zdrowie sprawy społeczne transport

Emirates SkyCargo będzie współpracować z UNICEF przy dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19

16.02.2021 | Emirates

16 lutego 2021 r. – Warszawa, Polska – Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, podpisały porozumienie z UNICEF, w ramach którego priorytetowo realizowany będzie transport szczepionek przeciw COVID-19, podstawowych leków, wyrobów medycznych i innych potrzebnych materiałów w walce z pandemią. Jest to jedno z ostatnich działań podjętych przez Emirates SkyCargo w celu wsparcia społeczności w wychodzeniu z niszczycielskiego wpływu pandemii COVID-19.

Pod linkiem można obejrzeć film zapowiadający udział Emirates SkyCargo w inicjatywie UNICEF.

Inicjatywa Humanitarian Airfreight, na czele której stoi UNICEF, zrzesza wielu partnerów, którzy dostarczają niezbędnych towarów na ponad 100 rynków w celu wsparcia COVAX Facility, skupiającego swoje działania na tym, aby szczepionki były dystrybuowane sprawiedliwie, by każdy miał do nich dostęp. Inicjatywa Humanitarian Airfreight z ramienia UNICEF będzie również funkcjonować  jako projekt globalnego partnerstwa w obliczu przyszłych kryzysów zdrowotnych i humanitarnych.

- W walce z COVID-19 liczy się każdy dzień, a im szybciej społeczności będą miały dostęp do szczepionek, tym szybciej będą mogły powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa i stanąć na nogi. Jako globalny gracz łączący ponad 130 miejsc docelowych, Emirates SkyCargo angażują się w walkę z pandemią od samego początku. Wdrożyliśmy szereg inicjatyw, aby przyspieszyć dystrybucję szczepionek w Dubaju, zaczynając od dedykowanego centrum operacyjnego, które posiada certyfikat GDP. Dzięki naszej współpracy z UNICEF zrobimy kolejny krok w celu wypracowania priorytetów i ułatwienia szybkiego i bezpiecznego przepływu szczepionek przeciwko COVID-19, szczególnie społecznościom dotkniętym tą chorobą - powiedział Nabil Sultan, starszy wiceprezes Emirates Cargo.

Emirates SkyCargo są liderem w branży w dziedzinie transportu leków wrażliwych na temperaturę, w tym szczepionek. Przewoźnik posiada globalną sieć obejmującą sześć kontynentów, nowoczesną flotę samolotów szerokokadłubowych, a także najnowocześniejszą infrastrukturę z certyfikatem EU GDP w swoim hubie w Dubaju aby bezpiecznie przewozić leki i szczepionki.

W październiku 2020 r. Emirates SkyCargo ogłosiły, że tworzą największe na świecie dedykowane centrum lotnicze z certyfikatem EU GDP, przeznaczone do przechowywania i dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19. Emirates SkyCargo dysponują ponad 15 tys. m² przestrzeni do przechowywania szczepionek w Dubaju i regularnie przewożą je w mniejszych ilościach na rynki z ograniczoną infrastrukturą łańcucha chłodniczego, zmniejszając potrzebę przechowywania na dużą skalę.

W styczniu 2021 r., zgodnie z dyrektywami wiceprezydenta i premiera ZEA oraz emira Dubaju, szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, Emirates SkyCargo połączyły siły z trzema innymi podmiotami z siedzibą w Dubaju - DP World, International Humanitarian City i Dubai Airports, aby utworzyć sojusz w walce przeciwko COVID-19, mający na celu szybki transport szczepionek do krajów rozwijających się przez hub w Dubaju.

Więcej informacji na temat Inicjatywy Humanitarian Airfreight UNICEF znajduje się tutaj.

kontakt dla mediów
Marta Ortiz
Account Executive, Emirates
Marta Ortiz

marta.ortiz@mslgroup.com

tel: +48 22 448 98 00

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

załączniki

więcej z kategorii zdrowie