zdrowie przemysł ciężki

Rekomendacje na wzrost zachorowań na COVID-19 – obradowała Rada Medyczna KGHM

02.12.2021 | KGHM Polska Miedź
Wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo – Rada Medyczna KGHM wysoko oceniła wprowadzenie dodatkowych obostrzeń we wszystkich oddziałach spółki. Autorytety ze świata nauki i medycyny z przedstawicielami kadry zarządzającej KGHM rozmawiali o rozwoju pandemii w Polsce, przed górniczymi Barbórkami i Świętami Bożego Narodzenia.

Od pierwszych dni pandemii postawiłem sobie i swoim współpracownikom za najważniejsze zadanie zapewnienie maksymalnej ochrony pracownikom firmy i ich rodzinom. To się udało. A jednocześnie czas pandemii to czas rekordowych wyników KGHM. Zwiększamy produkcję, mamy większe przychody, dlatego tak ważna jest dyscyplina wśród załogi – powiedział Marcin Chludziński, prezes Zarządu KGHM.

W miedziowej spółce ze względu na rozwijającą się czwartą falę pandemii wrócił obowiązek noszenia maseczek ochronnych w przestrzeniach wspólnych w firmie dla wszystkich pracowników. Obowiązuje zakaz organizacji i udziału w nowo zaplanowanych delegacjach krajowych i zagranicznych oraz wyjazdach szkoleniowych. Pracownicy biurowi maja możliwość pracy zdalnej.

W KGHM odnotowaliśmy lekki wzrost zachorowań, ale nie wpłynęło to na nasze plany produkcyjne. Wprowadzenie obostrzeń wydaje się najlepszym rozwiązaniem – dodał Adam Bugajczuk, wiceprezes KGHM ds. Rozwoju.

Działania KGHM docenia prof. Andrzej Horban, który jest członkiem Rady Medycznej KGHM i krajowym konsultantem w dziedzinie chorób zakaźnych. – KGHM jest firmą strategiczną dla polskiej gospodarki. Obostrzenia mają ogromne znaczenie, choć najważniejsze są szczepienia – mówił Andrzej Horban.

W KGHM od sierpnia trwa akcja zachęcania pracowników do szczepień przeciwko COVID-19. Mobilne punkty ze szczepionkami pojawiają się przed oddziałami spółki. Zaszczepić mogą się pracownicy, ale też członkowie ich rodzin, przyjaciele czy znajomi.

Rada Medyczna KGHM Polska Miedź S.A. została powołana w 2019 roku. W jej skład wchodzą lekarze, naukowcy i przedstawiciele kadry zarządzającej KGHM. Wspiera i inicjuje wszelkie działania KGHM oraz Fundacji KGHM w zakresie szeroko zakrojonych działań lokalnych na rzecz zdrowia pracowników, mieszkańców Zagłębia Miedziowego oraz województwa dolnośląskiego.

kontakt dla mediów
Lidia Marcinkowska-Bartkowiak
Dyrektor Naczelny ds. Komunikacji, KGHM Polska Miedź SA
Lidia Marcinkowska-Bartkowiak

rzecznik@kghm.com

tel: (+48) 887 772 361

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii zdrowie

kontakt dla mediów
Lidia Marcinkowska-Bartkowiak
Dyrektor Naczelny ds. Komunikacji, KGHM Polska Miedź SA
Lidia Marcinkowska-Bartkowiak

rzecznik@kghm.com

tel: (+48) 887 772 361

informacje o firmie