towary konsumpcyjne transport

Aromatyczne wysokości – herbaciane podróże Emirates

19.05.2023 | Emirates

19 maja 2023 r. – Warszawa, Polska – Świętując Międzynarodowy Dzień Herbaty, który przypada 21 maja br., linie Emirates przypominają, że kunsztownie podawana herbata na 140 trasach przewoźnika na całym świecie pochodzi ze zrównoważonych upraw i ma korzystne dla zdrowia właściwości. Podróżujący liniami Emirates doceniają jej walory – spożycie herbaty na pokładach samolotów wzrosło w ostatnich latach o ponad 10%.

Pachnące napary z herbaty wśród podniebnych widoków

Każdego roku linie Emirates parzą ponad 33 miliony filiżanek herbaty dla pasażerów na pokładzie, a także serwują szeroki wybór herbat w poczekalniach lotniskowych Emirates na całym świecie. Spożycie herbaty na pokładach samolotów wzrosło w ostatnich latach o ponad 10%, ponieważ coraz więcej pasażerów prowadzi zdrowy tryb życia. Herbata ma niezliczone korzyści zdrowotne i właściwości lecznicze, a także zapewnia moment relaksu, który wielu osobom poprawia samopoczucie i przynosi ukojenie.

Linie Emirates oferują 12 oryginalnych kompozycji smakowych; od dodającej energii Original Earl Grey, przez łagodną i uspokajającą Pure Chamomile Flowers, zdrową i antyoksydacyjną Sencha Green Extra Special, aż po Turmeric, Coconut and Vanilla – relaksującą herbatę o właściwościach przeciwzapalnych; Natural Green Tea i Ceylon Black Tea – klasyczne herbaty; korzystnie wpływającą na trawienie Moroccan Mint; energetyzującą Breakfast Tea oraz Emirates Signature Blend – ekskluzywną, mistrzowsko skomponowaną herbatę składającą się z nagietka, krokosza barwierskiego, róży oraz nut migdałów i imbiru, aby poczuć charakterystyczny smak Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Herbata na dobrą kondycję

Na pokładzie Emirates najpopularniejszą herbatą w pierwszej klasie jest Moroccan Mint Green Tea, natomiast w klasie biznes pasażerowie wybierają również Chamomile Tea.  W klasie ekonomicznej z kolei króluje tradycyjna czarna herbata cejlońska (Ceylon Black Tea).

Emirates współpracuje wyłącznie z Dilmah Tea, podkreślając, że zdrowe, naturalne herbaty, zwłaszcza zielona i czarna, zawierają polifenole, takie jak katechiny i flawonoidy, które działają jako przeciwutleniacze, chroniąc organizm przed wolnymi rodnikami, mogącymi uszkadzać komórki i przyczyniać się do rozwoju chorób przewlekłych. Herbata zawiera kofeinę, która może zwiększać uważność, skupienie i koncentrację, z tym że zawartość kofeiny w herbacie jest ogólnie niższa niż w kawie, dzięki czemu zapewnia ona bardziej zrównoważony i trwały zastrzyk energii bez efektu nadmiernego pobudzenia, idealny dla pasażerów podróżujących przez różne strefy czasowe. Herbata rumiankowa ma łagodne właściwości uspokajające, co może pomóc pasażerom, którzy potrzebują snu podczas długich podróży. Niektóre herbaty ziołowe, takie jak mięta pieprzowa, mogą również wspomagać trawienie i łagodzić objawy, jak wzdęcia i nudności – które są kolejnym wyzwaniem, jakiego doświadczają niektóre osoby, podczas gdy ich codzienna rutyna ulega zmianie z powodu podróży.

Ponadczasowy kurs parzenia herbaty dla personelu pokładowego

Emirates traktuje podawanie herbaty jako rytuał, który wymaga namysłu i staranności. Personel pokładowy Emirates uczestniczy w specjalistycznym szkoleniu na temat herbaty, podczas którego poznaje zrównoważone pochodzenie herbaty Dilmah, wyjątkowe smaki, uczy się, jak zaparzyć idealną filiżankę i dodatkowo podkreślić jej smak za pomocą różnych dodatków – od świeżej mięty po miód i cytrynę. Podróżni w klasie pierwszej, lubiący słodką herbatę, mogą sięgnąć po superfood – miód, który jest wytwarzany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przez markę April. W pierwszej klasie pasażerowie mogą delektować się herbatą podaną w filiżance lub kubku z porcelany marki Royal Doulton, zaś w klasie biznes herbaty serwowane są w kubkach tej samej marki. Jakość wody używanej do produkcji herbaty jest regularnie monitorowana. Linie Emirates zapewniają, że zarówno zbiorniki na wodę, sprzęt używany do transportu, jak i zaopatrzenie dostarczą doskonałą wodę pitną, poprzez regularną dezynfekcję, konserwację i audyty.

