kultura/sztuka/rozrywka turystyka/wypoczynek

Majówka okazją do odwiedzenia niezwykłych miejsc w Polsce

29.04.2022 | FUNZEUM

Majówka to jeden z ulubionych weekendów Polaków. To czas, kiedy chcemy złapać oddech od codziennych obowiązków i odpocząć. Planując wyjazd wypoczynkowy możemy także odwiedzić jedno z nowych miejsc na turystycznej mapie Polski. Atrakcją, która wzbogaciła krajową turystykę w 2022 roku jest m.in. Funzeum, czyli multisensoryczna wystawa światła i koloru.

Funzeum wyłamuje się z schematów zwiedzania i wprowadza nas do unikalnej scenerii, w której można spędzić kreatywnie czas bez względu na wiek. Na powierzchni około 4 000 mkw. znajduje się ponad 50 interaktywnych instalacji i wiele kreatywnych elementów. Niektóre z nich można współtworzyć według własnych inspiracji. Nie znajdziemy tu zamkniętych gablot jak w tradycyjnych placówkach muzealnych, na wielu eksponatach wolno siadać, a do niektórych da się nawet wejść. Obiekt daje także możliwość realizacji oryginalnych zdjęć przez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i kreatywnych pomysłów.

Motywem przewodnim multimedialnej wystawy jest kolor i światło. Funzeum przez zabawę pokazuje w jaki sposób występują one w przyrodzie, jaki mają wpływ na życie człowieka i w jaki sposób je wykorzystujemy w codziennym funkcjonowaniu. Ta nowa atrakcja Śląska pozwala niestandardowo spędzić czas zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Daje możliwość, aby dobrze się bawić, ponieść się fantazji, a przy okazji sporo dowiedzieć.

Fluorescencyjny las, planeta przerośniętych kwiatów, pokój nieskończoności czy sala księżycowa wraz z innymi planetami, to tylko niektóre przykłady niezwykłych scenerii dostępnych podczas zwiedzania. Dla wielu gości zaskoczeniem może być strefa fluo, oświetlana światłem UV, której oglądanie przez okulary 3D potęguje efekt wyciągnięcia głębi z poszczególnych elementów wystawy, tworzących między innymi ogród czy rafę koralową. Z kolei inni zwiedzający mogą być zafascynowani pokojem nieskończoności, tak zwanym „infinity room” z prawie 300 lampkami zmieniającymi kolory, odbitymi wielokrotnie w około 100 m2 luster, co daje niesamowite wrażenia. Nie można także przejść obojętnie obok największego w Polsce piano podłogowego, mierzącego prawie 12 metrów długości, jak również interaktywnego akwarium, w którym można ożywić pokolorowaną przez siebie rybę. 

Funzeum wykorzystuje cyfrowe technologie, aby zaoferować  gościom niezwykłe efekty wizualne. Ten nietypowy obiekt, złożony z kilkudziesięciu różnorodnych, tematycznych instalacji, jest inspirowany m.in.TeamLab Borderless w Tokio, czyli największym muzeum sztuki cyfrowej na świecie.

Chcieliśmy stworzyć miejsce dla osób poszukujących niestandardowych form spędzania czasu. Funzeum wyłamuje się całkowicie ze schematu placówki muzealnej. W przeciwieństwie do tradycyjnego muzeum, gdzie zazwyczaj eksponatów nie wolno dotykać, w Funzeum można doświadczać wystawy na każdy sposób. Tutaj chodzi o to, aby goście sami odkryli, co można zrobić z danymi elementami wystawy i kreowali własne kompozycje. Przestrzeń tego obiektu sprzyja zarówno rozrywce, jak i kreatywnej edukacji. – mówi Adam Wicher, dyrektor Funzeum.

Pierwsze w Polsce Funzeum otwarte w 2022 roku znajduje się w Gliwicach i zajmuje powierzchnię około 4000 mkw. Jego przestrzeń została zaprojektowana z myślą o interaktywnej, kreatywnej zabawie i przyjaznej edukacji.

kontakt dla mediów
Małgorzata Dębska
Innovation PR
Małgorzata Dębska

m.debska@innovationpr.pl

tel: +48 662 150 880

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Małgorzata Dębska
Innovation PR
Małgorzata Dębska

m.debska@innovationpr.pl

tel: +48 662 150 880

informacje o firmie