media/marketing/reklama

„Do Rzeczy” nr 10: Dopaść Wojtyłę.Atak „Gazety Wyborczej”, „Newsweeka” i innych lewicowych mediów na Jana Pawła II

- W kraju, w którym jeszcze dekadę temu wspominano papieża Polaka z najwyższym szacunkiem, zaskakująco mało jest dziś ludzi, którzy zaprotestowaliby przeciw kampanii wylewania kubłów pomyj na Jana Pawła II. Czy to pierwszy taki przypadek? Do jakiego wzorca nawiązano przy dekonstrukcji mitu papieża Polaka?rozważa Piotr Semka
w tekście “Kościół, lewica, łomot”.

- Książka holenderskiego dziennikarza Ekkego Overbeeka „Maxima culpa. Jan Paweł II wiedział”, na której temat od kilku dni trwa w mediach intensywna dyskusja, przedstawiana jest jako całkowicie przełomowa w kwestii oceny moralnej całego pontyfikatu polskiego papieża. W rzeczywistości jest ona raczej fastrygowaną grubymi nićmi narracją mającą, bez wystarczających dowodów, rzucić cień na Jana Pawła II – pisze Tomasz Rowiński w artykule “Kolejna próba rzucania cienia”. 

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Czy Julia Przyłębska jest prezesem Trybunału Konstytucyjnego? To kwestia, która dzieli sędziów orzekających w gmachu przy al. Szucha. Fundamentalna różnica zdań sprawia, że w Trybunale trwa swoisty pat, który – po decyzji prezydenta w sprawie nowelizacji ustaw sądowych – tylko narasta. Czy dojdzie do przesilenia? zastanawia się Karol Gac w tekście “Pat w Trybunale”.

– „The Offer” to coś więcej niż opowieść o kulisach powstania „Ojca chrzestnego”. To list miłosny do Hollywood, które zerwało się z łańcucha liczykrupom
stwierdza Piotr Gociek w artykule “Nie do odrzucenia”.

– Nie tylko Rosja ma „farmy trolli”. Na ludzi wpływają też rządy demokratycznych krajów. Używają do tego Big Tech – zauważa Olivier Bault w tekście “Nierosyjskie ingerencje w wybory”.

– Pamięć o 15 mln niewolników porwanych z Afryki jest wciąż niezabliźnioną raną. Mniej powszechna jest wiedza, że w tym samym czasie ok. miliona pojmanych przez berberyjskich piratów Europejczyków trafiło do Maghrebu, gdzie stali się niewolnikami okrutnych muzułmańskich panów – pisze Łukasz Czarnecki w artykule “Łowy na białych niewolników”.

– Objęcie przez Rishiego Sunaka urzędu premiera Wielkiej Brytanii jest symbolem przemian demograficznych zachodzących na Wyspach. Ich skalę oraz złożoność ukazują niedawno opublikowane dane spisu ludności z 2021 r. Paradoksalnie to właśnie Sunak zapowiedział wprowadzenie bardziej restrykcyjnej polityki migracyjnej – stwierdza Witold Repetowicz w tekście “Anglicy  XXI w.”. 

– Komisja Europejska planuje wprowadzić zakaz montowania kotłów zużywających paliwa kopalne – informuje Tomasz Cukiernik w artykule “Zakaz kotłów gazowych”.

W najnowszym numerze również odsłaniamy kulisy konfliktu w Trybunale Konstytucyjnym.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 6 marca 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.