kultura/sztuka/rozrywka

Funzeum zwycięzcą plebiscytu Top Atrakcje 2022

23.06.2022 | FUNZEUM

Funzeum w Gliwicach zajęło 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie Top Atrakcje 2022 w kategorii Nowości i odkrycia. Nietypowe muzeum z multimedialną wystawą światła i koloru, łączące rozrywkę, edukację i technologie cyfrowe zostało otwarte na początku 2022 roku. Funzeum mimo krótkiego stażu uzyskało najwięcej głosów Internautów w plebiscycie na najpiękniejsze atrakcje turystyczne w Polsce na bieżący rok.

Tegoroczna edycja plebiscytu Top Atrakcje była rekordowa, gdyż oddano łącznie ponad 64 tys. głosów. Wyłoniono zwycięzców w 8 kategoriach: Nowości i odkrycia, Parki rozrywki, Muzea i skanseny, Rekreacja rodzinna, Przyrodnicze azyle, Góry i szczyty, Atrakcyjne miejscowości. Najwięcej głosów Internautów przez 2 tygodnie trwania plebiscytu zdobyło Funzeum i uzyskało 1. miejsce w kategorii Nowości i odkrycia.

Funzeum, nietypowe Muzeum Światła i Koloru, jest niezwykłym miejscem, które wyłamuje się ze schematów zwiedzania. Prezentowane ekspozycje są nowatorskie i zaskakujące dzięki swojej interaktywności. Na powierzchni około 4 000 mkw. znajduje się ponad 50 multimedialnych instalacji i wiele kreatywnych elementów. Niektóre z nich można współtworzyć według własnych inspiracji. Nie znajdziemy tu zamkniętych gablot jak w tradycyjnych placówkach muzealnych, na wielu eksponatach wolno siadać, a do niektórych da się nawet wejść. Obiekt daje także możliwość realizacji oryginalnych zdjęć przez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i kreatywnych pomysłów. Funzeum tworzy kilkadziesiąt różnorodnych, tematycznych instalacji i jest inspirowane m.in. TeamLab Borderless w Tokio, czyli największym muzeum sztuki cyfrowej na świecie.

Bardzo się cieszymy, że Funzeum zostało zauważone i docenione przez Internautów jako nowa i ciekawa atrakcja na turystycznej mapie Polski wygrywając popularny plebiscyt. Jest to dla nas duże wyróżnienie i potwierdzenie, że warto było zaangażować czas i środki w stworzenie obiektu z nowatorskimi pomysłami, oferującego kreatywną edukację i zabawę oraz dostarczającego niezapomnianych przeżyć. Nie spoczywamy jednak na laurach, wygrana w plebiscycie Top Atrakcje 2022 mobilizuje nas do dalszego rozwijania konceptu pierwszego w Polsce Funzeum jako nietypowego obiektu edukacyjno-rozrywkowego. Już planujemy rozbudowę i wzbogacenie instalacji w strefie FLUO i w strefie światła. – mówi Adam Wicher, dyrektor generalny Funzeum.

Plebiscyt Top Atrakcje jest organizowany nieprzerwanie od 2012 roku przez blogoportal PolskieSzlaki.pl. W tym roku była to 11. edycja wydarzenia. Z każdym rokiem Top Atrakcje zyskują na popularności i cieszą się coraz większym powodzeniem wśród Internautów. W pierwszych latach liczba atrakcji w eliminacjach wynosiła około 40-50. W tym roku pojawiło się aż 100 atrakcji, by każdy znalazł coś dla siebie jako inspirację do podróży, ale również po to, by dać szansę zaistnieć jak największej liczbie ciekawych miejsc w Polsce, z różnych regionów. Takie jest bowiem główne założenie plebiscytu Top Atrakcje, aby promować turystykę w Polsce. Każda z atrakcji biorących udział w plebiscycie, tak jak na przykład zwycięzca - gliwickie Funzeum, może stać się idealnym pomysłem na jednodniowe lub weekendowe wyjazdy z rodziną czy z przyjaciółmi. Liczba oddanych w tym roku głosów na polskie Top Atrakcje - ponad 60.000 dowodzi, że dobrze się to udaje. Pomagają w tym także partnerzy plebiscytu, m.in. Polska Organizacja Turystyczna i regionalne organizacje turystyczne. W kraju mamy coraz więcej pięknych, ciekawych i różnorodnych atrakcji, które warto odwiedzić.

Turystyczna mapa Polski wzbogaciła się w tym roku o kolejne, nowe i nietypowe miejsca. Jednym z nich jest powstałe na Śląsku Funzeum, zwycięzca plebiscytu Top Atrakcje 2022. 

kontakt dla mediów
Małgorzata Dębska
Innovation PR
Małgorzata Dębska

m.debska@innovationpr.pl

tel: +48 662 150 880

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Małgorzata Dębska
Innovation PR
Małgorzata Dębska

m.debska@innovationpr.pl

tel: +48 662 150 880

informacje o firmie