sprawy społeczne nauka/edukacja/szkolenia

Od maluszka do inżyniera! Politechnika Gdańska otwiera przedszkole

01.03.2023 | Politechnika Gdańska

Przedszkole MegaMocni PG powstało z myślą o pracownikach, doktorantach i studentach Politechniki Gdańskiej. Docelowo będzie tam mogła bawić się i rozwijać setka przedszkolaków.

 

W placówce znajdą się 4 oddziały, do 25 dzieci, których indywidualny rozwój będzie wspierała wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz cały personel przedszkola. Swoją działalność placówka rozpocznie 1 września 2023 r. na parterze budynku Domu Studenckiego nr 13, przy ul. Do Studzienki 34.

Dla potrzeb dzieci obiekt przeszedł całkowitą modernizację. Wszystkie przestrzenie są jasne i nowoczesne. Ponadto dzieci mogą spędzać czas we wspólnej sali aktywności. Przedszkole posiada ogrodzony plac zabaw podzielony na część rekreacyjną i ogród przedszkolny. Aktualnie trwają prace adaptacyjne oraz związane z wyposażeniem obiektu prowadzone przez operatora.

Kodowanie na dywanie, dziecięca matematyka

Oferta edukacji przedszkolnej dzieci obejmuje różnorodne zajęcia m.in. kodowanie na dywanie z robotyką, Trening Umiejętności Społecznych (TUS), eksperymenty, gimnastykę paluszkową, dziecięcą matematykę według koncepcji prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, sensoplastykę czy dogoterapię.

– Staramy się, żeby nasza uczelnia była nie tylko miejscem do pracy i nauki, ale też spełniała inne potrzeby społeczności akademickiej – mówi prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. – Utworzenie placówki przedszkolnej na Politechnice to ważny krok w tym kierunku, ale nie pierwszy. Już wcześniej utworzyliśmy bowiem na terenie kampusu ponad 20 punktów do przewijania dzieci i niemowląt. Chcemy, żeby PG była dla naszych pracowników i studentów, a także ich dzieci, miejscem przyjaznym, nowoczesnym i bezpiecznym – dodaje. 

Przed oficjalnym rozpoczęciem roku przedszkolnego planowane jest uruchomienie 1 oddziału przedszkolnego w ramach procesu adaptacji.

Organem prowadzącym placówkę, z którym Politechnika Gdańska zawarła umowę gwarantującą preferencyjne warunki dla dzieci społeczności akademickiej, jest Stowarzyszenie Twórczego Rozwoju DyNaMo (MegaMocni).

Trwa rekrutacja

Przedszkole rozpocznie działalność we wrześniu, obecnie prowadzona jest rekrutacja.

Szczegółowe informacje dotyczące Przedszkola MegaMocni PG można znaleźć na stronie Biura Kanclerza w zakładce „Uczelnia przyjazna rodzicom”.

Informacje 

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie