionu.

[2] Modele M7 i M5 obsługują HDR10.

[3] Kamera jest dostępna w modelu M8. Kamera do monitorów M7 i M5 do nabycia oddzielnie.

[4] Funkcje automatycznego kadrowania nie działają podczas podłączenia do komputera stacjonarnego i działają tylko z wbudowaną aplikacją.

[5] Funkcja Multi View w trybie pełnego ekranu jest obsługiwana przez modele M8 i M7.

[6] Modele M7 i M5 wymagają Dongle dla Zigbee.

[7] Asystent głosowy Bixby obsługuje 9 języków: EN (US/GB/IN), KR, GE, FR, IT, ES, PT (BR). Asystent głosowy Amazon Alexa obsługuje 13 języków: EN (US/GB/IN/AU), DE, ES (ES/US/MX), FR (FR/CA), IT, PT (BR), HI.

kontakt dla mediów
Olaf Krynicki
Rzecznik Prasowy, Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Olaf Krynicki

o.krynicki@samsung.com

tel: +48 600 088 747

informacje o firmie

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie   telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED. 
Więcej informacji można znaleźć na stronach:  https://news.samsung.com/pl/  oraz  http://news.samsung.com.
kontakt dla mediów
Olaf Krynicki
Rzecznik Prasowy, Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Olaf Krynicki

o.krynicki@samsung.com

tel: +48 600 088 747

informacje o firmie

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie   telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED. 
Więcej informacji można znaleźć na stronach:  https://news.samsung.com/pl/  oraz  http://news.samsung.com.