kultura/sztuka/rozrywka

Koncert młodzieżowej Praskiej Orkiestry Dream Up podsumuje drugą edycję programu Fundacji BNP Paribas. We wrześniu rusza kolejna odsłona projektu

18.06.2021 | Bank BNP Paribas

W niedzielę, 20 czerwca w Centrum Promocji Kultury Praga - Południe młodzi muzycy z warszawskiej Pragi wystąpią w specjalnym repertuarze podsumowującym 3 lata edukacji artystycznej. Koncert jest zwieńczeniem drugiej edycji programu Dream Up realizowanego przez Grupę BNP Paribas w 29 krajach świata. Trzecia edycja projektu w Polsce startuje już we wrześniu.

- Prawie 3 000 godzin zajęć muzycznych oraz blisko 70 uczestników, to liczby podsumowujące  ostatnie trzy lata projektu. Dream Up to jednak znacznie więcej niż sama nauka gry na instrumentach muzycznych. To okazja do rozwoju osobistego i społecznego poprzez budowanie pewności siebie, wzmacnianie empatii czy naukę współpracy w grupie. Dzięki takim inicjatywom, wzmacniamy integrację młodych ludzi z różnych środowisk, która leży u podstaw programu Dream Up – mówi Joanna Gajda-Wróblewska, menadżerka ds. projektów społecznych z Fundacji BNP Paribas

To drugi koncert Praskiej Okriestry Dream Up, którą mieliśmy okazję usłyszeć w koncercie noworocznym w styczniu 2020 r. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się 20 czerwca o godz. 17.00 w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe w Warszawie. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, koncert będzie można śledzić na żywo na Facebooku. Nagranie będzie dostępne także po występie.

-Emocje towarzyszące koncertowi są ogromne, ale to co przeważa w głosach dzieci biorących udział w tym wydarzeniu, to radość, że możemy się w końcu razem spotkać. Mali muzycy będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności, zmierzyć się z grą przed publicznością i czerpać radość oraz satysfakcję z tego, czego się nauczyli przez trzy lata – mówi Krzysztof Konrad – koordynator projektu Praska Orkiestra Dream Up, Centrum Promocji Kultury Praga – Południe

Program Dream Up został zainicjowany przez Grupę BNP Paribas w 2015 roku. Obecnie odbywa się w 29 krajach na 5 kontynentach i od początku jest realizowany w Polsce. Druga edycja programu rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku, we współpracy z Centrum Promocji Kultury Praga-Południe. Uczestnicy projektu korzystają z bezpłatnych zajęć prowadzonych dwa razy w tygodniu w Centrum przez zawodowych muzyków, w ramach sześciu sekcji instrumentów i wokalu. W czasie pandemii zajęcia były kontynuowane online. Oprócz nauki gry i śpiewu młodzi muzycy, uczestniczyli w koncertach Filharmonii Narodowej oraz innych działaniach Centrum Promocji Kultury Praga-Południe.

Już we wrześniu rusza kolejna, edycja programu w Polsce, we współpracy z nowym operatorem – Stowarzyszeniem Twórczych Pedagogów w partnerstwie z Fablab Pobite Gary!. Zajęcia będą się odbywały w placówkach środowiskowych, a uczestnikami będą dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych w Warszawie.

Program Dream Up to kolejny przykład działań Banku BNP Paribas kierowanych do dzieci i młodzieży, mający na celu wyrównywanie szans edukacyjnych oraz zwiększanie sprawiedliwości społecznej zgodnie z Celami Zrównoważonego Rozwoju: 4. dobra jakość edukacji i 10. mniej nierówności.

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy, BNP Paribas Bank Polska
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie

więcej z kategorii kultura/sztuka/rozrywka

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy, BNP Paribas Bank Polska
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie