kultura/sztuka/rozrywka

Już ponad 100 tys. zwiedzających odwiedziło Funzeum

30.08.2022 | FUNZEUM

Na turystycznej mapie Polski są miejsca, które wyłamują się ze schematów zwiedzania. Ich odkrywanie może być ekscytującą przygodą, pobudzającą wyobraźnię i oferującą ciekawe doświadczenia. Jednym z takich miejsc jest Funzeum, czyli nietypowe muzeum łączące świat edukacji i rozrywki. Jego unikalny charakter, różnorodność i bogactwo pomysłów oraz technologii wykorzystanych do stworzenia wystaw sprawia, że obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Od lutego 2022 roku, kiedy śląskie Funzeum zostało otwarte, odwiedziło je już ponad 100 tysięcy osób.

Wizyta w Funzeum umożliwia zwiedzania 2 stałych wystaw, których motywem przewodnim jest kolor i światło. Na powierzchni prawie 4000 mkw. znajduje się ponad 50 multimedialnych instalacji i wiele interaktywnych elementów skłaniających do aktywnego zwiedzania i uwolnienia swojej kreatywności. To miejsce przyciągające ilością atrakcji, ale również pokazujące, że zdobywanie wiedzy przez zabawę może być ciekawą przygodą.

Zapoznanie się z pryzmatem, podróż po tęczy, odkrywanie zaskakujących efektów wizualnych przemycających zagadnienia z dziedziny fizyki, biologii, historii czy sztuki, przestrzeń obiektu dostarcza wielu wrażeń i sporej dawki wiedzy podanej w przystępny sposób. Interaktywne eksponaty i instalacje służą nie tylko do oglądania, ale także do twórczej zabawy. Można ich swobodnie dotykać oraz kreować z ich wykorzystaniem własne pomysły.

Zależało nam, aby stworzyć miejsce przyjazne dla osób w każdym wieku, w którym będzie można doświadczać nauki, poobcować ze sztuką wizualną i rozbudzać wyobraźnię. Staramy się na bieżąco wzbogacać nasze wystawy dodając przede wszystkim kolejne, edukacyjne i nowatorskie elementy. Przestrzeń obiektu ma sprzyjać nauce przez zabawę i pozwalać aktywnie oraz kreatywnie spędzać czas. – mówi Adam Wicher, dyrektor generalny Funzeum.

Układ ekspozycji sprawia, że jest praktycznie niemożliwe, aby nie zaangażować się w zabawę w trakcie zwiedzania Funzeum. Dodatkowo kolorowa przestrzeń oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i oryginalnych pomysłów pozwala na realizację oryginalnych zdjęć. Jest to duży atut tego nietypowego muzeum, w którym nie obowiązują zakazy fotografowania. Obiekt wyróżnia się także mnogością miejsc do zabawy dla najmłodszych, w których i u dorosłych "odzywa się" wewnętrzne dziecko.

Wizyta w tym niezwykłym miejscu w niczym nie przypomina wycieczki do tradycyjnego muzeum. Mimo młodego stażu, Funzeum zostało już docenione przez zwiedzających. Obiekt zajął 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie Top Atrakcje 2022 w kategorii Nowości i odkrycia, a w ciągu 6 miesięcy od otwarcia odwiedziło go już ponad 100 tysięcy osób.

Wśród atrakcji dostępnych w Polsce, Funzeum wyróżnia się koncepcją edukacyjno- rozrywkową, która umożliwia swobodne i twórcze zwiedzanie. Multimedialne i kolorowe wystawy sprzyjają prezentowaniu gościom niezwykłych zjawisk z różnych dziedzin życia. Zwiedzający na własnej skórze mogą odkryć wiele ciekawostek i tajemnic związanych z kolorami i światłem, czyli przewodnimi motywami głównych wystaw.

kontakt dla mediów
Małgorzata Dębska
Innovation PR
Małgorzata Dębska

m.debska@innovationpr.pl

tel: +48 662 150 880

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Małgorzata Dębska
Innovation PR
Małgorzata Dębska

m.debska@innovationpr.pl

tel: +48 662 150 880

informacje o firmie