zdrowie technologie

Weź głęboki oddech wiosną: Jak stworzyć dom przyjazny alergikom?

Za oknem więcej słońca, coraz chętniej wietrzymy mieszkania i wpuszczamy do nich ciepłe, wiosenne powietrze. Robimy też wiosenne porządki – chowamy zimowe ubrania i wyjmujemy te lżejsze, myjemy okna i sprzątamy w miejscach, do których rzadko zaglądamy. Jak pozbyć się z domu wszelkich alergenów i bakterii – zarówno tych, które dostają się do pomieszczeń z zewnątrz w postaci pyłków traw i drzew, jak i tych, których źródłem są nasze psy czy koty? Zadbaj o czysty i zdrowy dom dla siebie i swojej rodziny. Te urządzenia AGD w tym pomogą.

Coraz więcej osób boryka się z alergią. To jeden z problemów zdrowotnych naszych czasów. Z początkiem wiosny, który często dla alergików jest trudnym czasem – podpowiadamy jak stworzyć zdrowy i czysty dom, w którym każdy będzie mógł odetchnąć z ulgą.

  1. Najpierw zadbaj o jakość powietrza, którym oddychasz

Przed wyborem idealnego oczyszczacza powietrza dobrze więc ustalić, co nas w domu uczula. Do najpopularniejszych domowych alergenów należą pyłki roślin (drzew, traw i chwastów), wydzieliny roztoczy kurzu, sierść czworonogów, zarodniki grzybów pleśniowych oraz chemia gospodarcza i detergenty. Większość alergików ma objawy sezonowe, które nasilają się wiosną i latem, i są spowodowane uczuleniem na pyłki roślin.

Oczyszczacze powietrza Samsung usuwają aż do 99,97%[1] zanieczyszczeń. Każdy z filtrów odpowiada za usuwanie innych substancji drażniących. Najpierw filtr wstępny, który zatrzymuje większe cząsteczki kurzu, pyłki i sierść zwierząt. Kolejny, filtr węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i lotne związki organiczne, w tym formaldehyd oraz nieprzyjemne zapachy, detergenty, tlenek węgla, opary kuchenne, dym[2]. Kluczowy dla alergików jest niezwykle precyzyjny filtr ultra drobnego pyłu, który usuwa do 99,97% mikroskopijnych cząsteczek pyłu o wielkości 0,26 ㎛, takich jak roztocza, zarodniki pleśni i bakterie. Wyłapuje też molekuły smogu PM1,0: PM2,5 i PM10.

  1. Wybierz odkurzacz, z którym alergeny nie mają szans!

Wybór odkurzacza dla alergika to nie lada wyzwanie. W przypadku uczulenia na pyłki, kurz, czy sierść zwierząt ważne jest to, aby podczas sprzątania odkurzacz zatrzymywał wszystkie zanieczyszczenia wewnątrz nie pozwalając im się wydostać ponownie do powietrza, którym oddychamy. Wybierając odkurzacz dla alergików warto zwrócić uwagę na skuteczność systemu filtracji powietrza.

Odkurzacz Samsung Bespoke Jet™ posiada 5-warstwowy system ultra drobnego pyłu, który zatrzymuje aż do 99,999%[3] mikrocząsteczek, takich jak kurz i alergeny. Mamy pewność, że powietrze wydmuchiwane przez odkurzacz jest czyste. System filtracji posiada certyfikaty SLG oraz BAF potwierdzające jego skuteczność w usuwaniu cząsteczek o wielkości 0,3~10 mikrometrów[4].

Co więcej, pojemnik na zanieczyszczenia opróżnisz jednym kliknięciem, bez kontaktu i wzbijania kurzu w powietrze. Zrobisz to za sprawą stacji All-in-One[5], która jednocześnie ładuje urządzenie i automatycznie opróżnia pojemnik na kurz sprawiając, że odkurzanie staje się higieniczne i wygodne. Stacja czyszcząca została również wyposażona w filtr, który ogranicza do minimum rozprzestrzenianie się bakterii.

  1. Zadbaj o czystość ubrań i pościeli

Dbanie o czystość w sypialni alergika jest szczególnie istotne. Bo to właśnie na łóżku, materacu czy pościeli zbiera się najwięcej kurzu i zanieczyszczeń. Warto również zdecydować się na kołdrę antyalergiczną, gdyż posiada ona właściwości przeciwdziałające wydostawaniu się mikroorganizmów na zewnątrz, a niektóre z kołder antyalergicznych posiadają również właściwości niszczące alergeny.

Niemniej jednak, antyalergiczna czy zwykła – alergik powinien wymieniać pościel zdecydowanie częściej i prać ją w odpowiednich programach. W  wybranych pralkach i pralko-suszarkach Samsung znajdziemy program Higieniczna para[6]. Po etapie prania zasadniczego do bębna jest wtłaczana para, która wnika w głąb tkanin dokładnie je dezynfekując i usuwając aż do 99,9% bakterii[7] i alergenów[8].

Ta sama zasada dotyczy ubrań czy odzieży wierzchniej, na której przenosimy wiele zanieczyszczeń i pyłków. Są jednak ubrania, które chcemy odświeżać rzadziej ze względu na delikatny materiał. Tutaj warto zdecydować się na szafę parową – AirDresser. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w odświeżaniu garniturów, wełnianych płaszczy, bluzek z jedwabiu lub swetrów z kaszmiru. Para wodna skutecznie rozprawi się z bakteriami, wirusami i alergenami oraz szybko przywróci świeżość tym ubraniom, których nie można prać w pralce.

 

 

[1] Na podstawie badań cząsteczek pyłu o wielkości 0,26µm w Narodowym Instytucie Testów w Korei.

[2] Testowany w modelu AX80K7580WFD w przypadku gazów toluenu, ksylenu, benzenu, etylobenzenu, styrenu i formaldehydu w Narodowym Instytucie Testowym w Korei.

[3] System filtracji HEPA to wysokoskuteczny system filtracji cząstek stałych

[4] Na podstawie testów wewnętrznych (zgodnie z normą IEC 62885-2, Cl. 5.11.).

[5] Dostępna w wybranych urządzeniach: Odkurzacz Bespoke Jet complete (VS20A95843W/GE) | Samsung Polska

[6] Program higieniczna para znajduje się w wybranych pralkach: https://www.samsung.com/pl/washers-and-dryers/washing-machines/washer-ww90t986ashs6-ww90t986ash-s6/

[7] Na podstawie sprawozdania z testów Intertek dotyczących programów wykorzystujących parę.

[8] Na podstawie sprawozdania z testów BAF dotyczących programów wykorzystujących parę.

kontakt dla mediów
Olaf Krynicki
Rzecznik Prasowy, Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Olaf Krynicki

o.krynicki@samsung.com

tel: +48 600 088 747

informacje o firmie

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie   telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED. 
Więcej informacji można znaleźć na stronach:  https://news.samsung.com/pl/  oraz  http://news.samsung.com.
kontakt dla mediów
Olaf Krynicki
Rzecznik Prasowy, Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Olaf Krynicki

o.krynicki@samsung.com

tel: +48 600 088 747

informacje o firmie

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie   telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED. 
Więcej informacji można znaleźć na stronach:  https://news.samsung.com/pl/  oraz  http://news.samsung.com.