transport turystyka/wypoczynek

Linie Emirates ponownie polecą do Newark przez Ateny

22.02.2021 | Emirates

22 lutego 2021 r. – Warszawa, Polska – Linie Emirates wznowią codzienne połączenia do Newark przez Ateny od 1 czerwca 2021 r. Ponowne otwarcie kolejnego kierunku zapewni podróżnym z całego świata jeszcze lepszą łączność z Nowym Jorkiem, obsługującym dużą społeczność grecko-amerykańską w Stanach Zjednoczonych, oraz wygodne połączenie dla podróżujących w kierunku Bliskiego Wschodu, Azji Zachodniej i Afryki przez Dubaj.

Z Newark amerykańska siatka połączeń Emirates będzie liczyła 10 miejsc docelowych, po wznowieniu usług do Seattle, Bostonu, Chicago, Houston, Los Angeles, Nowego Jorku JFK, Waszyngtonu, Dallas i San Francisco (wznowienie lotów od 2 marca) .

Rejs Dubaj-Ateny-Newark będzie odbywał się codziennie Boeingiem 777-300ER w trzech klasach podróży i będzie uzupełnieniem podwójnych, codziennych lotów Emirates do Nowego Jorku (JFK) w miarę rozwoju siatki połączeń w Ameryce Północnej. Loty  między Grecją a USA ułatwią handel, pobudzą turystykę i przyniosą korzyści konsumentom, zapewniając im większy wybór i wygodę podróżowania. Emirates zwiększy również liczbę lotów do stolicy Grecji, oferując codziennie połączenia do Aten.

Samolot Emirates EK209 z Dubaju wylatuje o godzinie 10:50 i ląduje w Atenach o godzinie 15:00, a następnie odlatuje o godzinie 17:35, lądując w porcie lotniczym Newark-Liberty o godzinie 21:20 tego samego dnia. Lot powrotny EK210 wyleci z Newark o godzinie 23:55, przylatując do Aten o godzinie 16:05 kolejnego dnia. EK210 ponownie wyruszy z Aten następnego dnia o godzinie 18:05, lądując w Dubaju o 23:35 (czasu lokalnego).

Linie Emirates stopniowo wznawiają coraz więcej połączeń w swojej siatce, zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa. Odkąd Dubaj otworzył się na działalność turystyczną w lipcu, pozostaje jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych na świecie, szczególnie w okresie zimowym. Miasto jest otwarte dla międzynarodowych gości biznesowych i turystów. Od skąpanych w słońcu plaż i zabytków po światowej klasy gościnność i obiekty rekreacyjne, Dubaj oferuje różnorodne doświadczenia na światowym poziomie. Dubaj jest jednym z pierwszych miast na świecie, które otrzymało oznaczenie „Safe Travels” od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). To potwierdzenie wszechstronnych i skutecznych działań podjętych przez władze, które mają na celu zapewnienie gościom zdrowia i bezpieczeństwa.

Elastyczność i pewność:   polityka rezerwacji Emirates daje klientom elastyczność oraz pewność planowania ich podróży. Klienci, którzy kupią bilety na podróż zaplanowaną na 30 września 2021 albo przed tą datą, mogą elastycznie wprowadzać zmiany w podróży. Mają możliwość zmiany daty wyjazdu czy przedłużenia ważności biletu o 2 lata. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Pewna podróż: klienci linii Emirates mogą spokojnie planować lot dzięki pierwszemu w branży ubezpieczeniu od wielu ryzyk i ochronie przed COVID-19. Będą mu bezpłatnie podlegać podróżni, którzy kupili bilety od 1 grudnia 2020 r. Oferta Emirates obejmuje także ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków podczas podróży, związanych z uprawianiem sportów zimowych, na wypadek utraty rzeczy osobistych czy zakłóceń podróży spowodowanych nieoczekiwanym zaleceniami dotyczącymi przemieszczania się czy związanych z zamknięciem przestrzeni powietrznej. Więcej informacji znajduje się pod linkiem.

Zdrowie i bezpieczeństwo: Emirates wdrożyły kompleksowy zestaw środków na każdym etapie podróży, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład. Podróżującym rozdawane są bezpłatne zestawy higieniczne zawierające maski, rękawiczki, środki dezynfekujące i chusteczki antybakteryjne. Więcej informacji na temat środków bezpieczeństwa i usług dostępnych podczas każdego lotu można znaleźć na stronie: www.emirates.com/yoursafety.

Zachęcamy klientów do zapoznania się z najnowszymi postanowieniami rządu dotyczącymi podróżowania i upewnienia się, że podróżni spełniają wymagania dotyczące wjazdu do danego kraju.

Więcej informacji na temat wymagań dot. wjazdu dla gości zagranicznych odwiedzających Dubaj można znaleźć na stronie: www.emirates.com/flytoDubai.

kontakt dla mediów
Marta Ortiz
Account Executive, Emirates
Marta Ortiz

marta.ortiz@mslgroup.com

tel: +48 22 448 98 00

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

załączniki

więcej z kategorii transport