budownictwo/nieruchomości

Generali Real Estate kupuje prestiżowy biurowiec w centrum Warszawy

16.06.2021 | Grupa Generali

Generali Real Estate sfinalizowało przejęcie prestiżowego budynku biurowego Le Palais w Warszawie, w imieniu paneuropejskiego funduszu Generali Europe Income Holding (GEIH) zarządzanego przez Generali Real Estate S.p.A SGR. Sprzedającym aktywa, w imieniu swoich klientów instytucjonalnych, jest PATRIZIA AG.

Le Palais to zabytkowy budynek położony przy ulicy Próżnej w Warszawie, charakteryzujący się klasyczną architekturą połączoną z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Nieruchomość o powierzchni 6500 mkw położona jest w centrum biznesowym Warszawy. Jej atutem jest dogodna komunikacja z resztą stolicy i szeroki dostęp do różnorodnych usług, takich jak restauracje, hotele i centra handlowe, co sprawiło, że jest to budynek atrakcyjny dla różnorodnych najemców, zarówno powierzchni biurowej, jak i handlowej. Budynek posiada certyfikat BREEAM Excellent.

Transakcja potwierdza zainteresowanie Generali Real Estate segmentem biurowym, w którym firma jest jednym z największych inwestorów w Europie. Jest to również kolejna akwizycja w Polsce przeprowadzona przez fundusz GEIH. Strategia inwestycyjna firmy koncentruje się na sektorze biurowym, ukierunkowanym na wysokiej jakości aktywa w centralnych obszarach głównych miast Europy. Popyt na wysokiej jakości aktywa jest nadal wysoki zarówno ze strony najemców, jak i inwestorów, wykazując odporność na niestabilne otoczenie.

Transakcja dowodzi również rosnącego znaczenia, jakie Europa Środkowo-Wschodnia odgrywa w strategii portfelowej Generali; w regionie GRE zarządza obecnie portfelem o wartości około 1,22 miliarda euro.

 

Generali Real Estate korzystało z doradztwa JLL, Linklaters, TPA oraz BNP Paribas.

kontakt dla mediów
Generali Real Estate
Elena Scovazzi

elena.scovazzi@generali-invest.com

tel: +39 02 43531102

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości

kontakt dla mediów
Generali Real Estate
Elena Scovazzi

elena.scovazzi@generali-invest.com

tel: +39 02 43531102

informacje o firmie