kultura/sztuka/rozrywka turystyka/wypoczynek nauka/edukacja/szkolenia

Wakacje w Polsce nie są nudne, gdy odwiedzasz ciekawe miejsca

29.07.2022 | FUNZEUM

W naszym kraju z roku na rok przybywa ciekawych miejsc, które można odwiedzić podczas wakacyjnego urlopu. Nową atrakcją, która wzbogaciła polską turystykę w 2022 roku jest na przykład Funzeum łączące w niestandardowy sposób świat rozrywki i edukacji. To nietypowe muzeum zajęło 1. miejsce w tegorocznym ogólnopolskim konkursie Top Atrakcje 2022 w kategorii Nowości i odkrycia.  Funzeum mieści się na Śląsku, a jego zwiedzanie dostarcza dobrej zabawy, ale także sporej dawki wiedzy podanej w przystępny sposób.

Funzeum - to miejsce pełne kolorów i zabawy, które wyłamuje się ze schematów zwiedzania. Na powierzchni około 4 000 mkw. znajduje się ponad 50 multimedialnych instalacji i wiele kreatywnych elementów. Niektóre z nich można współtworzyć według własnych inspiracji. Nie znajdziemy tu zamkniętych gablot jak w tradycyjnych placówkach muzealnych, na wielu eksponatach wolno siadać, a do niektórych da się nawet wejść. Obiekt daje także możliwość realizacji oryginalnych zdjęć przez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i kreatywnych pomysłów. Funzeum tworzy kilkadziesiąt różnorodnych, tematycznych instalacji i jest inspirowane m.in. TeamLab Borderless w Tokio, czyli największym muzeum sztuki cyfrowej na świecie.

Obiekt tworzą 2 multimedialne wystawy: wystawa koloru z instalacjami artystyczno-edukacyjnymi i wystawa światła prezentująca w nietypowy sposób wykorzystanie różnych form naturalnego i sztucznego światła. Przestrzeń obiektu sprzyja radosnej zabawie i pozwala atrakcyjnie spędzić czas z dziećmi w każdym wieku. Obcowanie z interaktywną wystawą, łączącą możliwości technologii cyfrowej z rozrywką i edukacją to cechy, które wyróżniają to miejsce na tle atrakcji dostępnych w Polsce.

Fluorescencyjny las, pole przerośniętych kwiatów, sala księżycowa wraz z innymi planetami czy „infinity room”, czyli pokój nieskończoności z prawie 300 lampkami zmieniającymi kolory odbitymi wielokrotnie w około 100 m2 luster to tylko niektóre przykłady magicznych scenerii wystawy, której można doświadczać podczas zwiedzania.

Funzeum powstało z myślą, aby bawić i edukować, skłaniać do eksplorowania świata oraz poznawania niezwykłych zjawisk z wykorzystaniem kolorów i światła. Przestrzeń została tak zaprojektowana, aby pobudzać wyobraźnie, motywować do twórczego działania i przekazywać sporą dawkę wiedzy w przystępny, ale nowoczesny sposób. - mówi Adam Wicher, dyrektor generalny Funzeum.

To nietypowe muzeum, które zadebiutowało w Polsce na początku 2022 roku w niczym nie przypomina tradycyjnej placówki muzealnej. Jest to miejsce wyłamujące się ze schematów i pobudzające wyobraźnię. Dzieci to grupa zwiedzających najbardziej zachwycona możliwościami, jakie zostały stworzone dla nich w przestrzeni tego obiektu. Kolor i światło to motyw przewodni, wokół którego zbudowano multimedialną wystawę z interaktywnymi elementami. Ich odkrywanie, dotykanie i wykorzystywanie do kreatywnej zabawy przynosi wiele radości.

Funzeum mieszczące się w Gliwicach jest obecnie największym w Polsce obiektem edukacyjno-rozrywkowym oferującym multisensoryczne i interaktywne instalacje, inspirowane magią kolorów i światła. Odwiedzenie takiego nietypowego miejsca w Polsce podczas wakacji to okazja na ciekawe spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi.

kontakt dla mediów
Małgorzata Dębska
Innovation PR
Małgorzata Dębska

m.debska@innovationpr.pl

tel: +48 662 150 880

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Małgorzata Dębska
Innovation PR
Małgorzata Dębska

m.debska@innovationpr.pl

tel: +48 662 150 880

informacje o firmie