wydarzenia zdrowie

Zbliża się finał Listy Stu 2022

20.02.2023 | Puls Medycyny

Zestawienie najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie jest przygotowywane przez Puls Medycyny już od 20 lat. Nazwiska tegorocznych laureatów zostaną ogłoszone 28 lutego 2023 r. podczas uroczystej gali.

Puls Medycyny od 20 lat wyróżnia osoby mające szczególny wpływ na rozwój polskiej medycyny, a od 2014 roku także tych, którzy przyczyniają się do poprawy systemu ochrony zdrowia w naszym kraju. Prace nad Listy Stu trwają cały rok. W trakcie kolejnych miesięcy dziennikarze “Pulsu Medycyny” śledzą dokonania potencjalnych kandydatów. Następnie, pod koniec roku, redakcja przedstawia jurorom do oceny ponad 150 osób nominowanych do wyróżnień w kategorii Medycyna i ponad 150 osób nominowanych w kategorii System Ochrony Zdrowia.
Jak przyznawane są miejsca w rankingu Lista Stu?

Kandydaci oceniani są przez kapitułę konkursu, składającą się z wybitnych ekspertów. Zgodnie z regulaminem, nominowani są punktowani w trzech kategoriach:

  • osiągnięcia i dokonania w roku 2022,
  • pozytywny wpływ na rozwój polskiej medycyny/polskiego systemu ochrony zdrowia,
  • siła publicznego oddziaływania.

W każdej z tych trzech kategorii członkowie kapituły mogą przyznać kandydatowi od 0 do 10 punktów. O miejscu w rankingu decyduje łączna liczba punktów przyznanych przez jurorów. W finałowych „setkach” znajdą się osoby z najwyższą, sumaryczną liczbą punktów.
Trzy wyróżnienia dla promotorów wiedzy

Podczas finałowej gali przyznane zostaną również dodatkowe wyróżnienia dla osób, które angażują się w szerzenie wiedzy. Zostaną oni uhonorowani tytułem promotora wiedzy. O tym, do kogo trafią te trzy wywróżenia, decyduje redakcja “Pulsu Medycyny”.

W tym roku finał Listy Stu odbędzie się 28 lutego, o godz. 19. Nazwiska najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i w systemie ochrony zdrowia zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali w restauracji Belvedere w Warszawie. Po części oficjalnej obie listy będzie można znaleźć także na portalu www.pulsmedycny.pl.

 

 

kontakt dla mediów
Karolina Kowalska
Chief Marketing Officer, Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.
Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl

tel: 22 333 98 01

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Karolina Kowalska
Chief Marketing Officer, Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.
Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl

tel: 22 333 98 01

informacje o firmie