Dzieło Artura Duffa ujawnia wyjątkowość każdej osoby, w siedzibie Fundacji The Human Safety Net wewnątrz weneckiej Procuratie Vecchie.
- Instalacja 'The Hungriest Eye. The Blossoming of Potential", będzie częścią trasy wystawowej. Będzie ją można oglądać od 15 kwietnia.
- Siedzibę Fundacji The Human Safety Net odwiedziło ponad 60 000 gości i zostało w niej zorganizowanych ponad 100 wydarzeń w pierwszym roku od otwarcia dla publiczności
Wenecja - Język sztuki może wyrażać indywidualność każdego człowieka poprzez niepowtarzalne formy, które spotykając się z innymi prowadzą do zaskakujących kombinacji. W tym duchu utrzymana jest wystawa 'The Hungriest Eye. The Blossoming of Potential". Dzieła Arthura Duffa, będzie można oglądać od 15 kwietnia. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 10 marca 2024 roku wewnątrz Art Studio, przestrzeni w której sztuka prowadzi dialog z problemami społecznymi, w siedzibie The Human Safety Net w Procuratie Vecchie na placu św. Marka w Wenecji.
14 kwietnia odbyło się otwarcie wystawy 'The HungriestEye - The Blossoming ofPotential' z udziałem Przewodniczącego Rady Grupy Generali, Andrei Sironiego, Przewodniczącego Fundacji The Human Safety Net, Gabriele Galateri di Genola oraz Sekretarza Generalnego, Emmy Ursich, z udziałem artysty Arthura Duffa oraz kuratora Luci Massimo Barbero, który tą instalacją inauguruje swój dwuletni projekt kuratorski w Art. Studio.
Praca Duffa dopełnia stałą i interaktywną wystawę "A World of Potential". Animacyjne doświadczenie pozwala zrozumieć i połączyć się z naszym potencjałem, badając mocne strony i odkrywając najlepsze cechy w sobie i innych, również poprzez historie beneficjentów, pracowników i wolontariuszy The Human Safety Net. Wystawa ta ucieleśnia wartości programów Fundacji, skierowanych do rodzin z dziećmi w wieku 0-6 lat oraz uchodźców, uwalniając potencjał osób żyjących w trudnej sytuacji poprzez sieć ludzi im pomagających, którzy żyją w przekonaniu, że nikt nie powinien być pozostawiony samemu sobie.
Praca Arthura Duffa, w ramach "A World of Potential", pomaga zwiedzającym zobaczyć ich mocne strony przekształcone w artystyczną reprezentację za pomocą systemu laserowego, który tworzy unikalne kształty w kalejdoskopie światła. Inspiracją są XIX-wieczne japońskie drzeworyty przedstawiające fajerwerki, emblematy ideału ulotnego i jego piękna, zaprojektowane tak, by zadziwić i zaskoczyć wzrok posiadacza.
„Oko” - stąd tytuł pracy „The Hungriest Eye” - stara się być punktem przejścia bodźca percepcyjnego i uczestnikiem przetwarzania doświadczenia.
Osoba odwiedzająca wystawę, po zbadaniu własnego potencjału, wejdzie do Art Studio i będzie świadkiem powstawania dzieła artysty, które stanowi unikalną reprezentację jego mocnych stron. „The Hungriest Eye" jest więc zarówno indywidualnym, jak i jednocześnie zbiorowym doświadczeniem. Laserowa kompozycja reprezentacji mocnych stron trwa około dwóch minut. Jednak po trzydziestu sekundach każdy, kto wchodzi do Art Studio, jest nieświadomie wezwany do doświadczenia interaktywnej dynamiki z innymi osobami.
Ten sam odwiedzający może wielokrotnie powtarzać te doświadczenia i być świadkiem powstawania ciągle zmieniającego się obrazu. Dzieje się tak dlatego, że każde doświadczenie zmienia i modyfikuje nasz sposób bycia. Wyraża to nieskończona różnorodność form, które rozwijają się przed "The Hungriest Eye".
To wyjątkowe doświadczenie w Wenecji wykorzystuje obiektyw i język sztuki, aby przypomnieć nam o tym, jak ważne jest prawo każdego człowieka do wyrażenia swojego potencjału, również w tym przypadku poprzez proces artystyczny.
Otwarcie "The Hungriest Eye" jest okazją do świętowania pierwszego roku istnienia siedziby The Human Safety Net w Procuratie Vecchie. Budynku o wyjątkowym znaczeniu historycznym i historyczno-pamiątkowym, odrestaurowanego dzięki wspaniałemu i innowacyjnemu projektowi Davida Chipperfielda Architects Milan, o którym wspomniało jury przyznające Davidowi Chipperfieldowi nagrodę Pritzker Prize 2023.
W pierwszym roku działalności, ta ikoniczna przestrzeń przyjęła ponad 60 000 gości i zorganizowała ponad 100 wydarzeń, w rezultacie wspierając działania Fundacji The Human Safety Net. Połowa ceny biletu wspiera program Fundacji na rzecz rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym z dziećmi w wieku 0-6 lat oraz na rzecz integracji ekonomicznej i zawodowej uchodźców.
Andrea Sironi, przewodniczący Assicurazioni Generali, powiedział: "Żyjemy w historycznym momencie, w którym nierówności rosną z powodu nakładania się kryzysów systemowych. Generali patrzy na globalne wyzwania, odgrywając rolę odpowiedzialnego ubezpieczyciela, inwestora, pracodawcy i obywatela korporacyjnego, aby wnieść pozytywny i wymierny wkład w społeczności, w których działa. To właśnie tam działa fundacja The Human Safety Net, która pomaga tysiącom bezbronnych rodzin i uchodźców pragnących odbudować swoje życie poprzez nową ścieżkę kariery".
Luca Massimo Barbero, kurator ArtStudio, podkreślił: "Art Studio jest miejscem wizualnych i osobistych eksperymentów, których zwiedzający doświadcza na tym niezwykłym projekcie The Human Safety Net, w wizualnym punkcie kontaktowym w sercu Wenecji. Tematem jest stworzenie sieci, która łączy działalność przestrzeni The Human Safety Net ze sztuką i kwestiami społecznymi, które są tu rozwijane i reprezentowane. Arthur Duff stworzył intymne i wizualnie intensywne doświadczenie, które zaczyna się koncepcyjnie od historii tego, co wizualne, efemeryczne i cudowne, takie jak wielka orientalna tradycja fajerwerków. Przywraca je współczesnemu światu w centrum Placu św. Marka. W ten sposób angażuje oko zwiedzającego w to, co musimy robić codziennie w tym niezwykłym mieście i w życiu".
Arthur Duff wyjaśnił: "'The Hungriest Eye. The Blossoming of Potential" to praca, która rozpoczęła się jako współpraca z The Human Safety Net. Dla mnie, jako artysty, była to wyjątkowa okazja do zbadania niewidzialnych aspektów obiektów jako wzajemnie połączonych systemów fizycznych i niefizycznych. Chcę tworzyć przestrzenie do współpracy, w których członkowie społeczeństwa mogą aktywnie uczestniczyć w tworzeniu dzieła sztuki poprzez swoje osobiste doświadczenie. Zaangażowanie widza jest zintegrowane ze strukturą dzieła i włączone do Home of The Human Safety Net.
Gabriele Galateri di Genola, przewodniczący The Human Safety Net Foundation, powiedział: "Poprzez pracę Arthura Duffa, Fundacja świętuje rok działalności w swoim Domu w Procuratie Vecchie w Wenecji, przestrzeni otwartej na dialog i dyskusję, również przez uprzywilejowany język sztuki, mający na celu generowanie innowacji społecznych o pozytywnym wpływie na społeczność. Nigdy wcześniej misja Fundacji nie miała takiego wpływu na dobrobyt ludzi, jak w tym okresie niepewności i zmian. Od założenia w 2017 roku do końca 2022 roku, Fundacja The Human Safety Net dotarła do ponad 210 000 osób, w tym rodziców, dzieci i uchodźców, współpracując z 77 partnerskimi organizacjami pozarządowymi w 24 krajach, w których działa Grupa.
