polityka media/marketing/reklama

„Do Rzeczy” nr 48: Straszna Polska według Stuhrów

O ile publiczna aktywność Stuhra seniora wydaje się zakończona, o tyle jego syn chyba z roli „autorytetu moralnego” rezygnować nie zamierza. Cała publiczna działalność Jerzego i Macieja Stuhrów każe uznać ich przypadek za ciekawszy niż wielu innych antypisowskich celebrytów – stwierdza Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “Upadek rodu Stuhrów”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Powraca teza, że im dłużej ten konflikt będzie trwać, tym większe staje się prawdopodobieństwo niekontrolowanej eskalacji. Literalne stosowanie tej zasady to wspaniały prezent dla wszelkiej maści agresorów. Nie dziwię się, że jacyś dyplomaci rosyjscy w kuluarach międzynarodowych gremiów mogą snuć narrację: „Skończmy tę wojnę, bo stracimy nad nią kontrolę”. Takie rozwiązanie premiuje kogoś, kto najpierw zabiera cudze ziemie, a potem chce się targować – zauważa Piotr Semka w artykule “Polityka dla dorosłych”.

– Sto lat temu nie było jeszcze naftowych szejków i postsowieckich oligarchów, artyści lgnęli więc do bogatych Amerykanów
pisze Wiesław Chełminiak w tekście “Anarchistka z Pałacu Lwów”.

– Francja nie jest już błogim krajem, którego obraz znamy z filmów z lat 70. Problem z przestępczością jest tak wielki, że policja, która powinna chronić ludzi, sama prosi o ochronę wojsko ostrzega Wojciech Golonka w artykule “Kronika zdziczenia Francji”.

– Gorszące zachowanie Wołodymyra Zełenskiego, który w sprawie Przewodowa szedł w zaparte, to tylko jeden z wielu zgrzytów w relacjach polsko-ukraińskich w ostatnich tygodniach. Kijów często traktuje Warszawę jak uległego młodszego partnera, który nie ma prawa do jakichkolwiek pretensji – pisze Maciej Pieczyński w tekście “Kijów gra Warszawie na nosie”.

Giełda FTX, z której wyparowało nagle wiele miliardów dolarów, nie posiadała znaczącej kontroli wewnętrznej, miała za to koszmarny bałagan w dokumentach – przekonuje jej nowy szef i specjalista ds. niewypłacalności John Ray III, który nadzorował niegdyś likwidację Enronu. Jedni inwestorzy boją się więc, że ten krach to początek wielkiej fali bankructw na rynku kryptowalut. Inni widzą w obecnym krachu szansę na jeszcze większy zarobek – zauważa Jacek Przybylski w artykule “Bankructwo (krypto)marzeń?”.

 Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Wojciech Cejrowski radzi, jak się nie dać inflacji.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 28 listopada 2022 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.