nauka/edukacja/szkolenia

Elektroniczna rekrutacja na studia od 17 maja [+ MP3]

17.05.2023 | Politechnika Gdańska

Zdobywaj wiedzę na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, rozwijaj swoje pasje i korzystaj z nadmorskich uroków miasta. Mieszkaj w Gdańsku i studiuj na Politechnice Gdańskiej. 17 maja rozpoczyna się rekrutacja na studia w roku akademickim 2023/2024. Dołącz do naszej społeczności akademickiej!

Studia to jeden z najpiękniejszych etapów w życiu. Wybór studiów to nie tylko wybór uczelni, ale i miejsca zamieszkania. Gdańsk jest nowoczesnym miastem o wysokim poziomie jakości życia, dającym ogromne możliwości rozwoju osobistego, a jego malownicze położenie – w bezpośrednim sąsiedztwie morza i lasów – pozwala na wiele sposobów spędzać czas wolny na łonie natury. Z kolei  Politechnika Gdańska, jako jedna z czołowych uczelni w Polsce, to doskonały wybór dla młodych ludzi, chcących rozwijać się w kierunku nauk ścisłych i technicznych.

Politechnika Gdańska – piękna, nowoczesna i z charakterem

Politechnika Gdańska jako jedna z dziesięciu w Polsce może poszczycić się mianem uczelni badawczej, które zostało jej przyznane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach konkursu IDUB. Na 8 wydziałach na studiach inżynierskich i magisterskich kształci się tu ponad 15 tysięcy młodych ludzi z Polski i zagranicy. Studenci rozwijają swoje pasje w przeszło 100 kołach naukowych, a także podczas licznych projektów badawczych czy wymianach zagranicznych. Kształcenie wspierają liczne laboratoria, wyposażone w nowoczesne i innowacyjne technologie.

Na kandydatów czeka kilkadziesiąt kierunków, w tym m.in.: biotechnologia, inżynieria środowiska, nanotechnologia, analityka gospodarcza, mechatronika, a także studia związane z technologiami kosmicznymi czy cybernetyką. Działalność naukową utalentowanych studentów wspierają stypendia rektorskie czy też uzyskiwane w ramach programu Argentum Triggering Research Grants, będącego elementem programu IDUB. Ale ponieważ nie samą nauką człowiek żyje, to na studentów PG czeka także szeroka oferta sportowa i rozrywkowa.

Rekrutacja – najważniejsze informacje

Na PG rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia na rok akademicki 2023/2024 dla obywateli polskich rozpoczyna się 17 maja 2023 r. i potrwa do 10 lipca 2023 r. W tym okresie kandydaci mogą rejestrować się w elektronicznym systemie eRekrutacja, gdzie należy m.in. wnieść opłatę rekrutacyjną, zamieścić wyniki egzaminów maturalnych, skan świadectwa dojrzałości, a także zeskanowane dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, dyplomy IB czy dyplomu z olimpiad i konkursów. Publikacja list rankingowych na studia stacjonarne I stopnia będzie miała miejsce 17 lipca 2023 r . Następnie – w dniach 18-24 lipca 2023 – zakwalifikowani kandydaci będą zobowiązani dostarczyć odpowiednie dokumenty na uczelnię. Ogłoszenie ostatecznych list przyjętych na studia będzie miało miejsce 27 lipca 2023 r.

Szczegółowe informacje i terminy

Klimat i możliwości Politechniki Gdańskiej jeszcze lepiej przedstawia film promocyjny uczelni. Udaj się na wyjątkowy spacer po PG.

 

O studiach na Politechnice Gdańskiej oraz procesie rekrutacji mówi rektor uczelni prof. Krzysztof Wilde – plik MP3 do pobrania.

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie
kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie