polityka media/marketing/reklama
e-Wprost nr 26 (127): Śmierć sklepów, jak Kaczyński rozdaje karty, kto się boi Marty Lempart.
Ponadto w numerze: Tomasz Raczek o atakach paniki, Piotr Curie – feminista, pretendenci do listy 100 najbogatszych, Presley wciąż żywy, przyszłość sankcji na Kaliningrad, nałogometr od polskich naukowców, Brahim Saadoun – skazany na śmierć w Donieckiej Republice Ludowej. W sumie 21 materiałów do czytania.
Od lat wszyscy wieszczą śmierć handlu detalicznego, ale ona nie następuje. Z jednej strony małe sklepy jak były, tak są, ale z drugiej – to nie są już takie same sklepy – pisze w okładkowym tekście Martyna Kośka.
O czym jeszcze w najnowszym „Wprost”?
„Prezes pokazał, kto rozdaje karty”. Przekaz był jasny: Liczę się tylko ja, reszta wykonuje moje polecenia – mówi Agnieszce Szczepańskiej prof. Aleksander Hall, oceniając sposób, w jaki Jarosław Kaczyński odszedł z rządu i namaścił na swoje stanowisko Mariusza Błaszczaka.
„Mamy czas, by zbudować przewagę”. W kwestiach bezpieczeństwa opozycja i strona rządząca powinny się wypowiadać jak na początku wojny: solidarnie – mówi Agnieszce Szczepańskiej gen. Roman Polko, były dowódca GROM.
„Kto się boi Marty Lempart”. Jako proaborcyjną aktywistkę, poznała ją cała Polska. Co jednak wynika z tej rozpoznawalności? O wiele mniej, niżby sama zainteresowana sobie życzyła – pisze Eliza Olczyk.
„Udawanie dobiegło końca”. Wirtualna Polska pokazała, jakie miały być prawdziwe powody zwolnienia Tomasza Lisa z „Newsweeka”. Komentarz Tomasza Terlikowskiego.
„Jestem osobny”. O atakach paniki, o tym, jak ludzie chcieli go przez całe życie szufladkować, o dramatycznej historii z czasu studiów – opowiedział Tomasz Raczek. Rozmowa Pauliny Sochy-Jakubowskiej.
„Pływać każdy może”. Wielu fachowców ma zastrzeżenia do procedur bezpieczeństwa w najpopularniejszym regionie sportów wodnych w Polsce – pisze Przemysław Bociąga.
„Wciąż remontuję swoje życie”. Nie chcę, by postrzegano sukces w wydaniu kobiecym jako coś niezwykłego. Od kiedy sukces jest domeną męską? - pyta Kayah w rozmowie z Katarzyną Burzyńską-Sychowicz
„Kobiety walczą z dwoma smokami”. Chcemy mieć więcej kobiet profesorek? Uczmy, że Piotr Curie był feministą – mówi Krystynie Romanowskiej prof. Justyna Wojniak z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
„Pretendenci do listy 100”. Produkują meble, kosmetyki czy leki. Do wejścia na tegoroczną listę 100 najbogatszych Polaków zabrakło im naprawdę niewiele. Czasem tylko jednego miliona złotych.
„Rosja słabsza już nie będzie” Komentarz gen. Waldemara Skrzypczaka
„Skazany na śmierć”. Brahim Saadoun, służący wraz z Brytyjczykami w ukraińskiej armii, został skazany w samozwańczej Donieckiej Republice Ludowej na karę śmierci – pisze Marta-Daryja Klinawa
„Sankcje na Kaliningrad”. Żaden z pakietów unijnych sankcji nie rozzłościł Rosjan tak bardzo, jak zablokowanie tranzytu do Kaliningradu – ocenia w rozmowie z Michałem Banasiakiem Marek Gołkowski, były konsul w tym mieście.
„Spektakle sądowe”. Procesowi Deppa i Heard oraz innych gwiazd towarzyszą nieprzebrane tłumy, nastrój bardziej przypomina salę koncertową niż sądową. Materiał Agatona Kozińskiego.
„COVID zaatakuje”. Już teraz mamy pojedynczych pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19 – mówi Katarzynie Pinkosz prof. Krzysztof Tomasiewicz, specjalista od chorób zakaźnych.
„Nałogometr”. Polscy naukowcy opracowują nowe narzędzie do walki z nałogami. Co ma z tym wspólnego sztuczna inteligencja wyjaśnia dr hab. Mateusz Gola. Wywiad Pauliny Sochy-Jakubowskiej.
„Wątpliwy czar PRL”. Czasy komuny wciąż budzą zainteresowanie. U jednych budzą grozę, innych fascynują. A to były przede wszystkim czasy szarości i starań o normalne życie – pisze Leszek Bugajski.
„Hołd złożony ikonie popkultury”. Nie ma w historii XX wieku wielu postaci, które rozpalałyby wyobraźnię ogniem gorętszym niż czynił to Elvis Presley. Do kin wszedł film o królu rock’n’rolla. Recenzja Macieja Drzażdżewskiego
„Każdy z nas może być zagrożeniem”. Felieton Łukasza Orbitowskiego.
Najnowsze wydanie e-Wprost jest dostępne w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882
informacje o firmie
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882