praca nauka/edukacja/szkolenia

Porozumienie z Collegium Humanum – praktyki zawodowe dla studentów w Poczcie Polskiej

09.06.2022 | Poczta Polska

W ostatnim czasie Poczta Polska podpisała porozumienie z Collegium Humanum – Szkołą Główną Menedżerską z siedzibą w Warszawie. Zostało zawarte na okres 3 lat i dotyczy m.in. realizacji praktyk zawodowych studentów uczelni w jednostkach organizacyjnych Poczty Polskiej. W imieniu Poczty Polskiej porozumienie podpisali dwaj wiceprezesi zarządu Spółki – Wiesław Włodek i Mateusz Wodejko.

Praktyki dla studentów psychologii, prawa i zarządzania, realizowane w ramach „Umów o praktykę absolwencką” będę odbywać się w różnych jednostkach organizacyjnych Poczty Polskiej. Za ich realizację odpowiadać będę wyznaczeni opiekunowie, do każdego z praktykantów zostanie przypisany jeden z nich. Liczba praktykantów będzie uzależniona od potrzeb uczelni oraz możliwości Poczty Polskiej. Bezpłatne praktyki będę trwały maksymalnie 3 miesiące.

Podpisując porozumienie z Collegium Humanum Poczta Polska chce umożliwić studentom zdobycie pierwszych praktycznych doświadczeń zawodowych. Chcemy uczyć nowych kompetencji, uświadomić jakie są prawa i obowiązki pracownika oraz pracodawcy, ale przede wszystkim dać im możliwość wyboru dobrej drogi zawodowej. Jako solidny i odpowiedzialny przedsiębiorca chcemy też nauczyć młodych ludzi dobrych praktyk funkcjonowania w środowisku zawodowym. Wierzę w to, że w Poczcie Polskiej studenci mogą się dużo nauczyć, pracując z nami nawet tylko 3 miesiące – mówi Wiesław Włodek, wiceprezes Poczty Polskiej.

- Misją uczelni Collegium Humanum jest tworzenie dla naszych studentów przestrzeni, w której będą poszerzać swoje kompetencji oraz będą mogli skutecznie zrozumieć i bezproblemowo wcielić w życie zasady panujące na rynku pracy, min. poprzez odbywanie praktyk zawodowych. Taka właśnie przestrzeń powstaje w wyniku rozpoczęcia współpracy z Pocztą Polską. Partnerstwo z wymagającą, ale także inspirującą Pocztą Polską, instytucją z bardzo długą historią i tradycją,  będącą  jednym z największych pracodawców w Polsce o zasięgu ogólnokrajowym, zapewni najwyższą jakość prowadzonej edukacji oraz umożliwi naszym studentom lepszy start przy wyborze właściwej ścieżki zawodowej. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie pełna sukcesów w zakresie wspólnych projektów edukacyjnych - powiedział, JM prof. dr hab. Paweł Czarnecki, MBA, rektor Collegium Humanum.

Collegium Humanum – Szkoła Główna Menedżerska z siedzibą w Warszawie to niepubliczna szkoła wyższa założona w 2018 roku. Uczelnia prowadzi filie w  Rzeszowie, Poznaniu i Wrocławiu, w Czechach (Praga, Frydek-Mistek), na Słowacji (Bratysława) oraz w Uzbekistanie (Andiżan). W Polsce uczelnia kształci na kierunkach: zarządzanie, finanse i rachunkowość, prawo, psychologia, pedagogika oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, praca socjalna. Prowadzi także studia podyplomowe, w tym m.in. studia MBA.

kontakt dla mediów
Daniel Witowski
rzecznik prasowy, Poczta Polska S.A.
Daniel Witowski

rzecznik@poczta-polska.pl

tel: 22 656 54 28

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Daniel Witowski
rzecznik prasowy, Poczta Polska S.A.
Daniel Witowski

rzecznik@poczta-polska.pl

tel: 22 656 54 28

informacje o firmie