Siedziba The Human Safety Net jest otwarta codziennie, oprócz wtorków, w godzinach 10-19.
15 i 16 kwietnia wstęp będzie bezpłatny dla wszystkich mieszkańców Wenecji, dla posiadaczy karty Venezia Unica oraz studentów weneckich uczelni. Aby dokonać rezerwacji, należy wejść na stronę: visit@thehumansafetynet.org
W załączeniu oryginalna wersja informacji.
kontakt dla mediów
Justyna Szafraniec
justyna.szafraniec@generali.com
tel: +48 797 604 442
informacje o firmie
THE HUMAN SAFETY NET
The Human Safety Net to globalny ruch ludzi pomagających ludziom. Naszą misją jest uwolnienie potencjału osób żyjących w trudnej sytuacji, aby mogli oni zmienić życie swoich rodzin i społeczności. Programy The Human Safety Net wspierają zagrożone rodziny z małymi dziećmi (w wieku 0-6 lat) i pomagają włączyć uchodźców do społeczeństwa poprzez pracę i przedsiębiorczość. Aby to zrobić łączymy siły z organizacjami pozarządowymi i sektorem prywatnym w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Motorem The Human Safety Net jest fundacja założona przez Generali w 2017 roku. Działa w 24 krajach, a jej sieć obejmuje 77 organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych jako partnerów. Do tej pory udało się dotrzeć do ponad 210 tysięcy osób. Jej programy przyczyniają się do realizacji pięciu z ONZ-owskich Celów Zrównoważonego Celów Rozwoju (SDGs). Program "Dla Rodzin" wspiera wskaźniki wczesnego dzieciństwa (SDG 3 i 4); program "Dla Uchodźców" pomaga tworzyć trwałe miejsca pracy i społeczności (SDG 8 i 11), a także, wszystkie programy opierają się na zasadzie, że możemy mieć znaczący wpływ tylko poprzez współpracę między różnymi krajami i interesariuszami (SDG 17). Siedziba The Human Safety Net znajduje się w sercu Wenecji, na Placu Świętego Marka, w Procuratie Vecchie.
kontakt dla mediów
Justyna Szafraniec
justyna.szafraniec@generali.com
tel: +48 797 604 442
informacje o firmie
THE HUMAN SAFETY NET
The Human Safety Net to globalny ruch ludzi pomagających ludziom. Naszą misją jest uwolnienie potencjału osób żyjących w trudnej sytuacji, aby mogli oni zmienić życie swoich rodzin i społeczności. Programy The Human Safety Net wspierają zagrożone rodziny z małymi dziećmi (w wieku 0-6 lat) i pomagają włączyć uchodźców do społeczeństwa poprzez pracę i przedsiębiorczość. Aby to zrobić łączymy siły z organizacjami pozarządowymi i sektorem prywatnym w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Motorem The Human Safety Net jest fundacja założona przez Generali w 2017 roku. Działa w 24 krajach, a jej sieć obejmuje 77 organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych jako partnerów. Do tej pory udało się dotrzeć do ponad 210 tysięcy osób. Jej programy przyczyniają się do realizacji pięciu z ONZ-owskich Celów Zrównoważonego Celów Rozwoju (SDGs). Program "Dla Rodzin" wspiera wskaźniki wczesnego dzieciństwa (SDG 3 i 4); program "Dla Uchodźców" pomaga tworzyć trwałe miejsca pracy i społeczności (SDG 8 i 11), a także, wszystkie programy opierają się na zasadzie, że możemy mieć znaczący wpływ tylko poprzez współpracę między różnymi krajami i interesariuszami (SDG 17). Siedziba The Human Safety Net znajduje się w sercu Wenecji, na Placu Świętego Marka, w Procuratie Vecchie.