polityka media/marketing/reklama
„Do Rzeczy” nr 31: Co unijczycy szykują Polsce
– Po niemal siedmiu latach spędzonych na unijnych salonach Donald Tusk powrócił do kraju jako polityk „zeuropeizowany”. Co więcej, powrócił z planem „europeizacji” państwa polskiego. Co to jednak dokładnie oznacza? – rozważa Jan Fiedorczuk w tekście “O jakiej Polsce marzy Donald Tusk?”.
– Niemcy nie mogą same decydować o losie Europy, zwłaszcza po popełnionych przez nich błędach – zauważa prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Bojówkarze atakują wychodzących ze spotkania z prezesem PiS i rzucają w jego samochód w poczuciu całkowitej bezkarności. Największą zagadką jest to, dlaczego są tak przez opozycję hołubieni. W ostatecznym rozrachunku wszystkie te nikczemne zachowania nie przynoszą PO i jej akolitom żadnego zysku, przeciwnie – kompromitują i zniechęcają do niej „normalsów” – stwierdza Rafał A. Ziemkiewicz w artykule “Powrót bojówkarzy”.
– Zmagania narodów Europy Środkowo-Wschodniej z Moskwą trwają od przeszło 500 lat. Polacy, Litwini, Rusini i Ukraińcy (Kozacy) stawali razem, by bronić swej wolności. Ukazują je fascynujące dzieła sztuki ciągle oczekujące na wejście na stałe do narodowego imaginarium – pisze Jerzy Miziołek w tekście “Odwieczne zmagania z Moskwą i ich odbicie w sztuce”.
– Naiwnością jest myślenie, że przynależność do NATO i Unii Europejskiej zabezpiecza nas przed ewentualną agresją – zauważa Andrzej Krzystyniak w artykule “Jak Polska utraci niepodległość”.
– „Rozspołecznianie społeczeństwa europejskiego” rozpoczęło się z chwilą pierwszego rozbioru Polski – pisze Grzegorz Kucharczyk w tekście “Kanibalizm polityczny”.
– Bez pieniędzy, perspektyw, zasięgu w telefonie i Internetu. Do tego z łatką „kolaboranta”. Na „pocieszenie” dla chętnych – paszport z dwugłowym orłem. To codzienność Ukraińców na terenach okupowanych przez Rosję – stwierdza Maciej Pieczyński w artykule “Życie codzienne pod okupacją”.
– Polska gospodarka jest częścią większego systemu. Prognoza dla strefy euro wygląda mało optymistycznie. Od wzrostu gospodarczego, wynoszącego ponad 5 proc. w 2021 r., ma nastąpić spadek do niewiele ponad 1 proc. w przyszłym roku – zauważa Łukasz Warzecha w tekście “Ciemne chmury nad gospodarką”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Łukasz Majchrzyk o FC Barcelonie, czyli nowym klubie Roberta Lewandowskiego.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 1 sierpnia 2022. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882
informacje o firmie
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882
informacje o firmie
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.