nauka/edukacja/szkolenia

Tu wzrastają talenty – Dni Otwarte Politechniki Gdańskiej już 21 i 22 marca

18.03.2022 | Politechnika Gdańska

Przed nami Dni Otwarte Politechniki Gdańskiej – niepowtarzalna okazja by poznać jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce od środka. Politechniczne miasteczko, prezentacja wydziałów i kół naukowych, spotkania ze studentami i gra terenowa to tylko niektóre z wielu atrakcji, które czekają na kampusie PG oraz online już 21 i 22 marca. Podczas wydarzenia odbędzie się gala Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022. Uczniowie najlepszych szkół wraz z wicemarszałkiem województwa pomorskiego zasadzą na kampusie drzewa jako symbol dla miejsca, gdzie wzrastają młode, naukowe talenty.

Wszystkich, którzy mogą osobiście odwiedzić mury uczelni, zapraszamy 21 marca od godziny 9.00. Na placu przed Gmachem Głównym, w naszym specjalnym miasteczku zapraszamy do strefy wydziałów i głównych jednostek na uczelni. Spotkacie tu przedstawicieli poszczególnych kierunków, porozmawiacie ze studentami, poznacie nasze koła naukowe i organizacje studenckie.

Dęby dla najlepszych szkół

O tej samej godzinie odbędzie się także uroczystość uhonorowania najlepszych szkół średnich w województwie pomorskim czyli Pomorski Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022. Politechnika, jako partner Fundacji Perspektywy, będzie miała po raz kolejny przyjemność gościć przedstawicieli wyróżnionych liceów i techników. Uczniowie szkół, które zajęły pierwsze miejsce wraz z Józefem Sarnowskim, członkiem zarządu województwa pomorskiego, zasadzą na terenie kampusu drzewa. Chcemy zapoczątkować tradycję sadzenia nowych drzew na kampusie, jako swoistego symbolu dla miejsca, gdzie wzrastają młode, naukowe talenty.  

Atrakcje dla uczniów i propozycje dla nauczycieli

Forum Organizacji i Kół Akademickich FOKA zaprasza na przegląd organizacji i kół naukowych, działających na Politechnice Gdańskiej, gdzie można ciekawie spędzać czas, realizować swoje pasje, rozwijać się naukowo i poznawać ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej zaprasza wszystkich odważnych do wzięcia udziału w grze terenowej. Spodziewajcie się ciekawych zadań, dzięki którym szybko poznacie nasz kampus i zajrzycie w różne zakamarki.

Kto chciałby z kolei odbyć krótką podróż w czasie, może wziąć udział w jednym ze spacerów po historycznych częściach kampusu. Gwarantujemy porcję niezwykłej historii i zadziwiającej symboliki dekoracji architektonicznych.

Dla spragnionych wiedzy mamy z kolei inspirujące i krótkie! wykłady, które odbędą się w budynku Hydromechaniki – do wyboru aż osiem propozycji o różnorodnej tematyce. W wykładach można uczestniczyć osobiście lub oglądać je online na naszym kanale YT.

Ciekawie? A to tylko niewielka część atrakcji, które skupione są wokół Gmachu Głównego. Każdy z ośmiu wydziałów przygotował także swoją ofertę – spotkania, wykłady, warsztaty, pokazy w laboratoriach i wycieczki.

Sprawdźcie szczegółowy program

Nauczycieli, którzy wraz ze swoimi uczniami odwiedzą tego dnia Politechnikę Gdańską, zapraszamy wykłady i warsztaty przygotowane przez Centrum Nowoczesnej Edukacji. Zaprezentowane zostaną wybrane projekty edukacyjne oraz innowacje dydaktyczne realizowane na uczelni,  będzie można także wziąć udział w interaktywnym wykładzie kierowanym zarówno do nauczycieli jak i do uczniów „Jak uczyć się efektywnie”. Liczba miejsc na webinar jest ograniczona, dlatego obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Wirtualna PG

22 marca przenosimy się w świat wirtualny. Dzięki temu, wszyscy zainteresowani studiowaniem na Politechnice Gdańskiej, którzy nie mogli przyjechać do Gdańska, będą mieli szansę zapoznać się z ofertą uczelni. Do wyboru sesja poranna i popołudniowa, nie musicie więc rezygnować ze swoich zaplanowanych w tym dniu zajęć.

Każdy z wydziałów przygotował różnorodny zestaw wykładów, warsztatów i prezentacji online. Centrum Nowoczesnej Edukacji zaprasza na webinar, by poznać tajniki efektywnego uczenia, Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej przedstawi Wam pięć powodów, dla których warto zdecydować się na studia w języku angielskim, a na spotkaniu online z Biurem Karier dowiecie się, jak marka osobista może wpłynąć na rozwój kariery zawodowej. By wziąć udział w wybranych wydarzeniach, należy się zarejestrować.

Zarejestruj się już dziś 

Widzimy się na Politechnice Gdańskiej. Do zobaczenia.

Ważne! Dla autokarów jest przeznaczony parking przy ulicy Fiszera. [mapa w załączeniu].

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii nauka/edukacja/szkolenia

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie