wydarzenia kultura/sztuka/rozrywka

13. urodziny OCH-Teatru

17.01.2023 | Och-Teatr
W tym roku Och-Teatr obchodzi swoje 13. urodziny
 
16 stycznia 2023 spektaklem BIAŁA BLUZKA Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury wraz z publicznością świętowała 13. urodziny OCH-Teatru. 
 
Z tej okazji OCH-Teatr, w podziękowaniu za wszystkie dotychczasowe spektakle i za spędzone wspólnie wieczory, za wzruszenia, radość i przyjaźń, obecność i wsparcie zagrał w prezencie dla swoich Widzów spektakl BIAŁA BLUZKA Agnieszki Osieckiej, w reżyserii Magdy Umer, ze słynną rolą Krystyny Jandy. Bezpłatne zaproszenia Widzowie odbierali w kasach Och-Teatru 9 stycznia 2023. 
 
Sukces Teatru Polonia – otwartego w 2005 roku w budynku dawnego Kina Polonia – rozrastający się repertuar oraz rosnąca liczba widzów sprawiły, że w 2009 roku Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury wynajęła budynek Kina Ochota. 16 stycznia 2010 roku w utworzonym w nim Och-Teatrze odbyła się pierwsza premiera – „Wassa Żeleznowa” Gorkiego, z Krystyną Jandą i Jerzym Trelą w rolach małżeństwa Żeleznowych i muzyką Zbigniewa Preisnera. Przez kolejne lata na dwóch scenach Och-Teatru oraz w plenerze (scena przy ulicy Grójeckiej 65) odbyło się 80 premier. W trakcie trzynastu lat istnienia Och-Teatr odwiedziło blisko 800 tys. widzów.
 
informacje o firmie

załączniki

informacje o firmie