budownictwo/nieruchomości

Gotowe mieszkania i lokale użytkowe w SOHO by Yareal

08.06.2021 | Yareal

Yareal ukończył realizację pierwszego z kilkunastu budynków tworzących kompleks mixed-use na warszawskim Kamionku. Do 131 nowych mieszkań wybudowanych w SOHO 18 wprowadzą się wkrótce pierwsi mieszkańcy. Nowych najemców zyskają również lokale usługowe zlokalizowane na parterze budynku. Wszystkie mieszkania wybudowane w pierwszym etapie inwestycji SOHO by Yareal zostały już sprzedane. Obecnie w ofercie znajduje się kolejny budynek – SOHO 16 – wchodzący w skład II fazy projektu.

Oddany do użytku pierwszy etap kompleksu SOHO by Yareal to 9-piętrowy budynek mieszkalny SOHO 18, wzniesiony przy ulicy Żupniczej w zabudowie kaskadowej. Modernistyczna bryła opracowana przez renomowaną pracownię architektoniczną HRA powstała na wschodnim krańcu 200-metrowej zielonej osi parkowej, łącząc pofabryczny klimat dzielnicy z nowoczesnością. Dzięki zastosowaniu starannie dobranych materiałów, w tym efektownego kortenu na elewacjach, projekt SOHO 18 wprost nawiązuje do charakteru lokalnej zabudowy i postindustrialnych zabytków, które czeka rewitalizacja pod nadzorem konserwatora.

„Podobnie jak powstałe w ostatnich latach sąsiednie budynki wielorodzinne, SOHO 18 będzie pełnił funkcję przede wszystkim mieszkaniową. W parterze budynku powstało też 10 lokali użytkowych na wynajem o metrażu od ok. 40 do ponad 90 mkw. Planowane funkcje to restauracja, piekarnia, delikatesy, sklepy typu convenience i usługi. To pierwsze z kilkudziesięciu lokali, które docelowo stworzą w SOHO by Yareal atrakcyjną ofertę rozrywkowo-usługowo-handlową, zaspokajającą potrzeby nie tylko osiedla i okolic, ale również gości, którzy już teraz chętnie odwiedzają pofabryczne tereny SOHO z uwagi na ich walory i dostępne atrakcje” – wyjaśnia dyrektor generalny Yareal, Jacek Zengteler.

Niemal cała zabudowa planowana w ramach wielofunkcyjnego założenia SOHO by Yareal powstanie wzdłuż zielonej osi parkowej, dzielącej kilkuhektarowy teren na dwie części. Na północ od pasa ogólnodostępnej zieleni z miejscami do rekreacji i wypoczynku, znajdą się budynki mieszkalne z usługami i prywatnymi ogródkami. Południowa część kompleksu – oddzielona od mieszkalnej parkiem linearnym – będzie stanowiła tętniące wielkomiejskim życiem lokalne centrum, z bogatą ofertą rozrywkową i usługową, ale przede wszystkim gastronomiczną. Liczne restauracje, kawiarnie i bary będą funkcjonowały m.in. w zabytkowych zabudowaniach pofabrycznych, a także w dużej hali gastronomicznej, która powstanie od strony ul. Mińskiej, obok części z mieszkaniami na wynajem.

Kompleks SOHO by Yareal jest rozbudowywany na ponad 5-hektarowej działce w pobliżu Parku Skaryszewskiego i Jeziora Kamionkowskiego na warszawskiej Pradze Południe. To największa inwestycja mieszkaniowa w historii Yareal, w której zostanie wybudowanych około 900 mieszkań i apartamentów w 10 nowych budynkach. Projekt mieści się w kwartale ulic Mińskiej, Chodakowskiej, Żupniczej i Bliskiej, w pobliżu planowanej stacji metra „Mińska”. Wnętrze kompleksu będzie pozbawione ruchu samochodowego, który – z wyjątkiem niezbędnych dostaw – będzie kończył się w garażach podziemnych, zlokalizowanych pod nową zabudową.

SOHO by Yareal zostało zaprojektowane zgodnie z ideą „15-Minute City”, zakładającą realizację bieżących potrzeb w najbliższym sąsiedztwie miejsca zamieszkania. Miks starannie zaplanowanych funkcji i rozwiązań przestrzennych zapewni mieszkańcom i odwiedzającym SOHO komfortowe warunki – zarówno do zamieszkania, jak i pracy oraz wypoczynku. Komercyjna część kompleksu uzupełni ofertę istniejących tam od lat licznych instytucji kultury, punktów usługowych i handlowych, a także restauracji, w tym popularnej Warszawy Wschodniej. Za komercjalizację wszystkich przestrzeni usługowych, handlowych i gastronomicznych w ramach całego projektu odpowiada firma Apsys Polska, jeden z liderów rynku centrów handlowych.  

SOHO by Yareal znajduje się w odległości 5 km od ścisłego centrum stolicy i jest z nim świetnie skomunikowane dzięki rozbudowanej sieci autobusów i tramwajów, a także pociągów odjeżdżających ze znajdującego się nieopodal Dworca Wileńskiego. Dostęp do funkcjonującej już w okolicy sieci ścieżek rowerowych, ale także planowanej do rozbudowy przez inwestora, stanowi dodatkowy atut komunikacyjny tej lokalizacji.

Kształt projektu i rola lokalnego centrum pozwoliły SOHO by Yareal na zdobycie pionierskiego na polskim rynku certyfikatu BREEAM Communities. Jest on potwierdzeniem, że kompleks spełnia najwyższe standardy jakości projektu urbanistycznego, wypracowanego m.in. w ramach konsultacji z władzami samorządowymi, lokalną społecznością i konserwatorem zabytków. Zastosowany przez Yareal model kompleksowego planowania złożonego zespołu wielofunkcyjnej zabudowy BREEAM Communities jest stosowany w celu polepszenia, pomiaru i oceny społecznych, ekonomicznych i środowiskowych aspektów zrównoważonego budownictwa.

Docelowy kształt projektu ze wszystkimi przewidzianymi funkcjami ma zostać osiągnięty za około 5 lat.

Więcej informacji na temat SOHO by Yareal na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/sohobyyareal

kontakt dla mediów
MSL
Przemysław Skory

przemyslaw.skory@mslgroup.com

informacje o firmie

***

Yareal Polska, wiodący deweloper w Polsce i lider pod względem jakości, jest spółką należącą do Yareal International N.V., firmy działającej na europejskim rynku nieruchomości. Realizowane przez Yareal na polskim rynku projekty z zakresu nieruchomości mieszkaniowych i biurowych wyróżniają się niezmiennie najwyższym poziomem jakości i elastyczności wprowadzanych rozwiązań.

Długoterminowa strategia firmy oparta na zaangażowaniu i optymalnym dostosowaniu oferty do oczekiwań i potrzeb naszych Klientów jest najlepszą gwarancją długoterminowego bezpieczeństwa i rosnącej z dnia na dzień wartości inwestycji.

Troska o zadowolenie Klienta, dbałość o najwyższą jakość i atrakcyjność projektów oraz niezawodność – to nasze wartości przewodnie. Wiedza i doświadczenie zdobyte przez nasz zespół w Polsce i za granicą, zarówno w zakresie projektowania, jak i realizacji, są gwarantami jakości oraz zadowolenia ze wzrostu wartości naszych inwestycji. Wszystkie realizowane przez nas obiekty mieszkaniowe i biurowe charakteryzują się optymalnym doborem lokalizacji, odpowiednim otoczeniem, zachowując jednocześnie wyjątkową elastyczność, funkcjonalność i zgodność z najnowszymi kanonami jakości.

Również dzięki maksymalnej racjonalizacji przestrzeni użytkowej nasze projekty zapewniają nową jakość życia codziennego i nowe standardy pracy. Yareal Polska realizuje najwyższej jakości budynki mieszkaniowe we wszystkich segmentach rynku od ekskluzywnych apartamentów poprzez kameralne budynki o podwyższonym standardzie, aż po osiedla mieszkaniowe przeznaczone dla szerszej grupy odbiorów, jak również prestiżowe obiekty biurowo-komercyjne.

Zrealizowane przez Yareal Polska projekty z zyskały uznanie w środowisku branżowym, czego wyrazem są przyznane liczne nagrody:

 • budynek biurowy Renaissance – nagroda Construction & Investment Journal w kategorii „Best Office Development w 2004
 • budynek biurowy Mokotowska Square – nagroda Eurobuild w kategorii „New Office of the Year 2011, Poland”, nagroda Construction & Investment Journal w kategorii „Best refurbishment/ expansion of the year 2011”, nagroda EuropaProperty w kategorii „BREEAM Application In-Process”, nagroda główna CEE Quality Awards w kategorii „Office Development of the Year”.
 • budynek biurowy Oxygen Park – nagroda Construction and Investment Journal „ESSA Green Award” w 2013 r.
 • budynek apartamentowy Hoża 55 - nagroda Construction and Investment Journal “Residential Luxury Development of the Year” („Luksusowa inwestycja mieszkaniowa Roku”) w 2013 r.
 • budynek mieszkaniowy Rezydencja Konstancińska – wyróżnienie w plebiscycie Domiporta – “Mieszkanie Roku 2014/2015
 • budynek biurowy Nowogrodzka Square – nagroda PLGBC w konkursie „Green building awards 2018” –kategoria „Najlepszy Certyfikowany Budynek Ekologiczny”
 • budynek biurowy Nowogrodzka Square – Grand Prix i nagroda w konkursie „Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy” - kategoria „Najlepszy budynek komercyjny”

Yareal Polska jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich od listopada 2005 r.

Apsys Polska jest częścią Grupy Apsys, która jako deweloper i zarządca nieruchomości komercyjnych odpowiada za tworzenie w Polsce i we Francji unikalnych obiektów handlowych. W ciągu 25 lat działalności na polskim rynku nieruchomości Apsys stał się liderem w branży i objął w zarządzanie ponad 1 000 000 mkw. powierzchni najmu w 16 miastach. Obecnie w portfolio firmy znajduje się 25 obiektów, w tym tak rozpoznawalne centra handlowe jak łódzka Manufaktura, Posnania w Poznaniu, Galeria Katowicka czy krakowska Bonarka. Apsys świadczy kompleksowe usługi, począwszy od projektowania i budowy, poprzez pełne zarządzanie obiektami aż po proaktywne zarządzanie aktywami, którego celem jest wzrost wartości nieruchomości.

Wszystkie projekty realizowane są zgodnie z ideą „Making cities vibe” –ożywiania przestrzeni miejskiej, kreowania wyjątkowych doświadczeń oraz dbania o zrównoważony rozwój miast. Apsys Polska łączy profesjonalizm z szacunkiem do tradycji, historii miejsca, jego otoczenia oraz odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną. Biorąc pod uwagę specyfikę danej lokalizacji, tworzy projekty „szyte na miarę”, w harmonii z miastem i potrzebami jego mieszkańców. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy wszystkie działania, niezależnie od wielkości i lokalizacji poszczególnych nieruchomości, są dopasowane do potrzeb klienta.

Firma jest liderem na polskim rynku nieruchomości w certyfikacji BREEAM dla centrów handlowych. Certyfikaty potwierdzające najwyższe standardy ekologiczne posiada ponad 20 obiektów z portfolio zarządczego Apsys Polska. Ponadto przy współpracy z wewnętrznym think tankiem Apsys Lab, w zarządzanych obiektach wdrażane są autorskie programy z zakresu obsługi klienta takie jak „At your service” oraz programy CSR - Think Green, Spektrum Zrozumienia).  Spółka prowadzi działalność zgodnie z  ISO 14 001, która stanowi standard systemu zarządzania środowiskiem.

Jako inwestor i deweloper Apsys wybudował Posnanię w Poznaniu, Manufakturę w Łodzi, Centrum Janki w Warszawie, CH Centrum Korona we Wrocławiu oraz Platan w Zabrzu, którymi nadal zarządza. Będąc interdyscyplinarnym operatorem na rynku nieruchomości komercyjnych, stale poszerza zakres swoich działań. Od 2020 r. organizacja poszerzyła spektrum swojego działania o nowe obszary – realizację inwestycji mieszkaniowych oraz usługi zarządzania nieruchomościami biurowymi. Jednocześnie pracuje także nad projektami typu mixed-use i food-hall.

Apsys Polska jest członkiem Polskiej Rady Centrów Handlowych oraz wielokrotnym laureatem nagród za najlepsze wyniki zarządcze i projekty marketingowe oraz całokształt działalności, przyznawanych w prestiżowych polskich i międzynarodowych konkursach, m.in.

 • Najlepsze Kampanie i Programy Marketingowe Roku 2020, 2019,2018,2017,2016,2015,2010,2007 – ICSC Awards, PRCH Retail Awards
 • Najlepsza Firma Zarządcza Roku 2018, 2015, 2014, 2013 - CEE Retail Awards, Europa Property
 • Najlepsza Firma Zarządcza Roku 2017 - CIJ Awards
 • Najlepsza Firma Zarządcza Roku 2017, 2016, 2014 - CEE Investment & Green Building Awards, Europa Property
 • Najlepszy Deweloper Roku 2016 - CIJ Awards
 • Najlepsze centrum handlowe w Europie - Posnania  – ICSC 2018,
 • Najlepsze centrum handlowe na świecie – Manufaktura -  ICSC 2008 
 • Deweloper Roku 2017, 2016, 2015, 2014 - CEE Retail Awards, Europa Property
 • Deweloper Roku 2016, 2015, 2014 - CEE Investment & Green Building Awards, Europa Property
 • Diament Forbesa 2017, 2018 – Forbes
 • Gazele Biznesu 2016, 2017 – Puls Biznesu
 • Najlepsza Firma Roku 2015 - CEE Retail Awards, Europa Property
 • Najlepsza Firma Roku 2014 - CEE Investment & Green Building Awards, Europa Property

załączniki

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości

kontakt dla mediów
MSL
Przemysław Skory

przemyslaw.skory@mslgroup.com

informacje o firmie

***

Yareal Polska, wiodący deweloper w Polsce i lider pod względem jakości, jest spółką należącą do Yareal International N.V., firmy działającej na europejskim rynku nieruchomości. Realizowane przez Yareal na polskim rynku projekty z zakresu nieruchomości mieszkaniowych i biurowych wyróżniają się niezmiennie najwyższym poziomem jakości i elastyczności wprowadzanych rozwiązań.

Długoterminowa strategia firmy oparta na zaangażowaniu i optymalnym dostosowaniu oferty do oczekiwań i potrzeb naszych Klientów jest najlepszą gwarancją długoterminowego bezpieczeństwa i rosnącej z dnia na dzień wartości inwestycji.

Troska o zadowolenie Klienta, dbałość o najwyższą jakość i atrakcyjność projektów oraz niezawodność – to nasze wartości przewodnie. Wiedza i doświadczenie zdobyte przez nasz zespół w Polsce i za granicą, zarówno w zakresie projektowania, jak i realizacji, są gwarantami jakości oraz zadowolenia ze wzrostu wartości naszych inwestycji. Wszystkie realizowane przez nas obiekty mieszkaniowe i biurowe charakteryzują się optymalnym doborem lokalizacji, odpowiednim otoczeniem, zachowując jednocześnie wyjątkową elastyczność, funkcjonalność i zgodność z najnowszymi kanonami jakości.

Również dzięki maksymalnej racjonalizacji przestrzeni użytkowej nasze projekty zapewniają nową jakość życia codziennego i nowe standardy pracy. Yareal Polska realizuje najwyższej jakości budynki mieszkaniowe we wszystkich segmentach rynku od ekskluzywnych apartamentów poprzez kameralne budynki o podwyższonym standardzie, aż po osiedla mieszkaniowe przeznaczone dla szerszej grupy odbiorów, jak również prestiżowe obiekty biurowo-komercyjne.

Zrealizowane przez Yareal Polska projekty z zyskały uznanie w środowisku branżowym, czego wyrazem są przyznane liczne nagrody:

 • budynek biurowy Renaissance – nagroda Construction & Investment Journal w kategorii „Best Office Development w 2004
 • budynek biurowy Mokotowska Square – nagroda Eurobuild w kategorii „New Office of the Year 2011, Poland”, nagroda Construction & Investment Journal w kategorii „Best refurbishment/ expansion of the year 2011”, nagroda EuropaProperty w kategorii „BREEAM Application In-Process”, nagroda główna CEE Quality Awards w kategorii „Office Development of the Year”.
 • budynek biurowy Oxygen Park – nagroda Construction and Investment Journal „ESSA Green Award” w 2013 r.
 • budynek apartamentowy Hoża 55 - nagroda Construction and Investment Journal “Residential Luxury Development of the Year” („Luksusowa inwestycja mieszkaniowa Roku”) w 2013 r.
 • budynek mieszkaniowy Rezydencja Konstancińska – wyróżnienie w plebiscycie Domiporta – “Mieszkanie Roku 2014/2015
 • budynek biurowy Nowogrodzka Square – nagroda PLGBC w konkursie „Green building awards 2018” –kategoria „Najlepszy Certyfikowany Budynek Ekologiczny”
 • budynek biurowy Nowogrodzka Square – Grand Prix i nagroda w konkursie „Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy” - kategoria „Najlepszy budynek komercyjny”

Yareal Polska jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich od listopada 2005 r.

Apsys Polska jest częścią Grupy Apsys, która jako deweloper i zarządca nieruchomości komercyjnych odpowiada za tworzenie w Polsce i we Francji unikalnych obiektów handlowych. W ciągu 25 lat działalności na polskim rynku nieruchomości Apsys stał się liderem w branży i objął w zarządzanie ponad 1 000 000 mkw. powierzchni najmu w 16 miastach. Obecnie w portfolio firmy znajduje się 25 obiektów, w tym tak rozpoznawalne centra handlowe jak łódzka Manufaktura, Posnania w Poznaniu, Galeria Katowicka czy krakowska Bonarka. Apsys świadczy kompleksowe usługi, począwszy od projektowania i budowy, poprzez pełne zarządzanie obiektami aż po proaktywne zarządzanie aktywami, którego celem jest wzrost wartości nieruchomości.

Wszystkie projekty realizowane są zgodnie z ideą „Making cities vibe” –ożywiania przestrzeni miejskiej, kreowania wyjątkowych doświadczeń oraz dbania o zrównoważony rozwój miast. Apsys Polska łączy profesjonalizm z szacunkiem do tradycji, historii miejsca, jego otoczenia oraz odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną. Biorąc pod uwagę specyfikę danej lokalizacji, tworzy projekty „szyte na miarę”, w harmonii z miastem i potrzebami jego mieszkańców. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy wszystkie działania, niezależnie od wielkości i lokalizacji poszczególnych nieruchomości, są dopasowane do potrzeb klienta.

Firma jest liderem na polskim rynku nieruchomości w certyfikacji BREEAM dla centrów handlowych. Certyfikaty potwierdzające najwyższe standardy ekologiczne posiada ponad 20 obiektów z portfolio zarządczego Apsys Polska. Ponadto przy współpracy z wewnętrznym think tankiem Apsys Lab, w zarządzanych obiektach wdrażane są autorskie programy z zakresu obsługi klienta takie jak „At your service” oraz programy CSR - Think Green, Spektrum Zrozumienia).  Spółka prowadzi działalność zgodnie z  ISO 14 001, która stanowi standard systemu zarządzania środowiskiem.

Jako inwestor i deweloper Apsys wybudował Posnanię w Poznaniu, Manufakturę w Łodzi, Centrum Janki w Warszawie, CH Centrum Korona we Wrocławiu oraz Platan w Zabrzu, którymi nadal zarządza. Będąc interdyscyplinarnym operatorem na rynku nieruchomości komercyjnych, stale poszerza zakres swoich działań. Od 2020 r. organizacja poszerzyła spektrum swojego działania o nowe obszary – realizację inwestycji mieszkaniowych oraz usługi zarządzania nieruchomościami biurowymi. Jednocześnie pracuje także nad projektami typu mixed-use i food-hall.

Apsys Polska jest członkiem Polskiej Rady Centrów Handlowych oraz wielokrotnym laureatem nagród za najlepsze wyniki zarządcze i projekty marketingowe oraz całokształt działalności, przyznawanych w prestiżowych polskich i międzynarodowych konkursach, m.in.

 • Najlepsze Kampanie i Programy Marketingowe Roku 2020, 2019,2018,2017,2016,2015,2010,2007 – ICSC Awards, PRCH Retail Awards
 • Najlepsza Firma Zarządcza Roku 2018, 2015, 2014, 2013 - CEE Retail Awards, Europa Property
 • Najlepsza Firma Zarządcza Roku 2017 - CIJ Awards
 • Najlepsza Firma Zarządcza Roku 2017, 2016, 2014 - CEE Investment & Green Building Awards, Europa Property
 • Najlepszy Deweloper Roku 2016 - CIJ Awards
 • Najlepsze centrum handlowe w Europie - Posnania  – ICSC 2018,
 • Najlepsze centrum handlowe na świecie – Manufaktura -  ICSC 2008 
 • Deweloper Roku 2017, 2016, 2015, 2014 - CEE Retail Awards, Europa Property
 • Deweloper Roku 2016, 2015, 2014 - CEE Investment & Green Building Awards, Europa Property
 • Diament Forbesa 2017, 2018 – Forbes
 • Gazele Biznesu 2016, 2017 – Puls Biznesu
 • Najlepsza Firma Roku 2015 - CEE Retail Awards, Europa Property
 • Najlepsza Firma Roku 2014 - CEE Investment & Green Building Awards, Europa Property