e-Wprost nr 2 (154): Jak nas niszczy pogoda, przedwyborcze strachy polityków i sprawa Iwony Wieczorek
Ponadto w wydaniu: Witold Waszczykowski o naiwności rządu, jesienne plany Trzaskowskiego, Konfederacja się zbroi, jak się oszukuje w budowlance, są sposoby na tridemię, kolejny rok Rolling Stonesów i szpitalne historie dla ludzi o mocnych nerwach.
„Biologiczna dezorientacja i szok dla mózgu”. Na termometrach lato przeplata się z zimą, a w mózgu burza. Pogodowe anomalie nie pozostają bez wpływu na zdrowie ludzi – pisze Katarzyna Świerczyńska.
Co jeszcze w nowym „Wprost”
„Wszystkie strachy polityków”. W tym roku rozpoczyna się trzyletni maraton wyborczy. Zwycięzca ma szansę zgarnąć całą pulę: zdobyć Sejm, większość mandatów do Europarlamentu i urząd prezydenta. Zapowiada się krwawa walka, a jeńców nikt brał nie będzie. Więcej w tekście Elizy Olczyk.
„Być może premier popełnił błąd naiwności”. Witold Waszczykowski, europoseł PiS, w wywiadzie Elizy Olczyk mówi: – KPO wziął się stąd, że grupa skąpców nie pozwoliła na zwiększenie składek członkowskich i podwyższenie budżetu unijnego.
„Plany Rafała Trzaskowskiego”. Czyżby mniej Trzaskowskiego zimą 2022 i 2023 r. oznaczało, że szykuje coś na jesień tego roku? W otoczeniu polityka przyznają, że „wybory to ważny temat”. Tekst Dariusza Grzędzińskiego.
„Konfederaci szykują się do wyborów”. U większości sejmowej opozycji okres przedwyborczych rozstrzygnięć jest dość niemrawy. Jednak Konfederacja rozpoczyna go mocno – od prawyborów w styczniu. Więcej w tekście Dariusza Grzędzińskiego.
„Zginęła, bo za dużo wiedziała?” Czy Iwona Wieczorek zginęła, bo za dużo wiedziała o deprawowaniu nieletnich w sopockich dyskotekach? Mogła komuś grozić, że zawiadomi prokuraturę – pisze Helena Kowalik.
„Ostrożnie z odgrzewaniem emocji”. Joanna Dukiewicz, filozofka i psychoterapeutka, radzi w rozmowie z Krystyną Romanowską, jak nie robić sobie niepotrzebnych nadziei i nie trafić do „emocjonalnej poczekalni” u byłego/byłej.
„Szpitalne historie (dla osób o mocnych nerwach)”. Relacja Pauliny Sochy-Jakubowskiej z warszawskiego szpitala – od scen jak z „gładkiego” amerykańskiego serialu do nazbyt częstej obojętności medyków i lekceważenia praw pacjentów.
„Tak oszukują w branży budowlanej”. Branża budowlana jest bez wątpienia jedną z tych, w których najczęściej pojawiają się problemy z płatnościami. Raz to naturalne trudności, kiedy indziej oszustwo. Więcej w tekście Macieja Binkowskiego.
„Wygrani i przegrani 2022”. Zełenski, Meloni, Trump, Scholz, Putin – dla wielu polityków kończący się rok okazał się przełomowym. Część z nich wyniósł do nieba. Część... spadła do piekła – pisze Agaton Koziński.
„Pogrzeb Benedykta”. Benedykt XVI był z pewnością największym teologiem na tronie papieskim. Jego pontyfikat, choć potężny intelektualnie, zakończył się jednak ustąpieniem. Felieton Tomasza Terlikowskiego.
„Rok kamieni”. Rok 2023, jak każdy ostatnio, ma pełno patronów. Leszek Bugajski postuluje, żeby ustanowić go też rokiem The Rolling Stones, bo dwaj członkowie zespołu będą świętować osiemdziesiąte urodziny.
„Jak przetrwać 2023 rok”. Jak przetrwać tridemię: kumulację grypy, COVID-19, RSV i cały 2023 rok w zdrowiu? A przy tym nie zabierać zbyt dużo czasu... nadwyrężonej ochronie zdrowia? Więcej w tekście Katarzyny Pinkosz.
„Nowe możliwości leczenia raka płuca”. – Będziemy mieć możliwość zastosowania leku, który prawie o 90 proc. zwiększa szansę na wyleczenie chorych na raka płuc – zapowiada w rozmowie z Katarzyną Pinkosz prof. Dariusz M. Kowalski, onkolog
„Trzeba żyć marzeniami”. – Wierzę w pracę zbudowaną na szczęściu i zweryfikowaną talentem – mówi Katarzynie Burzyńskiej-Sychowicz Tomasz Włosok, aktor znany m.in. z serialu „Kruk”.
„Dzicy poeci i zwykłe smutki”. „Chilijski poeta” – zabawna powieść chilijskiego pisarza Alejandro Zambry, niby o młodych poetach, ale też o uczuciach, marzeniach i poważniejszych od poezji sprawach – poleca Leszek Bugajski.
Najnowsze wydanie e-Wprost jest dostępne w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882
informacje o firmie
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882
informacje o firmie
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.