wydarzenia

Debata na PG: „Bezpieczeństwo krytycznej infrastruktury morskiej na polskich wodach Bałtyku”

12.10.2022 | Politechnika Gdańska

W czwartek 13 października 2022 r. na Dziedzińcu im. Jana Heweliusza Politechniki Gdańskiej odbędzie się debata ekspercka dotycząca zagadnień związanych z utrzymaniem bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej na polskiej części Morza Bałtyckiego. Debatę poprzedzi wystąpienie Marcina Ociepy, wiceministra MON.

 

Spotkanie reprezentantów polskiej branży zbrojeniowej – w tym przedstawicieli wojska, przemysłu i środowiska naukowego – zaplanowano na godz. 13:30 w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Rozpocznie się od wystąpienia wiceministra Marcina Ociepy (Ministerstwo Obrony Narodowej), pt. „Świat od nowa. Wnioski z rosyjskiej agresji na Ukrainę dla polskiej polityki zagranicznej i obronnej”.

Następnie rozpocznie się debata ekspercka pt. „Bezpieczeństwo krytycznej infrastruktury morskiej na polskich wodach Bałtyku”, w której udział wezmą:

  • Marcin Ociepa, MON
  • Cezary Cierzan, dyrektor programu „Miecznik”
  • Krzysztof Jaworski, wiceadmirał i dowódca Centrum Operacji Morskich oraz Komponentu Morskiego
  • Paweł Lulewicz, prezes PGZ Stocznia Wojenna

Moderatorem debaty będzie Paweł Zariczny, dyrektor Centrum Technologii Bezpieczeństwa i Obronności Politechniki Gdańskiej. CTBO jest ogólnouczelnianym, interdyscyplinarnym centrum badawczo-rozwojowym, a jego celem jest koordynowanie i nadzorowanie działalności badawczej, produkcyjnej, usługowej i handlowej w zakresie technologii bezpieczeństwa i obronności oraz wytwarzania i obrotu wyrobami i technologiami m.in. o przeznaczeniu wojskowym.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Dla dziennikarzy przewidziany został bezpłatny parking przy ul. Fiszera (mapa w załączeniu).

kontakt dla mediów
Maciej Dzwonnik
Rzecznik Prasowy, Politechnika Gdańska
Maciej Dzwonnik

maciej.dzwonnik@pg.edu.pl

tel: 58 347 14 67

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Maciej Dzwonnik
Rzecznik Prasowy, Politechnika Gdańska
Maciej Dzwonnik

maciej.dzwonnik@pg.edu.pl

tel: 58 347 14 67

informacje o firmie