kultura/sztuka/rozrywka sprawy społeczne

Studenci dla Ukrainy! Koncert charytatywny w AKPG Kwadratowa

04.04.2022 | Politechnika Gdańska

Licytacja, występy 12 trójmiejskich artystów i zespołów oraz PubQuiz to tylko część atrakcji, które przygotował Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej w ramach koncertu charytatywnego „Studenci dla Ukrainy”. Wydarzenie odbędzie się na terenie kampusu w Akademickim Klubie PG Kwadratowa. Środki zebrane podczas koncertu zostaną przekazane na zbiórkę organizowaną przez Fundację Gdańską.

Studenci Politechniki Gdańskiej zapraszają na wyjątkowy koncert charytatywny „Studenci dla Ukrainy”, który odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia w Akademickim Klubie Kwadratowa. Organizatorzy w szczególności zapraszają wolontariuszy i wolontariuszki, którzy poświęcili swój czas i siły na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

– Nasza społeczność akademicka wielokrotnie pokazywała, że edukacja i badania naukowe to nie wszystko. Równie ważne są dla nas działania społeczne i charytatywne. Zbiórka darów dla uchodźców, zorganizowana przez pracowników i studentów PG, okazała się jedną z największych w Gdańsku. Na potrzeby uciekających przed wojną Ukrainek i Ukraińców przekazaliśmy też w całości jeden z naszych akademików – powiedział prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej.

Na scenie AKPG Kwadratowa wystąpią m.in. DORA, Agnieszka Brenzak, Łukasz Reks, Molend, Marek Piowczyk, Kina Pruś, Karolina Pruś, Jaremko Trio oraz Golden Gate String Quartet.

Podczas wydarzenia studenci zaprezentują przybyłym wideo nakręcone podczas zbiórek na Politechnice Gdańskiej oraz poprowadzą PubQuiz dotyczący kultury ukraińskiej. Ważną częścią koncertu będzie również specjalna licytacja charytatywna.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Zachęcamy jednak do wpłacenia symbolicznej kwoty na zbiórkę online Fundacji Gdańskiej. Wszelkie fundusze zebrane w trakcie wydarzenia na PG zostaną przekazane dla uchodźców z Ukrainy.

– Będziemy zbierać środki na pomoc zarówno przy wejściu na koncert, jak również podczas specjalnych licytacji i w przerwach między występami – dodaje Jakub Persjanow, przewodniczący SSPG.

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii kultura/sztuka/rozrywka

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie