praca

Hybrydowy model pracy z korzyścią dla firmy i pracownika

Sprawnie i efektywnie działający zespół jest jednym z najważniejszych filarów funkcjonowania każdej firmy. Odpowiedni podział obowiązków, ciągły rozwój kompetencji pracowników oraz właściwie przebiegająca komunikacja w teamie to czynniki, które przekładają się na skuteczność wykonywanych działań i siłę firmy. O tym, jak te działania będą przebiegać, decyduje również wybrany model pracy.

W obecnej rzeczywistości coraz bardziej powszechna staje się praca w systemie hybrydowym. Jak czytamy w tegorocznym raporcie Accenture „The Future of Work” aż 83% respondentów ocenia jako optymalny i najlepszy na przyszłość właśnie hybrydowy model pracy[1].

System ten sprzyja utrzymaniu work-life balance oraz dostosowaniu, w zależności od zakresu obowiązków, sposobu pracy do danej sytuacji. Dzięki tej metodzie możemy jednocześnie czerpać z zalet pracy w biurze i integrować się z zespołem, jak i korzystać z możliwości, które daje nam home office, np. oszczędzając czas przeznaczany na dojazdy.

Model działania według potrzeb

Niewątpliwą zaletą pracy w modelu hybrydowym jest jego elastyczność oraz możliwość dopasowania miejsca pracy do aktualnych potrzeb i działań w firmie. Dzięki temu, pracownicy mogą pojawiać się w biurze wówczas, gdy faktycznie jest taka potrzeba, a resztę zadań wykonywać zdalnie, zyskując przy tym większą swobodę działania.

- Hybrydowy model pracy w dzisiejszych czasach wydaje się być dobrze funkcjonującym rozwiązaniem, zarówno dla każdego z pracowników, jak i dla całej firmy. Nasz polski oddział Perfetti Van Melle również korzysta z tego systemu pracy, co pozytywnie wpływa na efektywność działań i daje możliwość łączenia zalet home office ze stacjonarną pracą w biurze - mówi Stephane Tikhomiroff, Dyrektor Generalny Perfetti Van Melle Polska.

Dzisiejsze rozwiązania technologiczne dają nam mnóstwo możliwości do komunikacji, dzięki czemu codzienny kontakt, podział obowiązków oraz przepływ informacji może odbywać się zdalnie. Jednak nic nie zastąpi kontaktu „na żywo” i możliwości integracji zespołu. Praca hybrydowa wydaje się wobec tego idealnym sposobem na to, żeby zachować balans pomiędzy indywidualnymi potrzebami pracowników, a działaniami typowo zespołowymi.

[1] Raport Accenture „The Future of Work”, https://www.accenture.com/_acnmedia/PDF-155/Accenture-Future-Of-Work-Global-Report.pdf

kontakt dla mediów
PR Account Executive, Biuro prasowe Perfetti Van Melle Polska
Emilia Potocka

e.potocka@synertime.pl

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
PR Account Executive, Biuro prasowe Perfetti Van Melle Polska
Emilia Potocka

e.potocka@synertime.pl

informacje o firmie