„Do Rzeczy” nr 7: Jak się zaciska pętla, Bruksela zamyka dla aut spalinowych centra polskich miast.
– Czy ktokolwiek może mieć jeszcze wątpliwości, że mamy do czynienia z systematycznym i planowym wykańczaniem indywidualnej motoryzacji? Cel jest jasny: ludzie nie mają się przemieszczać – ostrzega Łukasz Warzecha w tekście “Odbiorą nam samochody”.
– Koszty ponoszone przez polskich podatników na wdrażanie elektromobilności są całkowicie niewspółmierne do odnoszonych korzyści – pisze Jakub Wozinski w tekście “Rewolucja «na pych»”.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Czy prezydent podpisze przysłaną mu ostatecznie z Sejmu wersję ustawy o Sądzie Najwyższym „odblokowującej” KPO (wiemy już od komisarza Reyndersa, że i tak niczego to nie odblokuje) czy też ją zawetuje, ma znaczenie tylko dla rozgrywek politycznych. Polski wymiar sprawiedliwości już i tak został wepchnięty na równię pochyłą i nie widać siły, która chciałaby powstrzymać degrengoladę – stwierdza Rafał A. Ziemkiewicz w artykule “Sądy zatestowane
na śmierć”.
– Podczas gdy światowy box office jest zdominowany przez produkcje z komunistycznych Chin, z wolnego Tajwanu pochodzi to, co najlepsze i najważniejsze w chińskiej kinematografii – zauważa Piotr Gociek w tekście “Tu są Chiny”.
– Społeczeństwa poddane histerycznej propagandzie skłonne są do wyborów dalece nieracjonalnych. Doświadczyły tego wszystkie wojujące w wielkiej wojnie strony – tłumaczy Dariusz Wieromiejczyk w tekście “Kiedy prawda pada ofiarą propagandy”.
– Dziś, kiedy rosyjska armia ugrzęzła w wojnie na Ukrainie, a perspektywa szybkiego zwycięstwa Putina nad demokratyczną władzą sąsiedniego postsowieckiego państwa ulotniła się błyskawicznie, wiele osób zadaje sobie pytania: Co dalej z Rosją? Czy perspektywa jej rozpadu w wyniku klęski wojennej jest realna? Na ile separatyzm regionalny w tym kraju stanowi realną silę? – rozważa Mikołaj Iwanow w artykule “ Republika Dalekiego Wschodu?”.
– ChatGPT błyskawicznie przekroczył barierę 100 mln użytkowników miesięcznie. Tym samym serwis umożliwiający użytkownikom z całego świata wydawanie poleceń sztucznej inteligencji stał się najszybciej rozwijającą aplikacją konsumencką ostatnich dwóch dekad. A to tylko jeden z serwisów. AI potrafi samodzielnie tłumaczyć teksty, pisać scenariusze, tworzyć obrazy oraz wiersze, a także udzielać porad lekarzom i prawnikom – zauważa Jacek Przybylski
w tekście “Rewolucja botów”.
W najnowszym numerze również Łukasz Majchrzyk wyjaśnia, czym jest Super Bowl, czyli święto amerykańskiego futbolu.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 13 lutego 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882
informacje o firmie
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882
informacje o firmie
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.