Ogromne zainteresowanie programem „Powitanie z bronią”. Ponad 1000 zgłoszeń Pocztowców w kilka dni
Poczta Polska, pełniąca ważną rolę w systemie bezpieczeństwa państwa, uruchomiła w lipcu br. program dobrowolnych szkoleń strzeleckich dla swoich pracowników pt. „Powitanie z bronią”. Inicjatywa narodowego operatora spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem ze strony Pocztowców. W przeciągu kilku pierwszych dni trwania akcji, pracownicy Poczty wysłali ponad 1000 zgłoszeń i tym samym wyczerpali pulę miejsc przewidzianą na I edycję „Powitania z bronią”.
Akcja „Powitanie z bronią” dedykowana jest Pocztowcom, którzy chcieliby zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie posługiwania się bronią. Uczestniczyć w programie mogą wszyscy zatrudnieni w Poczcie – od listonoszy, po przedstawicieli obsługi klienta czy administracji, z wyłączeniem pracowników ochrony oraz tych, którzy już mają pozwolenia na broń, są członkami klubów strzeleckich lub mają doświadczenie strzeleckie. Pocztowcy mogli dołączyć do programu od 11 lipca br. W I edycji szkolenia weźmie udział 1000 pracowników.
– Ogromne zainteresowanie programem „Powitanie z bronią” wśród pracowników Poczty dowodzi, jak potrzebne są tego typu inicjatywy. Jesteśmy Firmą, która odgrywa istotną rolę w systemie bezpieczeństwa państwa, dlatego chcemy, aby Pocztowcy byli gotowi stawić czoła różnym sytuacjom kryzysowym. Stąd też szereg inicjatyw, jakie podejmujemy w tym zakresie oraz nasze partnerstwo z Wojskami Obrony Terytorialnej – podkreśla Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej.
W ramach „Powitania z bronią” chętni Pocztowcy odbędą zajęcia teoretyczne i praktyczne w łącznym wymiarze czterech godzin. Szkolenia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Uczestnicy szkoleń zapoznają się m.in. z zasadami bezpieczeństwa posługiwania się bronią oraz spróbują własnych sił na strzelnicy.
– Nasz nowy program „Powitanie z bronią” to nie tylko szansa na zapoznanie się z podstawową wiedzą o środkach obrony osobistej i zasadami posługiwania się bronią. Wspólne szkolenie stwarza także możliwość spotkania się z innymi Pocztowcami, integrując lokalne środowisko pracowników – zauważa Marek Makuch, dyrektor Centrum Kadr i Szkoleń Poczty Polskiej.
Z uwagi na ogromne zainteresowanie programem oraz liczbę zgłoszeń, przekraczającą dostępne miejsca, Poczta nie wyklucza uruchomienia drugiej edycji inicjatywy.
Warto przypomnieć, że Poczta Polska promuje działania proobronne także poprzez współpracę z Wojskami Obrony Terytorialnej. W maju br. Spółka wprowadziła program „Ramię w Ramię z WOT”, którego celem jest aktywizacja pracowników do wstąpienia w szeregi „Terytorialsów”, a także kształtowanie i promowanie postaw patriotyczno-obywatelskich. Poczta Polska, która jest jednym z największych pracodawców w kraju, stwarza Pocztowcom atrakcyjne warunki do łączenia pracy ze służbą na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa.
Poczta Polska jako jedyny operator pocztowy o statusie przedsiębiorcy o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym oraz operator wyznaczony realizuje m.in. zadania w zakresie współdziałania z Wojskową Pocztą Polową. Spółka bierze także udział w mobilizacyjnym rozwinięciu Sił Zbrojnych RP. Jako jedna z kluczowych strategiczna instytucja państwa, w czasie wojny czy poważnego kryzysu Poczta Polska podlega militaryzacji.
kontakt dla mediów
Daniel Witowski
rzecznik@poczta-polska.pl
tel: 22 656 54 28
informacje o firmie
kontakt dla mediów
Daniel Witowski
rzecznik@poczta-polska.pl
tel: 22 656 54 28