Personel pokładowy poznaje też sztukę łączenia herbaty z jedzeniem, przy czym pasażerom poleca się m.in. łączenie owoców morza, miękkich serów i sushi z zieloną herbatą, wołowiny i dziczyzny, słodkich deserów lub twardych serów z czarną herbatą, a także łączenie herbat kwiatowych, takich jak rumianek, z potrawami o cytrusowym lub cierpkim profilu smakowym, jak np. nowe wegańskie danie Emirates – tarta z cukinii.

Zanurzeni w historii – Emirates i herbata Dilmah

Od ponad trzech dekad linie Emirates współpracują z rodzinną firmą Dilmah Tea, założoną na Sri Lance w 1985 r., która jest pierwszą na świecie marką należącą do producenta, w której herbata jest uprawiana, ręcznie zbierana i pakowana w miejscu jej pochodzenia, dzięki czemu doskonale zachowuje swoje naturalne właściwości i zyskuje bezkonkurencyjną pozycję wśród najlepszych herbat na świecie.

Posiadłości herbaciane Dilmah położone są majestatycznie pośród inspirujących widoków obfitych wodospadów, wznoszących się szczytów górskich i bujnych krajobrazów, oferujących wyjątkową jakość cejlońskiej herbaty. Herbata cejlońska jest produkowana z najwyższej jakości liści pochodzących z nieskazitelnie czystych posiadłości położonych na najwyższych wzniesieniach, a swoje unikalne właściwości i smak zawdzięcza bogatej bioróżnorodności otaczających ją lasów. Ręcznie zbierane na centralnych wzgórzach Sri Lanki liście herbaty są suszone, zwijane, fermentowane i wypalane w celu otrzymania herbaty o wyrafinowanym aromacie, smaku i konsystencji – świeżej od plantacji do filiżanki. Dzięki niezwykłej czystości herbaty Dilmah jej twórca, Merrill Fernando, nazwał ją „darem dobroci natury”.

Historia herbaty

Początki herbaty sięgają tysięcy lat wstecz do starożytnych Chin. Według legend i przekazów historycznych, historia herbaty sięga czasów chińskiego cesarza Shennonga, który panował około 2737 r. p.n.e. Pewnego dnia, gdy siedział pod drzewem, liście z drzewa spadły do garnka z wrzącą wodą, tworząc pachnący napar. Cesarz, zaintrygowany aromatem, postanowił spróbować naparu i stwierdził, że jest on orzeźwiający i zachwycający. To przypadkowe odkrycie jest często traktowane jako mityczne pochodzenie herbaty.

Uprawa i konsumpcja herbaty stopniowo rozprzestrzeniła się w sąsiednich krajach, zyskując popularność ze względu na swoje właściwości lecznicze i orzeźwiające, a także ceniona za swoje uspokajające i medytacyjne działanie. Herbata dotarła w końcu do innych części świata dzięki wymianie handlowej i odkryciom geograficznym. Arabscy kupcy sprowadzili herbatę na Bliski Wschód i do Afryki Północnej, gdzie została entuzjastycznie przyjęta i dostosowana do regionalnych smaków. Stamtąd herbata trafiła do Europy szlakami handlowymi i zyskała popularność wśród europejskiej arystokracji w XVII wieku. Brytyjska Kompania Wschodnioindyjska odegrała znaczącą rolę we wprowadzeniu herbaty do świata zachodniego, czyniąc z niej podstawowy napój w wielu krajach.

