zdrowie

Od 7 kwietnia 2021 zmiany usprawniające proces szczepienia na PGE Narodowym

06.04.2021 | Szpital Narodowy

 

  • Punkt szczepień na PGE Narodowym szczepi dziennie 3 000 osób i jego wydajność rośnie - wkrótce osiągnie docelowe 10 000 osób dziennie
  • Poranne kolejki spowodowane są zgłaszaniem się pacjentów na szczepienie na kilka godzin przed wyznaczonym terminem
  • Od środy 7 kwietnia zostaną wprowadzone zmiany, dzięki którym nie będzie dochodziło do takich sytuacji 

 

Od środy 7 kwietnia wprowadzona zostanie zmiana w organizacji procesu szczepienia na PGE Narodowym. Obsługa punktu szczepień będzie weryfikować godzinę, na którą wpisana jest osoba zgłaszająca się na szczepienie i będzie ona kierowana do punktu rejestracji dokładnie o tej godzinie. Osoby, które pojawią się w punkcie szczepień przed wyznaczoną godziną będą proszone o pojawienie się o godzinie wskazanej w potwierdzeniu szczepienia.

Dlaczego wprowadzamy zmianę?

Mimo zapwwnienia obsługi na wszystkich stanowiskach w rejestracji oraz na dalszych etapach w punkcie szczepień, pojawiające się zbyt wcześnie osoby powodowały tworzenie się kolejek i niepotrzebny stres u osób, które przybyły na właściwą godzinę.

Obsługa punktów szczepień jest zobowiązana do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim oczekującym na szczepienie. Z jednej strony pilnuje zasad reżimu sanitarnego, zachowywania odstępów pomiędzy szczepionymi osobami czy obowiązku noszenia maseczek, a z drugiej stara się zapewnić, by proces szczepienia był płynny i komfortowy dla pacjentów.

Aby punkt szczepień działał prawidłowo, konieczne jest przestrzeganie panujących w nim zasad, a przede wszystkim przychodzenie na szczepienie o wyznaczonej godzinie. Punkt działa codziennie w godzinach od 8.00 do 20.00, a mimo to przed bramami PGE Narodowego przed godziną 8.00 potrafi się zgromadzić ponad 200-osobowa kolejka. Osoby przyjeżdżające na szczepienie pojawiają się z cztero-, a nawet sześciogodzinnym wyprzedzeniem. 

Prosimy o punktualność

Od początku funkcjonowania punktu szczepień apelujemy, aby na szczepienie pojawiać się dokładnie o wyznaczonej godzinie. Gwarantujemy, że szczepionki nie zabraknie dla żadnej zapisanej na dany dzień osoby, a pojawienie się wcześniej nie sprawi, że szczepionkę przyjmie się przed wyznaczoną godziną. Wręcz przeciwnie, takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i w skrajnych przypadkach może powodować spowolnienie pracy punktu szczepień. 

 

kontakt dla mediów
Iwona Sołtys
rzecznik prasowy, Szpital Narodowy
Iwona Sołtys

iwona.soltys@cskmswia.pl

tel: +48 22 508 10 68

informacje o firmie

więcej z kategorii zdrowie