wydarzenia nauka/edukacja/szkolenia

Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Gdańskiej

03.10.2022 | Politechnika Gdańska

Uroczyste otwarte posiedzenie Senatu Politechniki Gdańskiej z okazji inauguracji roku akademickiego 2022/2023 odbędzie się 4 października o godzinie 11.15 w Auli Gmachu Głównego. Uroczystość będzie transmitowana online na kanale YT Politechniki Gdańskiej.

 

Tegoroczna uroczystość inauguracji nowego roku akademickiego odbędzie się w formie stacjonarnej podczas otwartego posiedzenia Senatu Politechniki Gdańskiej. Rozpocznie ją przemówienie, które wygłosi prof. Krzysztof Wilde, rektor PG.

Po nim nastąpi wręczenie medali i odznaczeń, w tym nadanie tytułu „Osobowość Politechniki Gdańskiej” oraz przekazanie nagród dla najlepszych studentów. Następnie zostanie wyemitowany krótki film, przygotowany na powitanie nowego roku akademickiego przez władze wydziałów.

Immatrykulacja studentów to kolejna część uroczystości. Ślubowanie złoży 16 studentów – dwóch przedstawicieli z każdego z ośmiu wydziałów, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas rekrutacji na studia. Po ślubowaniu wystąpi Jakub Persjanow, przewodniczący Samorządu Studentów PG.

Na zakończenie uroczystego posiedzenia Senatu, dr hab. Joanna Sułkowska, prof. Uniwersytetu Warszawskiego poprowadzi wykład inauguracyjny pt. „Wpływ rozwoju metod sztucznej inteligencji na życie człowieka”. Naukowczyni od 2014 roku kieruje interdyscyplinarnym laboratorium modelowania układów biologicznych w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.

O oprawę muzyczną uroczystości zadba jak zawsze Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod dyrekcją prof. Mariusza Mroza. 

W tym roku odbędą się także uroczystości w formule święta wydziałów. Szczegółowe informacje będą publikowane na stronach wydziałów. Studentów, którzy w tym roku rozpoczynają studia na Politechnice Gdańskiej zapraszamy także do zapoznania się z Samodzielnikiem Pierwszaka, który ułatwi pierwsze dni na uczelni. 

W związku z uroczystością Inauguracji Roku Akademickiego, 4 października, w godz.11.00-13.00 obowiązują godziny rektorskie.

W dniu 3 października, o godz. 19.00, w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku – Wrzeszczu zostanie odprawiona msza w intencji nowego roku akademickiego, pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Tadeusza Wojdy. 

W dniu inauguracji, godz. 9:15 zaplanowane zostało także złożenie wieńców pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. 

Uwaga! Parking dla mediów znajduje się przy ul. Fiszera [mapa w załączeniu].

kontakt dla mediów
Maciej Dzwonnik
Rzecznik Prasowy, Politechnika Gdańska
Maciej Dzwonnik

maciej.dzwonnik@pg.edu.pl

tel: 58 347 14 67

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Maciej Dzwonnik
Rzecznik Prasowy, Politechnika Gdańska
Maciej Dzwonnik

maciej.dzwonnik@pg.edu.pl

tel: 58 347 14 67

informacje o firmie