budownictwo/nieruchomości

Zielone światło dla Portowa

31.01.2022 | Vastint Poland

Vastint otrzymał pozwolenie na budowę inwestycji mieszkaniowej Portowo w Poznaniu. Osiedle powstanie na terenie historycznej Stoczni Rzecznej nad rzeką Wartą na Starołęce. Realizacja projektu rozpocznie się od budowy 378 z 1800 planowanych mieszkań wraz z pełną infrastrukturą drogową, zagospodarowaniem terenów zielonych i obiektami użyteczności publicznej. Prace budowlane ruszą w 2022 roku, natomiast sprzedaż gotowych do zamieszkania mieszkań zostanie uruchomiona dopiero w drugiej połowie 2024 roku, po zakończeniu procesu budowlanego.

Portowo to jedna z największych inwestycji planowanych przez Vastint na rynku mieszkaniowym w Polsce. Na aktualnie niezagospodarowanym gruncie poprzemysłowym, o powierzchni 15 hektarów, powstanie nowoczesna, zróżnicowana zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Wśród najważniejszych priorytetów jakie braliśmy pod uwagę przy projektowaniu osiedla była wygoda przyszłych mieszkańców. Stąd w ramach inwestycji powstanie szereg obiektów pozwalających na zaspokojenie potrzeb związanych z funkcjonowaniem w dużym mieście, zwłaszcza w zakresie: edukacji, opieki nad dziećmi, służby zdrowia, komunikacji miejskiej, handlu i usług, sportu, rekreacji i wypoczynku z wykorzystaniem potencjału Warty, mówi Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland.

Portowo powstanie w sąsiedztwie ulicy Hetmańskiej i ronda Starołęka, które jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla prawobrzeżnej części Poznania. Bliskość rozbudowanej sieci tramwajowej i autobusowej sprawia, że lokalizacja jest doskonałe skomunikowana z centrum Poznania.

Cała inwestycja docelowo składać się będzie z 47 budynków zawierających blisko 1800 mieszkań. Będą to zarówno małe, wygodne kawalerki i mieszkania dwupokojowe, jak i rodzinne trzy- i czteropokojowe mieszkania, a także duże, pięciopokojowe apartamenty. Realizacja osiedla rozpocznie się od budowy jedenastu, zróżnicowanych pod względem liczby kondygnacji budynków mieszkalnych z 378 mieszkaniami. Prace wystartują w tym roku, po zakończeniu procedury wyboru generalnego wykonawcy.

Oferta sprzedaży pierwszej puli mieszkań zostanie przedstawiona dopiero po zakończeniu procesu budowlanego, który potrwa około dwóch lat. Wszystkie lokale będą wykończone w standardzie, który umożliwi wprowadzenie się do nich od razu po zakupie.

kontakt dla mediów
Ewa Łydkowska
Marketing Manager, Vastint Poland
Ewa Łydkowska

ewa.lydkowska@vastint.eu

tel: +48 22 820 91 29

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Ewa Łydkowska
Marketing Manager, Vastint Poland
Ewa Łydkowska

ewa.lydkowska@vastint.eu

tel: +48 22 820 91 29

informacje o firmie