internet technologie

Samsung Electronics osiąga najwyższe prędkości na odcinku 10 km z wykorzystaniem sieci 5G mmWave w Australii

Firma osiągnęła punkt zwrotny w zakresie technologii 5G w Australii podczas prób z firmą NBN Co, uzyskując wiodącą w branży prędkość 1,75 Gbps na odcinku 10 km.

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. ogłosiła, że osiągnęła nowe kamienie milowe w Australii, osiągając 10 km (6,2 mili) transmisji dalekiego zasięgu z wykorzystaniem sieci 5G mmWave w ostatniej próbie terenowej przeprowadzonej z NBN Co. Jako najdalej zarejestrowane przez firmę Samsung połączenie stałego dostępu sieci bezprzewodowej (FWA) w technologii 28GHz 5G mmWave, ten punkt zwrotny pokazuje rozszerzony zasięg możliwy dzięki temu potężnemu widmu i jego zdolność do skutecznego zapewnienia powszechnego zasięgu szerokopasmowego w całym kraju.

Ponadto na odcinku 10 km firma osiągnęła również średnią prędkość łącza w dół (ang. downlink) wynoszącą 1,75 Gb/s i prędkość łącza w górę (ang. uplink) wynoszącą 61,5 Mb/s. Aby osiągnąć średnie prędkości łącza w dół (ang. downlink) wynoszące 1,75 Gb/s w tak rozszerzonym zakresie, w próbie przeprowadzonej przez Samsung i nbn wykorzystano osiem składników nośnych (8CC), co stanowi agregację 800 MHz widma fali mmWave. Potencjał wspierania dużych ilości szerokości pasma jest kluczową zaletą widma fali mmWave, a technologia kształtowania wiązki Samsung umożliwia agregowanie tak dużych ilości szerokości pasma na długich odcinkach. W szczytowym momencie firma osiągnęła również najwyższą prędkość łącza w dół (ang. downlink) o wartości 2,7Gbps w odległości 10 km od radiostacji.

Wyniki prób z firmą Samsung stanowią istotny moment zwrotny i pokazują, jak przesuwamy granice innowacji w celu wspierania możliwości cyfrowych w Australii – powiedział Ray Owen, dyrektor ds. technologii w NBN Co. „Wraz z wdrożeniem kolejnej odsłony naszej sieci w celu rozszerzenia jej zasięgu z korzyścią dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw w całym kraju, cieszymy się, że zaprezentujemy potencjał sieci 5G mmWave. NBN będzie jedną z pierwszych firm na świecie, która wdroży technologię 5G mmWave na taką skalę, a osiągnięcia takie jak 10- kilometrowa transmisja dalekiego zasięgu firmy Samsung utorują drogę do dalszego rozwoju ekosystemu”.

W ramach inwestycji o wartości 750 mln AUD w stałą sieć bezprzewodową nbn (na którą składa się kwota 480 mln AUD pochodząca ze środków rządu Australii i dodatkowe 270 mln AUD z puli nbn)  wykorzysta udoskonalenia oprogramowania i postępy w technologii 5G, a w szczególności technologii 5G mmWave, w celu zwiększenia zasięgu istniejącej stałej sieci bezprzewodowej do 50% i wprowadzenia dwóch nowych zakresów wysokiej prędkości.

„Nowy rekord sieci 5G dowodzi ogromnego potencjału technologii mmWave oraz jej zdolności do zapewnienia zwiększonej łączności i przepustowości w celu rozwiązania problemów ostatniego etapu na obszarach wiejskich – powiedział Junehee Lee, wiceprezes i Dyrektor R&D, Networks Business w Samsung Electronics. „Cieszymy się, że współpracujemy z firmą nbn w celu przesunięcia granic technologii 5G w Australii i wykorzystania potencjału technologii mmWave na korzyść klientów”.

Jak wykazano podczas prób, widmo 5G mmWave jest nie tylko użyteczne podczas wdrażania sieci 5G o wysokiej przepustowości na zagęszczonych obszarach miejskich, ale również dla szerszego zasięgu FWA. Rozszerzenie skutecznego zakresu sygnałów danych 5G z wykorzystaniem fali mmWave pomoże rozwiązać problem luki w łączności, zapewniając dostęp do obszarów wiejskich i oddalonych, do których światłowód nie może dotrzeć.

Na potrzeby próby Samsung korzystał ze swojego urządzenia Compact Macro o częstotliwości 28GHz i urządzenia zewnętrznego strony trzeciej (CPE) 5G mmWave. Compact Macro firmy Samsung to pierwsze zintegrowane w branży radio obsługujące widmo mmWave, łączące pasmo podstawowe, radiowe i antenowe w jednej obudowie. To kompaktowe i lekkie rozwiązanie może obsługiwać wszystkie częstotliwości w zakresie widma mmWave, upraszczając wdrażanie i jest obecnie integrowane w komercyjnych sieciach 5G na całym świecie, w tym w Japonii, Korei i USA.

Od momentu uruchomienia pierwszych na świecie usług 5G mmWave FWA w 2018 roku w Stanach Zjednoczonych, Samsung przewodzi branży, oferując kompleksowe portfolio rozwiązań 5G mmWave – w tym własne chipsety i radia – oraz globalnie przyspieszając rozwój sieci 5G mmWave.

Sieć nbn® stanowi cyfrowy szkielet Australii, który pomaga dostarczyć niezawodny i odporny szerokopasmowy dostęp do Internetu na kontynencie obejmującym ponad siedem milionów kilometrów kwadratowych. NBN jest zaangażowana w zaspokajanie potrzeb ludzi w zakresie łączności cyfrowej w całej Australii, współpracując z przemysłem, rządami, organami regulacyjnymi i partnerami społecznymi w celu zwiększenia możliwości cyfrowych Australii.

Samsung jest pionierem, jeśli chodzi o zrealizowane dostawy kompleksowych rozwiązań 5G, w tym chipsetów, radiostacji i sieci bazowych. Dzięki prowadzonej nieustannie działalności badawczo-rozwojowej, Samsung odgrywa rolę lidera w zakresie implementacji sieci 5G, oferując najbardziej zaawansowane na rynku rozwiązania – od sieci RAN i Core, przez oprzyrządowanie dla sieci prywatnych, aż po wykorzystujące sztuczną inteligencję narzędzia z zakresu automatyzacji. Firma dostarcza obecnie rozwiązania sieciowe operatorom mobilnym, którzy zapewniają łączność milionom użytkowników na całym świecie.

kontakt dla mediów
Olaf Krynicki
Rzecznik Prasowy, Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Olaf Krynicki

o.krynicki@samsung.com

tel: +48 600 088 747

informacje o firmie

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie   telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED. 
Więcej informacji można znaleźć na stronach:  https://news.samsung.com/pl/  oraz  http://news.samsung.com.
kontakt dla mediów
Olaf Krynicki
Rzecznik Prasowy, Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Olaf Krynicki

o.krynicki@samsung.com

tel: +48 600 088 747

informacje o firmie

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie   telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED. 
Więcej informacji można znaleźć na stronach:  https://news.samsung.com/pl/  oraz  http://news.samsung.com.