transport

Poczta Polska obsługuje już przesyłki adresowane do ponad 172 krajów i terytoriów

28.10.2021 | Poczta Polska

Poczta Polska przywraca możliwość nadawania przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów i terytoriów. Spółka rozszerza także katalog świadczonych usług międzynarodowych, które zostały ograniczone wskutek pandemii.

Od 28 października br. na listę krajów i terytoriów objętych wysyłką przesyłek zagranicznych – listów zwykłych i poleconych – wracają: Antigua i Barbuda, Bahamy, Barbados, Bermudy, Botswana, Burkina Faso, Czad, Fidżi, Gabon, Grenada, Gwinea, Gwinea Równikowa, Jamajka, Kostaryka, Panama, Republika Środkowoafrykańska, Seszele, Wyspa Świętej Łucji, Wyspy Świętego Wincentego i Grenadyny, Trinidad i Tobago. Ponadto Klienci zyskają możliwość wysyłki paczek do Burundi i Etiopii. W przypadku tego drugiego państwa można będzie także nadać cieszącą się coraz większą popularnością przesyłkę paczkową EMS.

Spółka cyklicznie przywraca na listę obsługiwanych krajów kolejne destynacje, co jest możliwe dzięki dialogowi i współpracy z partnerami zagranicznymi.

18 października br. lista państw i terytoriów objętych wysyłką przesyłek poszerzyła się o: Bangladesz, Belize, Benin, Burundi, Dominikanę, Demokratyczną Republikę Konga, Dżibuti, Erytreę, Gambię, Gujanę, Gujanę Francuską, Gwadelupę, Gwatemalę, Gwineę Bissau, Haiti, Honduras, Komory, Kongo, Lesotho, Liberię, Madagaskar, Malawi, Martynikę, Mauretanię, Mongolię, Mozambik, Mjanmę (dawniej Birma), Nikaraguę, Niger, Reunion, Salwador, Sierra Leone, Togo, Wyspy Świętego Tomasza i Książęcą, Wyspy Zielonego Przylądka, Zambię i Zimbabwe. Do tych krajów można już wysyłać listy zwykłe oraz polecone.

Szczegółowe informacje jakie przesyłki do danych krajów obecnie realizuje Poczta Polska są dostępne tutaj.

Poczta Polska dokłada wszelkich starań, by umożliwić klientom międzynarodową wymianę korespondencji. Przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów.

W związku z utrudnieniami w transporcie, a zwłaszcza transporcie lotniczym do niektórych krajów oraz ograniczeniami w pracach służb eksploatacyjnych operatorów pocztowych w Polsce i zagranicą spodziewane są opóźnienia w doręczaniu przesyłek wysyłanych do ww. krajów.

kontakt dla mediów
Daniel Witowski
rzecznik prasowy, Poczta Polska S.A.
Daniel Witowski

rzecznik@poczta-polska.pl

tel: 22 656 54 28

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii transport

kontakt dla mediów
Daniel Witowski
rzecznik prasowy, Poczta Polska S.A.
Daniel Witowski

rzecznik@poczta-polska.pl

tel: 22 656 54 28

informacje o firmie