5 najważniejszych wskazówek, dzięki którym przygotujesz w domu doskonały napar

  1. Wybierz wysokiej jakości herbatę, taką jak Dilmah, wytwarzaną w tradycyjny rzemieślniczy sposób, która pakowana u producenta zachowa swoją świeżość i czystość.
  2. Aby zachować świeży smak i naturalne właściwości herbaty, należy przełożyć herbatę do czystego, suchego, szczelnie zamykanego i bezzapachowego pojemnika oraz przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. W miarę możliwości w lodówce.
  3. Nigdy nie gotuj ponownie wody, ponieważ obecny w niej dwutlenek węgla wpływa na jej kwasowość, która odgrywa kluczową rolę w jonizacji polifenoli zawartych w herbacie i ma negatywny wpływ na smak i zawartość kofeiny.
  4. Zaparzaj herbatę przez 2-5 minut i zamieszaj, aby nabrała aromatu.
  5. Jeżeli lubisz słodzoną herbatę, użyj naturalnego miodu. Świeże liście mięty, imbir, cytryna, trawa cytrynowa, kardamon są naturalnymi dodatkami do herbaty, wraz z ciepłym mlekiem. Białą i zieloną herbatę oraz herbatę oolong najlepiej pić bez mleka i cukru.
kontakt dla mediów
Account Manager, MSL
Anna Drzewiecka

anna.drzewiecka@mslgroup.com

informacje o firmie

O Emirates

Linie lotnicze Emirates, obsługujące pasażerów międzynarodowych, rozpoczęły działalność w Polsce w 2013 roku, wypełniając niszę w segmencie lotów długodystansowych. Dzienne połączenia z Warszawy do Dubaju obsługiwane są przez ultranowoczesne Boeingi 777-300ER w dwu- i trzyklasowej konfiguracji, oferując pasażerom nowy wymiar podróżowania.

Ze swojego globalnego węzła w Dubaju linie Emirates obsługują pasażerów na sześciu kontynentach, świadcząc wysokiej jakości usługi transportu lotniczego, które wspomagają rozwój turystyki i wymiany handlowej. Linia zdobyła uznanie pasażerów za wiodące w branży usługi na ziemi i w powietrzu, świadczone przez pełnych pasji pracowników reprezentujących ponad 160 narodowości.

Linie Emirates dysponują największą na świecie flotą szerokokadłubowych samolotów Boeing 777 i Airbus A380, oferując przestronne kabiny i wyjątkowe usługi na pokładzie, takie jak podniebny salonik pokładowy i prysznic Shower Spa na pokładach samolotów A380 oraz system rozrywki pokładowej ice dostępny na wszystkich fotelach, który 17 lat z rzędu zajmuje czołowe miejsca w rankingu "best in sky". Emirates angażują się w działalność proekologiczną i skupiają się na trzech obszarach: ograniczeniu emisji, odpowiedzialnej konsumpcji oraz ochronie dzikiej przyrody i siedlisk. 

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com.

załączniki

kontakt dla mediów
Account Manager, MSL
Anna Drzewiecka

anna.drzewiecka@mslgroup.com

informacje o firmie

O Emirates

Linie lotnicze Emirates, obsługujące pasażerów międzynarodowych, rozpoczęły działalność w Polsce w 2013 roku, wypełniając niszę w segmencie lotów długodystansowych. Dzienne połączenia z Warszawy do Dubaju obsługiwane są przez ultranowoczesne Boeingi 777-300ER w dwu- i trzyklasowej konfiguracji, oferując pasażerom nowy wymiar podróżowania.

Ze swojego globalnego węzła w Dubaju linie Emirates obsługują pasażerów na sześciu kontynentach, świadcząc wysokiej jakości usługi transportu lotniczego, które wspomagają rozwój turystyki i wymiany handlowej. Linia zdobyła uznanie pasażerów za wiodące w branży usługi na ziemi i w powietrzu, świadczone przez pełnych pasji pracowników reprezentujących ponad 160 narodowości.

Linie Emirates dysponują największą na świecie flotą szerokokadłubowych samolotów Boeing 777 i Airbus A380, oferując przestronne kabiny i wyjątkowe usługi na pokładzie, takie jak podniebny salonik pokładowy i prysznic Shower Spa na pokładach samolotów A380 oraz system rozrywki pokładowej ice dostępny na wszystkich fotelach, który 17 lat z rzędu zajmuje czołowe miejsca w rankingu "best in sky". Emirates angażują się w działalność proekologiczną i skupiają się na trzech obszarach: ograniczeniu emisji, odpowiedzialnej konsumpcji oraz ochronie dzikiej przyrody i siedlisk. 

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com.