nauka/edukacja/szkolenia

Więcej chętnych niż przed rokiem, nawet kilkanaście osób na miejsce

29.07.2021 | Politechnika Gdańska

Ekonomia; gospodarka przestrzenna; analityka gospodarcza; automatyka, cybernetyka i robotyka oraz projektowanie i budowa jachtów – to pierwsza piątka najpopularniejszych kierunków studiów na Politechnice Gdańskiej w rekrutacji na rok akademicki 2021/2022. O jedno miejsce na każdym z tych kierunków ubiegało się aż kilkanaście osób. Z kolei najwięcej zgłoszeń ogółem odnotowano na informatyce i budownictwie. Łącznie o miejsce na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia na PG aplikowało jeszcze więcej kandydatów niż przed rokiem – ponad 23 tys. osób.

 

Politechnika Gdańska należy do czołówki najchętniej wybieranych przez kandydatów uczelni technicznych w kraju. Potwierdzają to wyniki rekrutacji na rok akademicki 2021/2022. Aplikacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia było jeszcze więcej niż w ubiegłym roku, bo aż 23 127 (w ramach ubiegłorocznej rekrutacji odnotowano 22 999 zgłoszeń), a o miejsce na studiach niestacjonarnych ubiegało się 1261 osób.

Najwięcej zgłoszeń w przeliczeniu na jedno miejsce odnotowano na kierunkach: ekonomia na Wydziale Zarządzania i Ekonomii (18,53 os. na miejsce); gospodarka przestrzenna na Wydziale Architektury (17,34 os.); analityka gospodarcza na WZiE (15 os.); automatyka, cybernetyka i robotyka na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (12,01) oraz projektowanie i budowa jachtów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (11,09 os.).

Z kolei największą liczbę kandydatów ogółem odnotowano na kierunkach: informatyka (1812 os.) oraz budownictwo (1347 os).

Wszystkim osobom, które dostały się na studia serdecznie gratulujemy!

- Mamy nadzieję, że w kolejnym roku akademickim spotkamy się ze studentami w murach uczelni, a nie przed ekranami laptopów i tabletów, jak miało to miejsce w ubiegłym roku - mówi Maciej Dzwonnik, rzecznik prasowy Politechniki Gdańskiej. - Będzie to jednak uzależnione od sytuacji epidemicznej i wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki, stąd przygotowujemy obecnie kilka różnych scenariuszy organizacji zajęć. Wstępnie zakładamy, że jeśli zajęcia rozpoczną się w trybie stacjonarnym, to i tak część z nich - na przykład wykłady w dużych grupach - będą odbywać się zdalnie.

Ewentualna rekrutacja uzupełniająca odbędzie się we wrześniu. 2 września na stronie pg.edu.pl/rekrutacja  opublikowana zostanie lista kierunków, na które zostanie otworzony dodatkowy nabór.

Więcej informacji nt. rekrutacji można znaleźć TUTAJ

Zobacz film promocyjny o Politechnice Gdańskiej TUTAJ

 

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii nauka/edukacja/szkolenia

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie