sprawy społeczne transport

W okresie świąteczno-noworocznym Poczta wcześniej dostarczy emerytury i renty

23.12.2021 | Poczta Polska

Grudniowe emerytury i renty z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych trafią do odbiorców w całym kraju jeszcze przed Świętami. Listonosze Poczty Polskiej rozpoczęli doręczanie świadczeń pieniężnych z ZUS 22 grudnia br.  

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podjął decyzję o wcześniejszej wypłacie grudniowych rent i emerytur (z terminem 25.XII), począwszy od dnia 21 grudnia br. Dzięki temu część świadczeń roznoszonych przez pocztowych listonoszy trafiła już do odbiorców w całym kraju. Najpóźniej do Wigilii Bożego Narodzenia wszystkie przekazy pieniężne z ZUS powinny trafić do emerytów i rencistów. Ponadto Poczta Polska podjęła decyzję o przyspieszeniu doręczania kwot przekazów z terminem na 1 stycznia 2022, które dystrybuowane będą przez pocztowców od 29 grudnia br.  

Przypominamy także, że placówki pocztowe będą dostępne dla Klientów w nadchodzącym okresie świąteczno-noworocznym w Wigilię Bożego Narodzenia oraz w Sylwestra.  

Wiemy, jak wyjątkowym czasem w życiu Polaków jest okres przedświąteczny. Staramy się dopasować naszą pracę do potrzeb klientów i pracowników. Placówki pocztowe będą czynne nawet w Wigilię, ale krócej niż zazwyczaj, także tego dnia listonosze i w welu miastach także kurierzy będą doręczać listy i paczki − mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. 

Poczta Polska oferuje swoje usługi klientom w następujących godzinach:  

  • 24 grudnia 2021 r. placówki czynne do godziny 13:00 (placówki całodobowe do godz. 14:00);  
  • 25–26 grudnia 2021 r. placówki nieczynne;  
  • 31 grudnia 2021 r. placówki czynne do godziny 14:00 (placówki całodobowe do godz. 18:00);  
  • 1 stycznia 2022 r. placówki nieczynne.  

Placówki ulokowane w obiektach, od których są zależne (np. w ministerstwach, sądach, urzędach skarbowych, urzędach gmin, centrach lub galeriach handlowych), mogą funkcjonować w innych okresach, niż te wyszczególnione powyżej. Informacje o godzinach otwarcia placówek pocztowych są dostępne pod adresem: placowki.poczta-polska.pl 

kontakt dla mediów
Daniel Witowski
rzecznik prasowy, Poczta Polska S.A.
Daniel Witowski

rzecznik@poczta-polska.pl

tel: 22 656 54 28

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii sprawy społeczne

kontakt dla mediów
Daniel Witowski
rzecznik prasowy, Poczta Polska S.A.
Daniel Witowski

rzecznik@poczta-polska.pl

tel: 22 656 54 28

informacje o firmie