polityka zdrowie sprawy społeczne media/marketing/reklama
e-Wprost nr 17 (66): Wirus atakuje biednych, chłopaki z Dubaju, 50 najlepszych pracodawców, niepokojące dane o szczepieniach, kulisy odejścia szefa gabinetu Gowina.
Co jeszcze w najnowszym „Wprost”?
„Szczepienia - niepokojące dane”. Każdy kolejny rocznik mniej chętnie zapisuje się na szczepienia i korzysta ze szczepionek – wynika z rządowych danych. Osoby po 70. roku życia są zarejestrowane bądź zaszczepione w 71 proc., natomiast 50-latkowie jedynie w 38 proc. A dalej jeszcze gorzej. Tekst Joanny Miziołek.
„Kulisy spotkania koalicjantów”. Hierarcha kościelny od ziobrystów w roli rozjemcy między Jarosławem Gowinem, Jarosławem Kaczyńskim i Zbigniewem Ziobro – tak miała wyglądać ich pojednawcza, rozmowa – pisze Joanna Miziołek.
„Czy szef gabinetu Gowina został nagrany?”. Tomasz Michałowski to zastępca sekretarza generalnego Porozumienia, a także szef gabinetu politycznego wicepremiera. Nieoczekiwanie i po cichu odszedł z obu tych funkcji – pisze Marcin Dobski.
„Młodzież jest coraz bardziej lewicowa”. Dariusz Grzędziński rozmawia z młodym rzecznikiem Nowej Lewicy, Arturem Jaskulskim, o zmianach, jakie zachodzą w postawach i języku młodych ludzi oraz o wydarzeniach na scenie politycznej.
„Usługi seksualne – branża z kłopotami jak inne”. Branża usług seksualnych, która liczy w Polsce 200 tys. osób, przeżyła szok związany z koronawirusem tak samo, jak branża hotelarska, gastronomiczna czy fitness - pisze Bolesław Breczko.
„Dziwkowie”. Piotr Krysiak, autor książki „Chłopaki z Dubaju”, przez trzy lata infiltrował środowisko męskich prostytutek i opisał, jak ten zupełnie nieznany ludziom światek wygląda. Wywiad Pauliny Sochy-Jakubowskiej.
„Pożytki z Pożytecznej”. Blanka Popowska pięć lat temu wraz z grupą osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzicami stworzyła warszawską klubokawiarnię „Pożyteczna”. Teraz następują zmiany. Tekst Dariusza Grzędzińskiego.
„Musiałam zorganizować nowy początek”. - Rodzina jest dla mnie na pierwszym miejscu. Czas leci i musiałam wiele spraw zacząć od nowa – opowiada w rozmowie z Pauliną Sochą-Jakubowską piosenkarka Halina Mlynkova.
„Co czytać dzieciom”. - Książka może być przyjacielem, gdy realnych brakuje w normalnym życiu. Nie każda musi nieść w sobie element edukacyjny – wyjaśnia Ewa Świerżewska, znawczyni literatury dziecięcej. Wywiad Pauliny Sochy-Jakubowskiej.
„Polski król lombardów ma już dość”. Zatrudniam kilka tysięcy ludzi, płacę podatki tylko w kraju, a nie mam od tego państwa żadnej pomocy – stwierdza w rozmowie z Szymonem Krawcem Jacek Charkowski, właściciel wielkiej sieci lombardów.
„50 najlepszych pracodawców”. Druga edycja rankingu najlepszych miejsc pracy według „Wprost”. Gdzie Polakom pracuje się najlepiej?
„Wiadomości z innego świata”. W wiadomościach z rejonów świata, które rzadko pojawiają się w polskich mediach, Mateusz Zieliński opisuje m.in. pierwszy atak dronów karteli narkotykowych i nowy etap „wojny jollofowej”.
„W Polsce lepiej chorować na raka niż na otyłość”. – Rak zabija, ale otyłość też. A w dodatku dewastuje życie wiele lat przed śmiercią – mówi Katarzynie Pinkosz prof. Mariusz Wyleżoł, chirurg-bariatra, od ponad 20 lat operujący chorych na otyłość.
„Oscary zadumy, Oscary równości”. Tegoroczne Oscary mogą stać się punktem zwrotnym w historii nagród. Bo trudno, żeby Hollywood stało w miejscu, gdy na zakręcie znalazł się cały świat – pisze Krzysztof Kwiatkowski.
„Przyjaźń i burza z błyskawicami”. Publiczna rozmowa Gabriela Garcii Marqueza i Mario Vargasa Llosy, gigantów literatury, noblistów, stała się legendą. Ale dopiero teraz ukazała się jako książka i przypomniała o ich przyjaźni. Tekst Leszka Bugajskiego.
„Kłopotliwa autobiografia”. Felieton Michała Witkowskiego.
Najnowsze wydanie e-Wprost już dziś od godziny 15:00 w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882
informacje o firmie
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882
informacje o firmie
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.