budownictwo/nieruchomości kultura/sztuka/rozrywka

Nowe atrakcje w Happy Malcie

19.10.2022 | Galeria Malta

Projekt Happy Malta realizowany w Galerii Malta działa już od sierpnia. Organizatorzy stale wzbogacają ofertę darmowych zajęć dla Poznaniaków. W październiku wprowadzają do repertuaru Happy Malty kolejne atrakcje związane z kulturą, sztuką i samorozwojem. Już 19 października zapraszają także na obchody Światowego Dnia Baletu!

Światowy Dzień Baletu co roku przypada na przełomie października i listopada. Podczas tego święta największe teatry i zespoły baletowe transmitują na żywo lekcje tańca i próby, które są niepowtarzalną okazją aby zobaczyć „od kuchni” jak wygląda praca tancerza i przygotowania do spektakli. W tym roku organizatorzy wybrali jako jego datę 02.11.2022. Uczniowie Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca „Fouetté” w Poznaniu oraz Zespół „Fouetté” zapraszają do Stacji Tańca już 19 października na obchody Światowego Dnia Baletu. Podczas transmisji na Facebooku Szkoły zaprezentowana zostanie lekcja tańca klasycznego i próby choreografii do nachodzących spektakli. Poznaniacy będą mogli również oglądać zajęcia na żywo w przestrzeni Happy Malta! To świetna okazja do poznania bliżej sztuki, jaką jest balet. „Balet potrafi być sztuką elitarną ale potrafi poruszyć każdego.” – podsumowuje dr hab. Beata Książkiewicz, Prezes Fundacji Fouetté, Kurator Stacji Tańca w projekcie Happy Malta.

Happy Malta rozpoczyna nowe współprace

Projekt Happy Malta nie zwalnia i wprowadza do oferty kolejne zajęcia. W październiku uruchomione zostały zajęcia pt. „Moc Rodzicielstwa” prowadzone przez Michała i Karolinę Jach. To cykl trzech spotkań, podczas których uczestnicy poznają, jak przenosić kompetencje zawodowe na poziom rodziny. Dowiedzą się, także że nawyki i zasady poznane w korporacjach znajdą zastosowanie w życiu rodzinnym. Na odwiedzających przestrzeń Happy Malta czeka także cykl sześciu spotkań z programu „Odkrywam siebie”. Honorata Kuklińska Łakomy – Honia-coach, przy pomocy technik medytacyjnych i coachingowych wskaże drogę, jak odnaleźć szczęście, akceptację i miłość do samego siebie. W Galerii Malta znajdzie się też coś dla tych młodszych. Co piątek, do nowej Stacji Harcerzy, 46 Drużyna Harcerska "Koło Dziejów" z Hufca ZHP Poznań - Nowe Miasto zaprasza dzieci w wieku 10-13 lat na poznawanie świata harcerskiego. Jest to niepowtarzalna okazja, by odkryć nowe zainteresowania, rozwijać swoje pasje i odwiedzać nowe miejsca. Rozpoczynają się także dostępne dla wszystkich warsztaty Body and Mind. Zajęcia prowadzone przez Katarzynę Książkiewicz to połączenie technik ruchowych, oddechowych, tanecznych i nie tylko. Uczestnicy warsztatów Body and Mind spróbują odnaleźć równowagę pomiędzy swoim ciałem i umysłem.

Stałe zajęcia w Happy Malcie

Oprócz nowych warsztatów wprowadzonych do oferty, w Galerii Malta pozostają dostępne stałe w repertuarze zajęcia. Na odwiedzających przestrzeń wciąż czeka kurs Any Brodziak związany z odkrywaniem wewnętrznego szczęścia, czy wyciszające dzwonki Koshi. Dla najmłodszych przygotowano Taneczne Soboty z „Fouetté”. Prowadzone są autorskim programem nauczania opracowanym przez Beatę Książkiewicz, dyrektor szkół „Fouetté”. To wspaniała okazja, aby dzieci poprzez zabawę mogły nauczyć się podstawowych elementów, figur, kroków baletowych i wypracować poprawną postawę ciała. Taniec stwarza świetną okazję do harmonijnego i wszechstronnego rozwoju.

Projekt Happy Malta to darmowy dostęp do kultury i sztuki. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Projekt Galerii Malta potrwa aż do końca 2022 roku. Wszystkie aktualności dotyczące projektu znajdują się na Facebooku i Instagramie Galerii Malta. Aby zapisać się na wybrane zajęcia czy warsztaty wystarczy zgłosić się bezpośrednio do organizatora za pośrednictwem adresu mailowego happymaltaprojekt[@]gmail.com.

kontakt dla mediów
Oktawia Rączy
Account Manager, MSLGROUP
Oktawia Rączy

oktawia.raczy@mslgroup.com

tel: +48 662 110 603

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Oktawia Rączy
Account Manager, MSLGROUP
Oktawia Rączy

oktawia.raczy@mslgroup.com

tel: +48 662 110 603

informacje o firmie