styl życia turystyka/wypoczynek

Jakich rozrywek najchętniej dostarczamy sobie jesienią? Wyniki badania

26.11.2021 | Prezentmarzeń

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas z partnrem, znajomymi lub aktywnościami sportowymi. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez serwis Prezentmarzeń jesień nie wpływa korzystnie na nasz nastrój ze względu na brak słońca i bardziej ponurą porę roku (40%). Aby poprawić sobie samopoczucie Polacy zaczynają spędzać czas ze znajomymi (35%).

Jako wybierane formy spędzania czasu respondenci wskazali spędzanie czasu na świeżym powietrzu (19%), weekendowe wypady (15%) oraz dostarczanie sobie niestandardowych aktywności (11%). Jeśli już wybieramy aktywne formy spędzania czasu to jest to jazda na rowerze (26%), siłownia (20%) czy bieganie (17%) lub aerobik (11%).

Najczęściej swój czas wolny spędzamy z partnerem (43%) lub przyjaciółmi (22%) ponieważ sprawia to, że jesteśmy szczęśliwi (43%). Najchętniej spędzamy czas z partnerem w domu, jak zaznaczyło 30% ankietowanych, lub korzystamy z miejskich rozrywek (21%), wychodzimy do restauracji (19%), SPA (7%) oraz uprawiamy sporty (9%). Ważny jest dla nas przede wszystkim relaks (39%). Lubimy małe przyjemności od czasu do czasu (25%) oraz doświadczanie nowych doznań (21%).

Pomysłów na ciekawe formy spędzania czasu i poprawę humoru szukamy głównie wśród przyjaciół (36%) i w social mediach (34%), a także w serwisach realizujących usługi rozrywkowe (21%).

Jak pokazały wyniki badania potrzeby Polaków w obszarze rozrywki i relaksu jesienią są bardzo różne. Łączy je natomiast chęć miłego spędzania czasu wolnego. Przeżywanie emocji w trakcie wspólnych aktywności, na przykład podczas wypadu z przyjaciółmi do Escape Roomu czy salonu wirtualnej rzeczywistości, wizyta z rodziną w parku trampolin czy wyjście na strzelnicę, wyzwala endorfiny. Takie chwile, szczególnie jesienią, sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi. – mówi Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzeń.

Czas wolny pełni obecnie kluczową funkcję wypoczynkową (49%) i towarzyską (27%). Mniej osób w tym czasie poświęca się edukacji (7%) i dbaniu o zdrowie (6%). Jeśli już wybieramy aktywne formy spędzania czasu to jest to jazda na rowerze (26%), siłownia (20%) czy bieganie (17%) lub aerobik (11%).

Szukając pomysłów na ciekawe spędzanie czasu bierzemy pod uwagę przede wszystkim cenę wybranej rozrywki – 43% wskazań, jej dostępność – 27% odpowiedzi oraz zarówno możliwość rozwijania zainteresowań, jak również realizację jej z osobą towarzyszącą – 15% deklaracji.

Spośród respondentów badania 29% może przeznaczyć na atrakcje tylko do 100 zł miesięcznie, 43% od 100 do 300 zł miesięcznie, a 18% od 300 do 500 zł miesięcznie. Tylko 10% respondentów badania stać na wydatki na rozrywki powyżej 500 zł miesięcznie.

* Badanie „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” serwisu Prezentmarzeń zrealizowane zostało w formie ankiety online na próbie 1324 respondentów w październiku 2021.

kontakt dla mediów
Małgorzata Dębska
Innovation PR
Małgorzata Dębska

m.debska@innovationpr.pl

tel: +48 662 150 880

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Małgorzata Dębska
Innovation PR
Małgorzata Dębska

m.debska@innovationpr.pl

tel: +48 662 150 880

informacje o firmie