zdrowie towary konsumpcyjne

Unikalna kompozycja szwajcarskich ziół

W okresie jesienno – zimowym jesteśmy szczególnie podatni na osłabienie. Chłodna, deszczowa aura oraz spadek odporności sprawiają, że częściej cierpmy z powodu przeziębień, których głównym symptomem jest podrażnienie gardła i chrypa. Warto wówczas sięgnąć po funkcjonalne produkty, które przyniosą nam ulgę, na przykład produkowane w Szwajcarii cukierki Ricola, których wyjątkowa receptura oparta jest o naturalną kompozycję 13 dobroczynnych ziół.

Obecna od dziesiątek lat na świecie marka Ricola, posiada w swej ofercie produkty, które powstały na bazie unikalnej mieszanki trzynastu ziół, rosnących w pięciu różnych regionach Szwajcarii. To właśnie naturalne składniki stanowią podstawę produktu, którego niepowtarzalna, do dziś strzeżona receptura została opracowana w 1940 roku przez założyciela firmy Ricola – Emila Richtericha.

Naturalne, ziołowe ukojenie

Ból gardła może mieć różne przyczyny i potrafi bardzo niekorzystnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Aby poczuć się lepiej, warto skorzystać również z naturalnych, sprawdzonych od lat rozwiązań i funkcjonalnych produktów, które uśmierzą dolegliwości związane z podrażnieniem gardła. Pomocne mogą być wówczas np. napary z szałwii lub kwiatu lipy czy też właśnie cukierki Ricola Oryginalne Ziołowe. Ich unikalny smak i składniki pozyskiwane są z pączków, kwiatów, liści, łodyg oraz korzeni ziół. Produkt jest słodzony stewią i nie zawiera cukru, glutenu oraz laktozy, więc mogą spożywać go również osoby z nietolerancjami pokarmowymi. 

– Jesienią częściej doświadczamy podrażnienia gardła, chrypki lub nadwyrężenia strun głosowych. Pomocne mogą być wówczas znane i cenione na całym świecie cukierki Ricola Oryginalne Ziołowe, których jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na polskim rynku. Cukierki charakteryzują się delikatnym smakiem i powstały w oparciu o wyjątkową kompozycję ziół uprawianych w szwajcarskich Alpach, m.in. takich jak babka lancetowata, tymianek, czarny bez, szałwia i mięta pieprzowa.– mówi Michał Bonecki, Dyrektor Marketingu Perfetti Van Melle Polska.

Obok cukierków Ricola Oryginalne Ziołowe w asortymencie marki dostępne są również pastylki w wersji: Melisa, Czarny Bez, Żurawina i Alpejska Świeżość.

kontakt dla mediów
PR Account Executive, Biuro prasowe Perfetti Van Melle Polska
Emilia Potocka

e.potocka@synertime.pl

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
PR Account Executive, Biuro prasowe Perfetti Van Melle Polska
Emilia Potocka

e.potocka@synertime.pl

informacje o firmie